Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Opony 540/65 r38 do zetora - jakie

Polecane posty

yacenty    3864

Witam!

obecnie mam 16.9 r38 mimo ze sa w dobrej kondycji to sa za waskie, ciagnik czesto buksuje, robi glebokie slady - wczesna wiosna nie idzie nim wjechac w pole z nawozem, dzis na targach padla ostateczna decyzja - wymieniamy opony na jak najszersze na ta felge - kilku fachowcow twierdzi ze spokojnie wejdzie 540/65, jaka firme polecicie? michelinki i inne pirelli raczej odpadaja ze wzgledu na cene (ok 5tys za gume).

podobno teraz na promocji sa taurusy i cena jest calkiem ok,

jakie byscie radzili kupic? czy takie opony na pewno beda dobre do 100km ciagnika?

Mozecie polecic jakichs dilerów takich opon? wiadomo najlepiej kupic u zródła a nie u 7 posrednika.

 

czekam na wasze komentarze - z góry dzięki za pomoc

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

własnie założyłem na przód 360/70/24,polskie kormorany, są mięciutkie,fajnie się jeżdzi ,nie były drogie, 950szt, sprzedawca powiedział,że jak nie są dużo droższe od czeskich i ruskich ,to nic lepszego nie znajde,z tyłu mam 16,9 radialne,od nowości i po 3000 godzin jeszcze jest na nich duużo bieżnika,we wtorek moge napisać ile będą kosztowały oponki do Twojego traktorka:)

uważam ,iż Stomilki są dobre, wiadomo zachodnie pewno są lepsze,ale ta cena...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

ok, tylko mnie nie interesuje juz 16.9 bo takie mam w bardzo dobrym stanie, chcce jak najszerzej

 

a co powiecie o continentalkach? ac65? to ta sama rodzina co jest w standardzie w JD, tyle ze tam jest profil 70 - w innych maszynach chyba tez sie pojawiaja, moge miec dosc dobra cene za taka oponke


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tak zastanawiam się co sobie na przód wstawić i trafilem na tabele która może się niektórym przydać. http://www.grasdorf.pl/zamienniki.php#

 

Co do marek - oryginalnie miałem barum'a i wymieniłem na ruskie bo były sporo tańsze - ponad 300 zl za sztukę ale to było 2 lata temu.

I jestem z nich happy

 

Co do stomilek - gadałem z gościem co sprzedaje używane opony (bo takie wezmę dla siebie) i dowiedziałem się ze robi też nalewki ale nie na stomilkach bo są za słabe do takich zabaw.

Żeby było ciekawiej oglądałem na jego szrocie sporo opon i te stomilki maja faktycznie cienką warstwe - teraz wiem czemu tak fajnie trzymają się nawierzchni :rolleyes:

 

Wracając do tabeli - jak myślicie jest poprawna???

Bo szukam zamiennika dla 13,6x12,4


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

nie do końca , ja wg rej tabeli zamieniłem 12,4 na 360/70, i są minimalnie niższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

jaka moze byc masa takiej opony? 540/65 r38? albo 480/70? czym to przywiezc? przyczepka do poloneza? laweta? a moze wejdzie do busa?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

albo polece 40km zetorkiem z przyczepa do dilera michelin, chca ode mnie 2700 za sztuke taurusa ponit 65, jutro mam miec dokladna oferte na continentala ac65


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@yacenty - 2700 za sztukę??? Imho sporo kosztuje taki interes.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

michelin czy inny klebber albo pirelli to wydatek rzedu 5tys za sztuke:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

radzę Ci przed kupnem weź miarke i sobie zmierz ile dokładnie szerokości mają opony bo np. pirelli tm700 520/70/38 mają dokładnie 52cm a micheliny 540/65/38 są od nich węższe :( ma przodzie mam polskie 420/70/24 i nie są złe ale polecam pirelli bo mają szeroki protektor i naprawde dobrze ciągną :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
michelin czy inny klebber albo pirelli to wydatek rzedu 5tys za sztuke:)

a michelin xeobib (niskociśnieniowe) nawet 9 tys :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864
radzę Ci przed kupnem weź miarke i sobie zmierz ile dokładnie szerokości mają opony bo np. pirelli tm700 520/70/38 mają dokładnie 52cm a micheliny 540/65/38 są od nich węższe :( ma przodzie mam polskie 420/70/24 i nie są złe ale polecam pirelli bo mają szeroki protektor i naprawde dobrze ciągną :rolleyes:

jestem w znacznym stopniu zdecydowany na continentale ac65 teraz tylko kwestia dokladnej ofrety handlowej - problem polega na tym, ze podobno nikt ich nie ma w Polsce i musza sciągać na zamówienie, koles - handlowiec z grupy Michelin powiedzial ze oni nie maja zadnej opony 540/65 r38 w kraju i jakiej (Michelin, Klebber, Taurus) bym nie zamowil musze czekac do 6 tygodni na realizacje zamowienia.

 

Poczekamy - zobaczymy, mam nadzieje ze warto, ze te opony beda super:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Continentale mają dobre ceny ale czy widzialeś te opony "na żywo"?

Ja z nich zrezygnowałem - mają dosyć niskie i rzadkie klocki a na gleby średnie i lekkie/które ja mam/ polecane są opony z gęstym protektorem. Wybrałem tańsze o ok. 300 zł /na szt./ Mitasy RD 01 i RD70 które podobno są "o całą półkę niżej" ale wyglądają dużo lepiej niż te Continentale. Mam takie już w jednym JD od roku i sprawują się bez zarzutu.

Obejrzyj oponę przed kupnem i porównaj.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

widziałem podobne - ciut inny rozmiar na ciagnikach JD - sprawiały wrazenie solidnych

a ziemie u mnie raczej mozna zaliczyc do srednich i ciezkich


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja z kolei poleciłbym Goodyear DT 806 (bo mam :rolleyes: )-gdyby nie cena...ale uciąg na podmokłym terenie mają super-miałem już okazję porównać z Pirelli i Kormoranem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Yacenty niedawno w AGROmechanice był przegląd opon i byly dośc niezłe cenniki :rolleyes:


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

mam ta agromechanike, tam jest tylko cennik ktory ma sie nijak do oferty rynkowej

dla przykladu w tym cenniku GY dt 818 540/65 r38 3700 a mam oferte za 3300 (netto)

taurus point 65 540/65 r38 tutaj 2929 a ja mam za 2200

do tego dalej czekam na potwierdzenie na tego conti ac65 za 2150, jak bedzie to biore - jak nie bedzie to biore barumki w wariancie 480/70 zawsze to bedzie wiecej niz moje 16.9


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

Troche mi się pokomplikowało

już byłem bliski zamowienia innych opon, jestem teraz totalnie glupi.

Co powiecie o oponach takich firm jak: Kormoran, Barum, Mitas, Taurus oraz Continental?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja bym był za barum lub mitas ale musiałbym wszystkie na żywo zobaczyć.no i oczywiście wszystko zależy od ceny... :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Kormorany wyglądają dobrze, maja wysoki bierznik, i wyglądają na mocne wiem bo widziałem u wujka.

Continental to już wyższa półka, pewnie prędko mnie na nie nie będzie stac. Co do Taurusów to się nie wypowiem bo ich po prostu nie widziałem.

Mitas i Barum z tego co się kiedyś dowiadywałem są ''tańsze z tych lepszych'', ale podobno szybko się zdzierają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Witam ja się za bardzo nie znam na oponach ,ale mam w Zetorze 10641 opony radialne Mitasa 480/70 tył i 380/70 przód to wydają mi się godne polecenia mają głeboki bieznik i nie zdzierają sie za szybko,a dojazdy do pól mam praktycznie wszystkie asfaltem . Może troche dziwnie wyglądają bo mają takie wybrzuszenia na bokach jakby było za dużo powietrza ,ale są OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

co do cen to sprawa wyglada tak: (obok czas oczekiwania)

480/70:

Ruskie 1800 miesiac

Barum 2000 tydzien

Kormoran 2100 tydzien

Coninental 2200 miesiac

Mitas 2250 miesiac

Taurus 2570 tydzien

 

540/65:

Continental 2700 poltora miesiaca

Taurus 2750 3-5 tygodnii

GY 818 3300netto 2tygodnie

 

 

Ze względu na cene i czas oczekiwania chyba wybiore Taurusa 540/65

Co w takim wypadku?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek3222    3

Myśle ,że dobry wybór i do tego twój Zetor będzie ,,kozacko,, wyglądał na szerszych laczkach . :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj