Skocz do zawartości

Polecane posty

WHATEVER

wewer    0

Masz racje, ale przecież napisałem że szukałem trochę głębiej i znalazłem książki katalogowe z częściami, porównywałem np. zdjecia elementów skrzyni biegów, silnika w sklepach internetowych od T25, 30, 45. Dziwnym trafem do każdego modelu dana zębatka była taka sama. Szukałem też w wielu innych zródłach. Kiedyś na kolei widziałem silnik T45, napędzał chyba jakąś prądnice agregat ekipy remontowej. Więc nie myśl, że znalazłem pierwszy sklep internetowy skopiowałem dane, które oni tam podaja i chce zaświecic. Też dostałem w spadku T25 i chce go trochę ulepszyc na swoje potrzeby. Nie czekam jak ten sęp, aż mi ktoś wszystko poda na tacy, tylko szukam, analizuje i działam. A nad turbem tez się zastanawiam. Może na poczatek dla własnego doświadczenia dołoże mu jakąś dmuchawe powietrza na zasysie powietrza do silnika. Zobacze jak bedzie sie zachowywał silnik, jak sie będzie grzał, jakie będzie spalanie, ale to na wiosne. Narazie sucha teoria i doświadczenie, a przyjdzie i czas na praktyke.

wewer    0

a co do wysyłki czesci to sie jeszcze zorientuje a jak bede u mnie w sklepie rolniczym to zapytam czy nie mogli by np zamówic jakichs czesci do T30 bo do T25 i innych ciagników praktycznie wszystko maja albo dzwonia i kurier dowozi do 24h. Ewentualnie pogadac z tirowcami co jeżdzą na wschód, moze by gdzie przywiezli po drodze za niewielką opłata np. cały silnik czy orginalne turbo do władka. Kto pyta nie bładzi.

Wiadomość z agroFakt.pl

zbyszekbrzuze    111

wewer nie obraź się, ale ja dobrze zrozumiałem, że szukałeś bardzo dokładnie, w tym sklepie wiele nie wyczyta. Pewnie biegałeś też po różnych forach.

Trochę źle się wyraziłem w tamtym poście.

Ja też trochę szukam info, ale że są spore rozbieżności między tłumaczeniem translatora, a językiem potocznym, ciężko znaleźć co trzeba.

Ja strawiam większość tekstu rosyjskiego, a tylko niektóre słowa sobie tłumaczę, bo czasami jak się przetłumaczy całą stronę, to nie idzie nawet przeczytać...

wewer daj linki do tych źródeł w temacie: wszelkie książki o...... Nie będzie chyba szkodziło, że nie tylko o T25

Edytowano przez zbyszekbrzuze

wewer    0

W wolnej chwili postaram się założyć temat o innych poprzednikach i następcach T25. Tylko muszę trochę inaczej zredagować co niektóre wiadomości i tłumaczenia, bo faktycznie słowniki tranzlatory itp. tłumaczą w cały swiat i potrafia wywieżć w pole jak i te nasze kochane nawigacje. Mam nadzieje że inni tez dorzucą co bedą mieli, a nie tylko zbedne, i wkółko powtarzające się pytania, ponieważ chcą mieć wszystko podane na tacy i nie chce się im przeczytać kilku postów. Ja nie tylko szukam w necie ale także po sklepach, pracownikach starych warsztatów, mechanikach itp. Czasem dwa słowa od takiego człowieka więcej pomoga niż tydzień na necie.

pawel807    96

Tematy połączone

/Władimirec turbo do silnika/

Witam .

Nasi wschodni sąsiedzi wymyślili taka modernizacje filtra powietrza. Jak myślicie daje coś to ? Proszę o pisanie waszych zdań, i czy znajdzie się śmiałek żeby spróbować. Jak widać na obrazkach filtr też jest, czyli czyściutkie powietrze dostaje silnik.

1) https://lh3.googleus...00/dsc08449.jpg

2) https://lh6.googleus...00/dsc08456.jpg

3) https://lh4.googleus...00/dsc08448.jpg

4) https://lh3.googleus...00/dsc08447.jpg

5)https://lh6.googleus...00/dsc08450.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn

zbyszekbrzuze    111

Nie, no trochę to pewnie daje, ale pomysł zajefajny. To powinno iść na demotywatory, jako 'Turbodoładowanie po rusku'

PS

Pawle nie odpowiedziałeś mi z jakiego wschodniego forum korzystasz...

wieslaw16    46

Witam,ciekawi mnie czym jest napędzany ten turbokompresor jak to nazywają- chyba elektrycznie :huh: Pozdrawiam.

damian4dz    0

Mam zamiar załozyc do mojego władka turbosprezarke.Ma moze ktos jakies doswiadczenie w tym temacie??? Czy duzo roboty przy tym??? Jaka jest opłacalnosć?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

slawek99    2

Oczywiście,że jest taka opcja uturbienia silnika D120.

Można się wzorować na silniku D130 T, to praktycznie podobny silnik do T25 tylko 3 cylindrowy i uturbiony z D130. 

http://rus-parts.ru/dizdvig.htm

http://rus-parts.ru/dd_d130t.htm

http://rus-parts.ru/dd_d130.htm

Z mocy 45 KM dzięki turbo uzyskano 65 KM i duży moment. Jest to zaprzeczenie opinii, że nie da się uturbić silnika chłodzonego powietrzem. Jeśli przeanalizujesz katalog części tych silników to nie zauważysz różnicy w oznaczeniach, czyli tłoki, cylindry głowice korbowody zostały te same. Oczywiście wymaga odpowiedniego dobrania sprężarki. 

seweryn20    582

Nie chodzi o fakt że się nie da tylko o korzyści w założeniu turbo do dwucylindrowego silnika władka.  

slawek99    2

Nie chodzi o fakt że się nie da tylko o korzyści w założeniu turbo do dwucylindrowego silnika władka.  

Przyrost 25 - 30 % mocy i połowa tego  w momencie napędowym, zmniejszenie zużycia paliwa / przeanalizuj dawki paliwa/

Osobiście wystarczyło by mi 20%.

Edytowano przez slawek99

seweryn20    582

No dobra. Przestań z cyferkami. Ale nie w takim silniku. Bez kombinowania niemożliwe w tym silniku. Trzeba odpowiednio dobrać  turbinę,  przekonstruować wydech tak by jakoś spaliny wyprostować. popatrz sobie jak to wygląda w dwucylindrowym silniku fiata.  Sam układ wydechowy to  lata badań żeby to w ogóle działało.

Szkoda roboty. 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez faofar
      Witam mam takie pytanko na jak długo podłancza sie kabel do podgrzewanie bloku??W instrukcji tego nie znalazłem.
      .Ciągnik ma 1000mth ,niby skandynaw a od -5 jest juz problem .Aku ma rok czasu wiec nowy.
    • Przez Bartekh
      Witam w moim 1080 na osłonie wentylatora, tej co kieruje powietrze na cylindry, pod chłodnicą olejowa jest taka podłużna dziura jak na zdjeciu w załaczniku i chcialbym sie Was spytać czy powinna byc ona otwarta tak jak jest czy tez jest tam jakaś zaslepka albo coś takiego. Kombajn dopiero kupiłem i nie wiem jak to ma wyglądać. Deutz jest z 82r jesli to pomoże, czerwony, silnik Deutz 5 cylindrów Pamietam ze w moim starym m 750 nie było tam dziury ale to juz inny silnik  

• Przez hubert25a2
      Witam po długiej przerwie  mam problem z  nie gasnącą kontrolką ładowania po odpaleniu silnika jest to denerwujące.
      Jak zauważyłem problem był od dłuższego czasu ponieważ kontrolka od ładowania  aż się stopiła  , więc chcę wziąść się za naprawę.
      Kupiłem  przekaźnik pośredni rozrusznika który jest w kabinie  i przekaźnik blokady włączenia rozrusznika myślałem że są spalone a jednak nie.. problem nie znika , po odpaleniu pali nadal a ładuje ponieważ odpalając na krótko czuć przybywanie prądu.Dopowiem że  alternator prądownica był sprawdzany u mechanika   400W  regulator w  kabinie pozdrawiam

• Przez Misiak1177
      Witajcie, szybkie pytanie, jak to jest z wierceniem dziury na centralne smarowanie pompy wtryskowej lub turbo w starym typie bloku silnika. 

Trzeba na pewno zrzucić miske olejową, ale co dalej, jeszcze coś w środku silnika trzeba odkręcać, żeby opiłki nie poszły w nie porządane miejsce ?

Prosze o szybką odpowiedz kto miał z takim czymś do czynienia, bo turbo komplet leży na półce, a nie ma dziury na smarowanie !! pomóżcie 
    • Przez Minesq
      Witam, jak widać rozpoczął się sezon 2016 i t 25 trzeba ruszyć w pole.. mam mały problem o tuż w t 25 się ciągle urywają łańcuchy boczne 
      np. przy rotacyjnej podczas koszenia, pługu podczas orki... itd. Mamy z ojcem tego dość więc postanowiłem się wziąć za niego i na necie znalazłem trzy różne blachy. Tylko nie wiem jak te dwie czerwone się przykręca, kołnierz to wiem że trzeba do zwolnicy tylko te blachy nie wiem  ( zdjęcia na dole )

I moje pytanie jest takie : czy ktoś już posiada te trzy rodzaje blach ?? i jak się one sprawdzają w pracy urywają się łancuchy  ??
      proszę o odpowiedz bo muszę z tym władkiem porządku troche zrobić  Pozdrawiam.