Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wewer    0

Masz racje, ale przecież napisałem że szukałem trochę głębiej i znalazłem książki katalogowe z częściami, porównywałem np. zdjecia elementów skrzyni biegów, silnika w sklepach internetowych od T25, 30, 45. Dziwnym trafem do każdego modelu dana zębatka była taka sama. Szukałem też w wielu innych zródłach. Kiedyś na kolei widziałem silnik T45, napędzał chyba jakąś prądnice agregat ekipy remontowej. Więc nie myśl, że znalazłem pierwszy sklep internetowy skopiowałem dane, które oni tam podaja i chce zaświecic. Też dostałem w spadku T25 i chce go trochę ulepszyc na swoje potrzeby. Nie czekam jak ten sęp, aż mi ktoś wszystko poda na tacy, tylko szukam, analizuje i działam. A nad turbem tez się zastanawiam. Może na poczatek dla własnego doświadczenia dołoże mu jakąś dmuchawe powietrza na zasysie powietrza do silnika. Zobacze jak bedzie sie zachowywał silnik, jak sie będzie grzał, jakie będzie spalanie, ale to na wiosne. Narazie sucha teoria i doświadczenie, a przyjdzie i czas na praktyke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

a co do wysyłki czesci to sie jeszcze zorientuje a jak bede u mnie w sklepie rolniczym to zapytam czy nie mogli by np zamówic jakichs czesci do T30 bo do T25 i innych ciagników praktycznie wszystko maja albo dzwonia i kurier dowozi do 24h. Ewentualnie pogadac z tirowcami co jeżdzą na wschód, moze by gdzie przywiezli po drodze za niewielką opłata np. cały silnik czy orginalne turbo do władka. Kto pyta nie bładzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

wewer nie obraź się, ale ja dobrze zrozumiałem, że szukałeś bardzo dokładnie, w tym sklepie wiele nie wyczyta. Pewnie biegałeś też po różnych forach.

Trochę źle się wyraziłem w tamtym poście.

Ja też trochę szukam info, ale że są spore rozbieżności między tłumaczeniem translatora, a językiem potocznym, ciężko znaleźć co trzeba.

 

Ja strawiam większość tekstu rosyjskiego, a tylko niektóre słowa sobie tłumaczę, bo czasami jak się przetłumaczy całą stronę, to nie idzie nawet przeczytać...

 

wewer daj linki do tych źródeł w temacie: wszelkie książki o...... Nie będzie chyba szkodziło, że nie tylko o T25

Edytowano przez zbyszekbrzuze

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wewer    0

W wolnej chwili postaram się założyć temat o innych poprzednikach i następcach T25. Tylko muszę trochę inaczej zredagować co niektóre wiadomości i tłumaczenia, bo faktycznie słowniki tranzlatory itp. tłumaczą w cały swiat i potrafia wywieżć w pole jak i te nasze kochane nawigacje. Mam nadzieje że inni tez dorzucą co bedą mieli, a nie tylko zbedne, i wkółko powtarzające się pytania, ponieważ chcą mieć wszystko podane na tacy i nie chce się im przeczytać kilku postów. Ja nie tylko szukam w necie ale także po sklepach, pracownikach starych warsztatów, mechanikach itp. Czasem dwa słowa od takiego człowieka więcej pomoga niż tydzień na necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Mogę trochę pomóc, ale u mnie kiepsko z czasem, bo kapitalkę teraz robię


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelix    74

Panowie, jak tuningować to po całości jak ten kolo


Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel807    102

Tematy połączone

/Władimirec turbo do silnika/

 

 

Witam .

 

Nasi wschodni sąsiedzi wymyślili taka modernizacje filtra powietrza. Jak myślicie daje coś to ? Proszę o pisanie waszych zdań, i czy znajdzie się śmiałek żeby spróbować. Jak widać na obrazkach filtr też jest, czyli czyściutkie powietrze dostaje silnik.

 

1) https://lh3.googleus...00/dsc08449.jpg

2) https://lh6.googleus...00/dsc08456.jpg

3) https://lh4.googleus...00/dsc08448.jpg

4) https://lh3.googleus...00/dsc08447.jpg

5)https://lh6.googleus...00/dsc08450.jpg

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Nie, no trochę to pewnie daje, ale pomysł zajefajny. To powinno iść na demotywatory, jako 'Turbodoładowanie po rusku'

 

PS

Pawle nie odpowiedziałeś mi z jakiego wschodniego forum korzystasz...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,ciekawi mnie czym jest napędzany ten turbokompresor jak to nazywają- chyba elektrycznie :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Znalazłem coś takiego:

I inne filmy użytkownika...


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian4dz    0

Mam zamiar załozyc do mojego władka turbosprezarke.Ma moze ktos jakies doswiadczenie w tym temacie??? Czy duzo roboty przy tym??? Jaka jest opłacalnosć?

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W tym silniku? Żadna. Urobisz się, ukombinujesz a wiele to nie zmieni.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Oczywiście,że jest taka opcja uturbienia silnika D120.

Można się wzorować na silniku D130 T, to praktycznie podobny silnik do T25 tylko 3 cylindrowy i uturbiony z D130. 

http://rus-parts.ru/dizdvig.htm

http://rus-parts.ru/dd_d130t.htm

http://rus-parts.ru/dd_d130.htm

 

Z mocy 45 KM dzięki turbo uzyskano 65 KM i duży moment. Jest to zaprzeczenie opinii, że nie da się uturbić silnika chłodzonego powietrzem. Jeśli przeanalizujesz katalog części tych silników to nie zauważysz różnicy w oznaczeniach, czyli tłoki, cylindry głowice korbowody zostały te same. Oczywiście wymaga odpowiedniego dobrania sprężarki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie chodzi o fakt że się nie da tylko o korzyści w założeniu turbo do dwucylindrowego silnika władka.  


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek99    16

Nie chodzi o fakt że się nie da tylko o korzyści w założeniu turbo do dwucylindrowego silnika władka.  

Przyrost 25 - 30 % mocy i połowa tego  w momencie napędowym, zmniejszenie zużycia paliwa / przeanalizuj dawki paliwa/

Osobiście wystarczyło by mi 20%.

Edytowano przez slawek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No dobra. Przestań z cyferkami. Ale nie w takim silniku. Bez kombinowania niemożliwe w tym silniku. Trzeba odpowiednio dobrać  turbinę,  przekonstruować wydech tak by jakoś spaliny wyprostować. popatrz sobie jak to wygląda w dwucylindrowym silniku fiata.  Sam układ wydechowy to  lata badań żeby to w ogóle działało.

Szkoda roboty. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Darknes2243
      Planuje remont silnika, ale nie wiem co konkretnie się dzieje mojemu władziowi. Otóż w trakcie wiosennego rozruchu, wyszło na jaw, że stracił całkowicie moc. A po dodaniu gazu, coś zaczęło stukać w silniku, i zaczął się grzać. Ktoś może mi doradzić co może być powodem? 
    • Przez michalc123
      Witam, szukam z jakim momentem trzeba dokręcić głowice w 2140 turbo oraz kolejność dokręcania.
    • Przez bizonsuperzo56
      witam wszystkich na forum. chcial bym sie dowiedziec od posiadaczy i tych ktozy posiadali taki ciagnik o tym modelu jaki jest tam montowany silnik ??? jego wady zalety jak skrzynia biegow czy w kabinie jest cicho itd
      i czy warto tali cignik kupic jest z rocznika 90
    • Przez rumker28
      Witam, Mam takie pytanie, a mianowicie nie mogę się doszukać stopnia sprężania z tego masseya, z silnika at4.236. z silnika a4.236 to 16atm, ale z turbem nie mogę się doszukać. Pomoże ktoś?
    • Przez Tommekpol
      Witamy
      Baza Maszynowa Danex autoryzowany dealer maszyn Case IH i ładowarek Manitou Group na terenie województwa podlaskiego posiada do zaoferowania dla Państwa ładowarkę teleskopową Manitou MLT 735-120 LSU. Ładowarka była serwisowana w autoryzowanym serwisie Manitou.

      Rok produkcji:2007
      Silnik : Perkins Turbo 4 cylindrowy
      Moc: 120 KM
      Udźwig: 3,5 T
      Wysokość podnoszenia: 7 m
      Cena: 119 000 zł (brutto)

      Więcej informacji udzielimy telefonicznie tel. 606 648 578 
      Link do aukcji

      Ładowarka do obejrzenia w firmie DANEX, Rogienice Wielkie, ul. Olszanka 27, 18-516 Mały Płock










×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj