Romek12345

Problem z alternatorem W C-360

Polecane posty

Romek12345    0

Witam.

Wiem że juz kilka tematów na ów temat było.

Mój problem polega na tym ze kupiłem altrnatorek od opla Kadeta/astry 1.4/1.3[na pewno opel]

Instalacje mam pod prądnice.To akurat umie przerobić.

Alternator jest juz zamontowany ale nie podłączony.

Mam problem nie wiem czy ten alternator ma juz wbudowany regulator napięcia no i do których biegunów podłączyć wzbudzenie i ładowanie.

No i najważniejsze czy on jest kompletny może ktoś z was montował juz tego typu alternatorek.

 

Robiłem kiedyś taki sam patent na alternatorze o d VW i działo.Tam był jasne bo regulator był razem ze szczotkami.

 

Pozdrawiam

wszystkich i proszę o pomoc.

 

Linki do zdjęć altka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi8    0
Witam.

Wiem że juz kilka tematów na ów temat było.

Mój problem polega na tym ze kupiłem altrnatorek od opla Kadeta/astry 1.4/1.3[na pewno opel]

Instalacje mam pod prądnice.To akurat umie przerobić.

Alternator jest juz zamontowany ale nie podłączony.

Mam problem nie wiem czy ten alternator ma juz wbudowany regulator napięcia no i do których biegunów podłączyć wzbudzenie i ładowanie.

No i najważniejsze czy on jest kompletny może ktoś z was montował juz tego typu alternatorek.

 

Robiłem kiedyś taki sam patent na alternatorze o d VW i działo.Tam był jasne bo regulator był razem ze szczotkami.

 

Pozdrawiam

wszystkich i proszę o pomoc.

 

Linki do zdjęć altka

dawaj te linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michas1934    10

jesli chcesz wiedziec czy ma regulator to go podłacz gdy bedzie swiecic kontrolka to znaczy ze niema regul.a co do podlączenia strzelaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

zrób zdjęcia, tak, żeby było widać tył altka, ja założyłem z skody favorit, i ładuje pięknie, szkoda, że za późno to zrobiłem bo akumulatory i tak na złom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek12345    0

Witam.

Dzięki za szybką reakcje linki juz dodałem.

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d71cd69d48ec2bf5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a65c370b64709a6.html

 

Wiem ze alternator "jest dobry" tzn sprzedający zapewniał ze działa na 100%.

 

Ale jak dopaliłem traktor to jak podłączyłem 12v do cienkiego styku to na grubym styku było 0,09v

 

Nie wiem czy altek jest uszkodzony czy ja żle podłączam.

 

proszę was o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek12345    0

Ja mam nowe akumulatory firmy CENTRA.

A alternator potrzebuje w traktorze bo pozmieniałem lamy przy montażu tura.Lamy zamontowane w przednim grilu z Innego ciągnika zachodniego na żarówki H4.

No i ten obowiązek jazdy na światłach wykańcza akumulatory a prądnice ma już ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adi8    0

wychodzi na to że to alternator z wbudowanym regulatorem

do grubszego styku musisz podłączyc przewód pradowy do zacisku rozrusznika (czyli+)

a do drugiego styku przewód do kontrolki ładowania

drugi przewód do kontrolki musisz podłaczyć do stacyjki

powinno zadziałac po podłączeniu kontrolka powinna świecić (silnik nie pracuje)

a gdy uruchomisz silnik powinna z gasnąć na koniec dokonaj pomiaru na zacisku ładowania powinno wynosić 14V

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek12345    0

Witam.

Dzis podłączyłem altka tak jak mi powiedział adi8 Kontrolka sie zaświeciła.Jak zapaliłem zgasła przy jakieś 600-700 obr/min

ładowanie ma 14.6 do 14,8v.

Dzięki za podpowiedz .

 

Ja również służę pomocą w sprawach mechanicznych/hydraulicznych/przekładniowych c-330/c360/c385/MF 255 Śmiało piszcie na e-mail.

 

Temat zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c330ursus    2

Ten temat proponuje przenieść do elektryka i elektronika w rolnictwie ;) tam będzie bardziej pasował :)


:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Jwszcze sprostowanko ;) Alternator widoczny na zdjeciach jest zeczywiscie od Opla, najpredzej od Astry. Jest produkcji Delco- Remy i powinien miec max wydajnosc na poziomie ok 60A. Regulator jest zabudowany w srodku. Lozyskowanie wirnika przod 6203, tyl lozysko igielkowe. Trzeba wyjac, wymyc nastepnie nasmarowac i zlozyc do kupy.

 

Dzis podłączyłem altka tak jak mi powiedział adi8 Kontrolka sie zaświeciła.Jak zapaliłem zgasła przy jakieś 600-700 obr/min

ładowanie ma 14.6 do 14,8v.

 

Zaloz zaroweczke 4W. Bedzie gasla juz przy 400-500 obr/min.

Wkladales miedzy blacchy kola pasowego podkladne 16mm?? Po tym zabiegu pasek pasuje idealnie. Przynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukas02
      Witam po wymianie szczotek z regulatorem w mojej Proximie 85 wróciło ładowanie i po czasie mam teraz problem. Licznik przestal działać kontrolka ładowania ledwo świeci ciagnik nie ładuje, dodatkowo zauważyłem gdy wyciągałem alternator i montowałem spowrotem gdy dotykał mocowania to jakby iskrzył na obudowie 
    • Przez emtecc
      Witam Mam w kombajnie zamontowany (Kiedyś była prądnica) alternator A124n. Alternator z fiata 125 Z tego co mi się wydaje to 9cio diodowy. Jest przy nim dokręcony regulator. Nie wiem jakie ma oznaczenie bo symbole wytarte. Dla pewności dodam zdjęcie czy połączenie do alternatora jest poprawne. Włożyłem nowy akumulator i postanowiłem spr czy z ładowaniem wszystko w porządku. Okazało się, że napięcie ładowania rośnie powyżej 14.4 V na niskich obrotach. Gdy zwiększę obroty przelatuje 17V. Stanowczo za dużo. Czy przy zmianie z prądnicy na alternator należy wprowadzić jakieś modyfikacje w instalacji auta?
    • Przez pele19
      Witam!
      Mam taki mały problem w swoim malczyku a dokładnie padł mi alternator który juz nie nadaje sie do regeneracji.
      Był w ciągniku od nowości i już wszystko się powycierało, wymiana szczotek, regulatora nic juz nie pomaga więc pora kupic nowy!
      A teraz pytanie jaki ?
    • Przez Adamo90
      Potrzebuję schemat instalacji elektrycznej w ursusie 5714. W internecie nie mogę znaleźć. Może ktoś ma? Był bym wdzięczny. 
    • Przez Johnderre
      Witam, po zapaleniu ciągnika świeci się kontrolka ładowania, gaśnie dopiero po solidnym przegazowaniu i wtedy zapala się kontrolka stop. Podczas jazdy kontrolka STOP czasami gaśnie, chwilę później znów się zapala albo miga. Czy to jest normalne że kontrolka gaśnie dopiero po solidnym przygazowaniu? Gdy ładowanie się świeci stop się nie świeci, czy to problem Alternatorem?  Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj