Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

Mały rozrzutnik- najlepsze walory urzytkowe

Polecane posty

Ferdek07    75

Witam!

Będę zmuszony do wymiany mojego 30sto letniego gównomiota nie iwem jeszcze czy w tym czy w następnym sezonie, al trzeba będzie coś zmienić i już wielokrotnie był poruszany ten wątek w innych tematach ale jaka jest tak naprawde ładowność poszczególnych modeli mniejszych rozrzutników bo przeliczając podłogę razy burty różne cuda wychodzą i tak np. warfama oferuje od 3,5 do 6 t rorzutniki takiej samej długości i tak n 218 ma tylko 20 cm szerszą skrzynię niż 3,5t a 4,5t 10cm wyższe burty, Brzeg w tytan 7 zastosował burty 90cm wysokie (dlatego nie podoba mi się bo raczej na "ręczny" zarzut się nie nada) mój faworyt to cynkomet 3,5t bo ma skrzynię 3,9m długą i cena 17,5 tyś, ktoś już pisał że tytan 7 ma większą pojemność niz warfama n 218, a może jakieś inne mdele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jak na moje oko, ładowności podawane przez producenta, to bardziej określają wytrzymałośc osi i całego podwozia. I chyba tak należy to rozumiec. Pełna skrzynia obornika w jednym przypadku będzie ważyła 1,5 a w innym 4,5 tony, wszytko zależy od tego jaki to jest obornik. Podobnie jest z przyczepami, na popularnego Sanoka (który ma w dowodzie 3,5 tony) jeśli wsypiesz mokrej ziemi - będziesz miał pewnie 5 albo 6 ton. Przyczepa raczej wytrzyma, oś też powinna. Ale na drogę tak wyjechac nie możesz, bo pojazd jest przeładowany. Jak chcesz kupic rozrzutnik, to nie patrz na wymiary skrzyni, tylko na wykonanie, cenę i ewentualnie na ogólne gabaryty rozrzutnika - tak żeby Twój ciągnik dał radę to na polu uciągnąc i tyle. Liczenie objętości skrzyni to chyba strata czasu - bo nic z tego nie wywnioskujesz pożytecznego. Przy dużych ciężarach szczególnie ważna jest odpowiednio masywna rama (dla stali, uplastycznienie przekroju = utrata nośności).

 

Jak sam napisałeś, Warfama oferuje rozrzutniki od 3,5 do 6 ton o tej samej długości skrzyni, ale pewnie rodzaj osi i wielkośc koła jest inna w każdym modelu, (bo nominalnie przystosowana jest do większych obciążeń).

 

P.S. Ferdek, popraw w tytule tematu wyraz "użytkowe"

pozdrawiam


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Co powiecie o tym cynkomecie 3,5t? podoba mi się że zaczep i rama też są ocynkowane bo to dobrze rokuje na przyszłość, co do masywności to lepiej zwracaćuwagę na jakość bo mój stary rozrzutnik z delikatniejszą ramą wytrzymał dużo dłużej niż znajomego masywniejszy i młodszy który poprostu zgniła rama, a czy cynkomet ma lepsze wykonanie od warfamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a ja bym proponował używkę z zachodu. jak zapewne niektórzy wiedzą sam takowy kupiłem i nie żałuję http://www.agrofoto.pl/forum/Rozrzutnik-co...image41963.html wykonanie nie to co w polskich. blacha 4mm na burtach i podłodze, rama kratownicowa . solidne łańcuchy i listwy przenośnika. ładuję na niego przysłowiowe "ile wlezie" i jak do tej pory nie było żadnej awarii. niedawno gość który mi go sprzedał miał za 7000 zł. lux maszynę z dyszlem na resorze i w stanie lepszym niż mój.wydac 17 tys na polski -zastanowiłbym się czy to dobra inwestycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja też bym sie zastanowił... ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj