Zaloguj się, aby obserwować  
mateo12

Jaki kombajn wybrac?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateo12    0

Piście tu swoje propozycje. I uzasadnienia.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Claas Dominator 108sl.Na te hektary będzie idealny,nie jest wielki a wydajność ma całkiem sporą ok 2ha/godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo12    0

Zastanawiam sie właśnie,pomiedzy Claasem Medionem 310 a John Deere 9540 albo 1550.


Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

hmm JD 1550 za duz przecie to smok.. 5m + kosa... dom 108 to juz chyba za stare bo pewno myślisz zeby z unijnej kasy kupic...... No z tych tu podanych mednionik 310 jak w mordę strzelił... albo dom 98 vx


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

heh moj sasiad ma od 2 lat JD 1450 i w tym roku dokupil drugi kombajn, zgadnijcie jaki??... claasa mediona 340 :( :rolleyes:, a przy tym jest wielkim zwolennikiem marki JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

1450 i 340 hmm to coś niepasuje.. 340 dozy kombajn a 1450 to raczej jakieś wilki nie jest

jaki areał ma ten znajomy pewno gdzie z 400 ha jak dwa sprzęty ma


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

A w innym poście czytałem, że ten twój sąsiad oddał go DHK w rozliczeniu i zrobił antyreklamę... A propos, może jesteś wysłannikiem DHK i zapomniałeś swojej wersji historii oczerniającej JD?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
1450 i 340 hmm to coś niepasuje.. 340 dozy kombajn a 1450 to raczej jakieś wilki nie jest

jaki areał ma ten znajomy pewno gdzie z 400 ha jak dwa sprzęty ma

w ciagu 3 lat przybylo mu ok. 300 ha, a przez cale zycie pracowal gdzies na 80 na bardzo lekkiej ziemi po przeprowdzce na zulawy nie wiedzial jak to ogarnac i w ta zime przyprowadzil 2 kombajn

A w innym poście czytałem, że ten twój sąsiad oddał go DHK w rozliczeniu i zrobił antyreklamę... A propos, może jesteś wysłannikiem DHK i zapomniałeś swojej wersji historii oczerniającej JD?

pokaz go, sprobuje wyjasnic. nie chce mi sie szukac tego postu, powiedzial tak przedstawicielowi: ze jesli znajdzie zyda na jd, to kupi od nich classa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

A może lexiona 510 jest najmniejszy z lexów. A jak za duży to może najmniejszego wts-a :) :)

 

Ale to jest tylko moje skromne zdanie :(


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek11    0

kupujcie kombajny DF naprwde warto.

niemiecka precyzja ponad wszystko.

a DF różni sie od Claasa tym że częsci kupisz w polsce :(

i na łożysku nie pisze Ci claas tylko jego nr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fantavision    1

Teraz to już chyba kupiłeś jakiś kombajn. Ja myślę, że na 150 ha wystarczy poczciwy Rekord. Oczywiście klasa trochę nowsza - rocznik 2003, 2004. Wcześniej pracowałem właśnie na takim i nawet na podobnej ilości pola i nie miałem z nim żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas to ma fajne tylko lexiony, wybierz john deere

@zetor6441 kombajn albo jakas inna maszyna ma niebyc fajna tylko dobra i bez awaryjna


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jest fajna to raczej bezawaryjna, no niby ja mam takie zdanie :P

ja mysle ze jemu chodzi najbardziej o wyglad jak mowi o lexionie przeciez inne claas'y sa tez dobre i ladne ja mysle ze claas'y sa najlepsze z kombajnow


Power by tradition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1
ja mysle ze jemu chodzi najbardziej o wyglad jak mowi o lexionie przeciez inne claas'y sa tez dobre i ladne ja mysle ze claas'y sa najlepsze z kombajnow

 

 

pod jakim względem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

kazda maszyna czy kombajn czy ciągnik ma swoje wady i zalety...jak wszystko


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf255    0

Ja bym polecał claas mega 350, znajomy ma 160 hektarów i w zeszłym roku kupił nówkę i jest bardzo zadowolny mówi żeby nie wymienił na nic innego...polecam


NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Mateo dołączył do szczęśliwego grona posiadaczy kombajnów JD :) Witamy. Zaraz spać, bo z rana do 1450 CWS na żyto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd6330    0

witam ponownie

może byscie doradzili mojemu koledze jaki ma wziąc kombajn, claas tucano 430, claas lexion 510 czy john deere w550

chodził by na okolo 140ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

jak na 140ha to w zupełności (wg mojego skromnego zdania) wystarczy Claas TUCANO 320...

po co komu taki duży kombajn???

(może troche chaotycznie pisze ale takie jest moje zdanie na ten temat...no ale jak ktoś ma $$ to czemu miałby nie wziąść wiekszego - cos na zapas)

 

Ale skoro tak autor zapytał więc min. ja też odpowiem:

Co do pytania to wg mnie najlepszym rozwiązaniem byłby claas tucano 430 ponieważ

-tucano jest wg mnie lepsze, bo jest konstrukcjnie najmłodszy z całej trójki

-ma silnik mercedesa ( w lexionie jest chyba CAT)

-ogólnie TUCANO mi sie bardziej podoba niż pozostała reszta

-można by było dużo argumentów wymienić na + dla TUCANO

 

Jeszcze zależy od tego jak kupujący bedzie patrzył na dane firmy czy Claas czy JD...

Ale patrząc na różnice miedzy lexionem 510 a TUCANO 430 to zdecydowanie tucano :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj