adamm25

McCormick MC135- Uklad pneumatyczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adamm25    0

WITAM!

mam ciągnik McCormick MC135 power 6 2004r sprowadzony z wysp.

powiedzcie mi jak gdzie są montowane kompresory w tych ciągnikach

jest tam silnik perkins o pojemności 6l z prawej jest klima z lewej alternator ponizej miejsca za mało zeby kompresor zmiescić chyba ze nie sa napedzane paskiem klinowym.

pytałem w serwisie ale dowiedziałem sie tylko tyle ze DA SIE ale reszta to ich słodka tajemnica.

 

jezeli ma ktoś taki ciągnik lub ciągnik z tym perkinsem albo poprostu wie jak to powinno wyglądac to bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Chyba trochę nie ten dział. Przenoszę.


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jeśli chodzi mi chodzi o to samo co tobie to mam w MTX140 pod kabiną obok prawego tylnego koła :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm25    0

no na osi koła tylnego sa zbiorniki z powietrzem. kompresor pewnie tez by sie zmiescił:( ale nie wiem jak z napędem do kompresora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm25    0

Ralf MTX140 mógł byś sprawdzić jak masz z tym kompresorem i jak jest napędzany? był bym ci bardzo wdzięczny w MC pewnie bedzie tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to musisz poczekać do soboty ;) bo dopiero będe w domu ale jak będe do zerkne


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm25    0

No to super tylko nie zapoimnij;) Narazie myśle zeby dorobić kompresor jakos do wałka odbioru mocy WOM tak zeby szło go ściągać bez problemu. potrzebuje powietrze tylko do przyczep wiec mogł by tam być;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dobrze ze napisales bo akurat byz zapomnial ;) a robimy przy MF-ie w tym samym garazu co stoi MC :) zaraz zerkne i ci napisze pozniej


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A więc kompresor znajduje się z lewej strony silnika. Właściwie pomiędzy silnikiem a wentylatorem. Napęd uzyskuje poprzez pasek klinowy od wału korbowego. Niestey nie zdążyłem wrzucić fotek... :-/


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm25    0

pomiedzy silnikiem a wentylatorem. jak on sie tam zmiescił ;) ja chyba sam nie dam rady tego tak zrobic ale coś bede próbował:D. WIELKIE DZIEKI ZA POMOC!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Słuchaj w piątek może zdąże wrócić fotki do galerii to sobie sam zobczysz ;) on jest mały to się zmieści :D


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm25    0

jutro jade do znajomego bo miał podobny problem co ja tylko ze zrezygnował z instalacji kompresora i przerobił przyczepy na hydraulike. zobacze czy to nie bedzie lepsze wyjscie no i moze tańsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A jaki jest wogóle koszt zrobienia takiego układu pneumatycznego?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm25    0
Napisano (edytowany)

No właśnie ja planuje założyć kompresor hmmmm najlepiej pasował by mi z 30-stki bo ma swoje smarowanie. Kompresor mi jest potrzebny tylko do przyczepy wiec specjalnie dużej wydajności mieć nie musi. Więc kompresor taki kosztuje 800 zł plus zbiorniki i robota. Myślę ze śmiało mógł bym się zmieścić w kwocie 2,5 tysiąca. No tyko problem z miejscem w tym traktorze

 

W serwisie to pewnie dużo. Wiem ze w JD kosztuje ponad 10 tys razem z założeniem tyle ze orginał

 

 

Nie pisz posta pod postem

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dostaniesz % ... :) więc nie warto lepiej nacisnąć opcje "edytuj"


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamm25    0

aaaaaaaaa to sory poczatkujący jestem na forum

 

 

 

 

 

Przyczepy przerobione:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Arturkkk
      Witam. Mam pytanie związane z typem silnika d206 a d239 jakie są różnice w tych typach? Czy mają tą samą głowicę
    • Przez piotrszkaluba
      Witam problem z przyduszaniem silnika przy zmianie z 3 połówki na 4 i 2 połówki na 1 ale w górę od 1 do 3 jest ok a na 4 już delikatnie przydusi .Nic się nie ślizga na żadnym półbiegu. Czy ktoś już to przerabiał taki problem?
    • Przez Slawek233
      Witam, od jakiegoś czasu męczę się z problemem zmiany zakresów w mccormick xtx165. Mianowicie, jak raz włączę ciągnik to mam tylko zakres 1 z wszystkimi półbiegami, innym razem tylko zakres 2 z wszystkimi półbiegami, lub 3  z wszystkimi półbiegami. Po dłuższej pracy w polu nagle wracają wszystkie zakresy. Przy kolejnym odpalaniu ciągnika peonownie zostaje z jedenym z zakresów od jeden do trzy wraz z półbiegami beż możliwości zmiany zakresów. Proszę o pomoc co to może być.  
    • Przez Remarian
      Witam
      Poszukuję schematu elektrycznego klimatyzacji do McCORMICK G Max135. Traktor był rozpoławiany, po złożeniu wszystkiego i nabiciu klimatyzacji niestety klima już nie wystartowała. Pobieżna diagnoza wskazuje na problem z elektryką.
    • Przez Szwagier99
      Witam posiadam Mccormick mtx 135 , 2009r po włączeniu rewersu do tyłu podnośnik podnosi ramiona. Jak to wyłączyć?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj