Polecane posty

ania2728    0

Witam mam pytanie. Przez ile dni bądź tygodni podajecie cielakowi mleko po urodzeniu ?

 

 

U nas przez około 3 tygodnie a później preparat mlekozastępczy ... :(


Pozdrawiam wszystkich którzy mnie odwiedzili .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Ja kupuje byczki takie 2 tygodniowe i dostają siano dowoli pasze. Preparatem mlekozastępczym pojone są do około 12 tygodnia życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

U mnie zawsze preparat mlekozastępczy. Ale wole dołożyć i kupić cielaka, którego ktoś odchował chociaż te 15 dni na prawdziwym mleku, bo wtedy jest dużo mniej problemów z nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

Witam . Posiadam krowy mięsne i wszystkie zakupione cielaki odpajam preparatami mlekozastępczymi. Odpajałem już cztero dniowe cielęta z bardzo dobrym rezultatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas jest tak. Cielaki zazwyczaj odpijamy siarą ok. 2-3 tygodni, zależy od cielaka czy duży, czy mały. Potem dajemy im mleko w proszku. Z czasem wprowadzamy siano i kuku. A jak mają powyżej 6 miesięcy to na stanowiska specjalne idą i dostają już sianokiszonkę i troszeczkę kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Przez pierwsze 4-5 dni siara, do 3 tygodni preparat mlekozastępczy z Nutreny Białe, od 3 tygodnia do 2 miesięcy preparat mlekozastępczy Len również z Nutreny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam pytanie do użytkowników, którzy hodują bydło, a mianowicie jakiej firmy stosujecie preparaty mlekozastępcze( wasza ocena ) oraz jaka jest cena za worek? Z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian892    10

Stosowałem Sano, później kupowałem z nutreny a teraz odpajam de heus worek 20kg około 86zł średni idzie mi 2 worki na sztukę. Odpoiłem nim w zeszłym roku 50 sztuk i jestem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    1

A ja na początku mleczko aż podrośnie później preparat mlekozastępczy kiedyś do mniejszych cielaków dawałem inny niż tym większym nazywał się supramil z josera a teraz wszystkim daje Fe-Trank tez z josera a kosztuje chyba 110 zł/worek wygląda jak kako i chętnie pija

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

U nas dajemy mleko zawsze jakaś ma podwyższone komórki albo zapalenie, kiedyś jak mleko było drogie to stosowaliśmy KAKO ale nie specjalnie to lubiły i nie zauważyłem lepszych przyrostów, uważam że mleko jest najlepsze. Do dwóch miesięcy dostają mleko a potem to na smak do wody do 3-4 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Ja cielęta poję przez 8 tyg. Do pojenia używam mleka z Nutreny białe i len. Cielęta chowają się bardzo dobrze. A co do pojenia cieląt mlekiem, ja też uważam że, mleko jest najlepsze, ale nawet przy tak niskich cenach lepiej jest sprzedać to mleko do mleczarni niż poić nim cielaki. Ja cielakom mleko daję tylko jakieś 4-5 dni po urodzeniu, no i oczywiście jak jakaś krowa ma zapalenie to też jego nie wylewam tylko oddaję byczkom ( w żadnym wypadku nie należy podawać chorego mleka jałóweczkom, chyba że przegotowane). A co do siemienia lnianego ja podaję w momencie przejścia z mleka na preparat tak szklankę na wiaderko, zamiast siemienia można podobno dawać też kawę zbożową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A kto z was daje cielaczkom <Siemie>

My dajemy bardzo dobrze rozrusza żołądek cielaka oraz nie mają biegunek.


Wolnostanowiskowa, głęboka ściółka, DelAval rybia ość 2*5 szt., 2 stacje paszowe, szczotka, 44m.x23m.... BAJKA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaReK    0

U nas to ok tygodnia na mleku przy krowie a później preparat mlekozastępczy MLEKOTEK chyba ze jest mleko od krów z zapaleniem to wtedy się poi tym.:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorek85    0

U mnie przez 5 tygodni od urodzenia dostają mleko w proszku josera a potem stopniowo samą wodę

 

Jak cielaki u mnie mają biegunkę to parze siano lub siennie lniane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

2 mc-e mleko z podejrzeniem zapalenia i inne niepewne, np. ręcznie zjadane dla starszych spłuczki z cedziłka chłodni i baniek z wodą, bo przy tych cenach za mleko i do tego groźbie kar za nadprodukcję bardziej się opłaca cielęta mlekiem poić :) a cielaczki w porównaniu do tych na preparatach niebo a ziemia, tłuściutkie jak pampuchy szybko rosną i potem szybciej masy nabierają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

U mnie cielaki dostają preparat mlekozastępczy Firmy Sano. I stały dostęp do wody. I Siana od 5 tygodnia dostają Meggi Musli i Owies do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fircyk81    18

Witam, ile litrów mleka zastępczego dziennie dawać dwutygodniowemu cielakowi ? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam, ostatnio kupiłem cielę, ma ponad dwa tygodnie, kupiłem mu preparat mleko zastępczy josera Fe-Trank wypił raz, i więcej nie chce, tylko wącha i odchodzi, już dwa dni nie pije tylko meczy, nie wiem co robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak pije z wiaderka ze smoczkiem to na sile mu próbuj dawać,może gorące bylo i mordę poparzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
    • Przez zulus
      Proszę o radę mieszać pasze samemu czy kupować gotowe co się bardziej opłaca
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj