c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

hubcio224    6

My na 15ha + usłui kupiliśmy John Deere 935 i jak dla mnie jest to swietny kombajn, bezawaryjny, wydajny i w miarę oszczędny,


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Ja coś z claasów bym polecił mały cosmos,corsar.deutz fahr m 88,88s wiadomo stare maszyny ale myślę że części łatwiej dostępne niż do mf serii 186,487 o volvo to nie myślałem wcale fabryka dawno zamknięta części wiadomo mało dostępne.Za te pieniądze można kupić kombajn na taki areał.A Gadka że się nie opłaca kombajnu na taki areał kupować to zdanie tych co mają kombajny na zarobek a co roku im roboty ubywa.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Za 17 tys kombajn? Za 30 tys proponuję fahr 1002 bądź podobny. To nie jest kupno na raz - ma służyć długie lata więc warto poczekać trochę, nazbierać kasy i kupić coś na czym będzie można jeszcze zarobić. Kiepsko się zbiera słomę po maszynie która ma heder 2,5 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Też uważam że na 5 ha kupować kombajnu się nie opłaca. Ja mam ponad 20 i nie myślę o kupnie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

To pogratulować myślenia. Jeszcze traktor sprzedaj bo po co skoro można nająć. Dobry kombajn nie dość że zmniejszy ryzyko utraty plonu to jeszcze zarobi i na siebie i troche grosza gospodarzowi zostanie. 5ha skosisz przez dzień aby było na co sypać, potem można kilka dni popracować u ludzi. Chętni w mniejszej czy większej liczbie - zawsze są. Grunt to maszyna która jest prosta, z małym przebiegiem i z odpowiednim hederem. Znajomy kupił jd - heder 2,5m, prasę ma krone kr160. Musi zagrabiarką latać po polu a chętnych na usługę nie ma bo za wąski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoLLand    13

Jezeli masz kupować kombajn tylko na swoje 5ha to nie kupuj. Do tego napewno dołozysz. Kombajn to nie tylko maszyna i zalanie paliwa. Co roku trzeba wymieniać olej, do tego filtry itp. Koszty skoszenia swojego będą przerastać sens posiadania kombajnu. Lepiej dać to skosić komus i finał. Co innego jeżeli ten kombajn pojedzie chociaż trochę na usługi. Te 20 ha musisz owaliś na usługach zeby chociaż pokryć koszty utrzymania kombajnu. Ja polecam New Hollanda Claysona, dużo części pasuje do niego z Bizona. Nie mam takiego ale sąsiad takim kosi i juz nie raz jakiś pasek czy łożysko dopierał z Bizonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To pogratulować myślenia. Jeszcze traktor sprzedaj bo po co skoro można nająć. Dobry kombajn nie dość że zmniejszy ryzyko utraty plonu to jeszcze zarobi i na siebie i troche grosza gospodarzowi zostanie. 5ha skosisz przez dzień aby było na co sypać, potem można kilka dni popracować u ludzi. Chętni w mniejszej czy większej liczbie - zawsze są. Grunt to maszyna która jest prosta, z małym przebiegiem i z odpowiednim hederem. Znajomy kupił jd - heder 2,5m, prasę ma krone kr160. Musi zagrabiarką latać po polu a chętnych na usługę nie ma bo za wąski.

Od takich doradców strzeż mnie........ itd. :P W promieniu 5 km jest ponad 15 kombajnów i nigdy nie mam problemu z chętnymi do koszenia :D . Traktorów mam kilka i prasę też bo przydają się częściej niż 20 godz w roku...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U mnie w promieniu 5 km jest z 30 kombajnów, czy ma 10 czy 50 ha każdy sobie kupił i kosi. Mało kto nie ma swojej maszyny. Sam mam 15 ha zboża do skoszenia u siebie i reszta usługi - jakieś 40-50ha. Nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy żniw bez swojego kombajnu. Najpierw każdy swoje kosi a ci co nie mają spacerują od jednego do drugiego "może byś skosił?" Wszystko fajnie jak jest pogoda. Nerwicy można dostać jak owies już oblatuje, każdy kosi swoje a nad głową chmura z deszczem.

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    110

ja mam 6 ha i mam bizona rekord i jeżdze duzo po uslugach i się zwraca kasa ,w nastepnej wsi są 2 bizony ,jeden wogule kosi tylko sobie ,a drugi widze że się sypie i jest jeszcze maly claas ,wiec jak bizon sie sypnie to będe mial do koszenia calą wieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

U nas jest kilku takich co mają po 3 bizony tylko na usługi i prosić nie trzeba sami pytają kiedy chcę kosić . Tak że czy się opłaca kupić to zależy od nasycenia rynku . Jeśli kupić tylko żeby skosić 5 ha to na pewno nie


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

panowie może ktoś z was sprzedaje jakiś kombajn bo byłem u paru handlarzy to wszystko złom w cenie

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zamiast starego claasa 50-cio letniego kupić 30-letniego Supra? Moim zdaniem niedrogo można kupić naprawdę dobrego bizona. Wujek kupił w 2009r. bizona za 15 tyś (z kabiną ale bez sieczkarni ) i co? 3 sezony chodzi sprawnie jedyne co wymieniał to po 1 sezonie 2 paski i tyle . W tym roku skosił około 35ha z usługami ( sam ma 18ha) i kombajn się zwrócił :) polecam bizona ewentualnie można szukać jakiegoś JD 975 chyba ? jeśli zle to mnie poprawcie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zakup kombajnu na 5 ha nie zwróci się nigdy. Nawet jak się kupi trupa za 15 tys. Powiedzmy w mojej okolicy skoszę 5 ha za 1500 zł z sieczkarnią za 1750. Aby odrobić taki kombajn trzeba kosić 10 lat. Tylko teoretycznie. Bo jeśli dodamy koszty paliwa, części, których do grata potrzeba bedzie nie mało. Wyjdzie, że nie zwróci się nigdy a po 15 latach trzeba będzie na złom oddac bo tego juz nikt od nas nie kupi. Kase lepiej na jakąś lokate do banku wpłacić czy coś. Co do usług tez kariery nie wrózę. Teraz jest sporo nowszych kombajnów. Ponieważ wynajmuje kombajny do koszenia z doświadczenia wiem, że czym lepszy i nowszy kombajn to tym korzystniej wychodzą żniwa w przeliczeniu na hektar. Nie mówiąz o jakości koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fermen    0

A cosądzicje o

mf186/187, 206,

volvo 800/830

class compact 25/30

a słyszałem żę małe JD są awaryjnr ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Kolego fermen, używane maszyny kupuje się na stan a nie model czy rok. MF 186/87 mają dobry silnik perkinsa to ich zaleta, claas to claas ale jak wysłużony to droga zabawka ( przynajmniej dostęp do cześci), volvo to nie wiem ale kilka osób w okolicy ma takie malutkie i jedni koszą drudzy naprawiają:) Tak naprawdę to na 5h koszenia to kombajn tylko dla zabawy bo lepiej nająć ale każdy swój rozum i pieniądze ma:) No chyba że problem w okolicy z najmem. Niedaleko teścia na roztoczu koszą takimi maluchami co mają tak zajeb..cie równe pola że problem z większym przejechać np przez liczne lasy. Także nie neguję decyzji. Ja polecam Ci jeszcze coś z Fahra lub Internationala. Ogólnie jak dla mnie to claas najbardziej dostępny w częściach zarówno nowych, zamiennikach jak i używkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MFrolnik26    214

Kombajn na 5 ha? Moim zdaniem to się kompletnie nie opłaca, wymieniać olej trzeba niezależnie czy wykosisz 5 czy 50 ha bo nie będziesz kosił przez 5 lat na tym samym, akumulator, paski co jakiś czas łożysko i koszty rosną. Co do konkretnego modelu to posiadam MF 187 od 5 lat i nie mogę na niego narzekać, silnik perkinsa bardzo oszczędny w tym roku średnie spalanie wyszło mi 10L na ha dodam że na kilku hektarach była cięta słoma. Koszę tylko u siebie i nie katuję go za bardzo. Zapłaciłem za niego 12500 i teraz gdybym go sprzedawał to niewiele bym stracił, w tym roku skosił u mnie nieco ponad 30 ha. W przyszłości planuję zmienić go na coś większego ale polecam ten kombajn, części może nie są tanie ale wszystko można dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

@MFrolnik26

Patrzac z drugiej strony to przykladowy pasek w kombajnie ktory kosi 50ha, a takim ktory kosi 10ha rocznie padnie szybciej.

 

 

Ja uwazam ze kombajn warto kupic, jesli ma sie problemy z koszeniem (brak kombajnów w okolicy, wysokie ceny, problemy z terminowym zbiorem). Druga sprawa, patrzec na stan, bo to ze dany model byl mniej awaryjny niz inny juz jest nieaktualne, no i najwazniejsze zeby nie wydac calej forsy na kombajn, bo trzeba w niego tez swoje wlozyc (czasami nawet wiecej niz kosztuje sam kombajn) 5 lat temu kupilismy na swoje 12 hektarów kombajn i to byl dobry wybór


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

ja na 10 ha mam fahr m66 kosa 2,2 silnik 3 cylindry ... koszt zakupu 10000 zł ... juz 7 sezonów u mnie ...

zwrócił się w całosci po 5 latach ... a na paliwo sąsiedzi "mi sie żrzucaja " :)

no i wcze sniej były problemy z terminowością prac a teraz wyruszam w pole jak zboże jest odpowiednio suche

a co do awaryjności kombajn jest na tyle prosty że niewiele może się zepsuć

wiekszość pasków mozna dostać bez problemu łozyska też

problemem może być pas płaski do młockarni oraz panewki drewniane wytrząsacza .. ale od czego jest allegro ...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975maly    0

Witam jestem nowy na forum. Mam pytanie dotyczace kombajnu Z020 , doczepiany . Czy ktoś miał cos takiego? jak to się sprawuje? Co roku mam do skoszenia max 4 ha . A wynajm zaczyna mnie powoli denerwować. Z jakimi ciągnikami to może pracowac? Czy wejdzie tam MTZ ,912 ? A może mniejszy ? Może ktoś ma instrukcję od tej maszyny? Chetnie kupie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Te kombajny bez problemu współpracują z C-360.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28702

wydajnośc Z-020 to ok 2,5ha/dziennie, współpracuje to z ciągnikami od c-360 w górę

ostatnio było coś takiego w moich okolicach za 3500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975maly    0

A czy ktoś wie czy " zmieści " się tam większy ciągnik? MTZ , 912 czy 7045 . MOze ktoś ma zdjęcia takiego "zestawu"> Pozdrawiam i z góry dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ursus c 360 ma za ciężko w Z020, optymalny i tani ciągnik do niego to jumz albo mtz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj