c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

bobytempelton    161

Tak a przy okazji kupna fahra kup sobie od razu tokarke dobrą spawarke i zamiast po pracy jechać w pole młócić to będziesz regenerować części

Polskie kombajny są jakie są ale jak się coś stanie to siadam w samochód jade do sklepu 5km i mam wszystko. Kombajn jest niby wygodą ale chyba większym utrapieniem,jak ludzie przychodzą do mnie żeby im omłócić to obchodzi ich tylko żeby mieli zrobione a nie interesuje nikogo to ile operator czy właściciel siedział przy nim ile nocy w żniwa zarwał ile kasy wpakował żeby móc wyjechać, i nie wiem dlaczego zamiast siedzieć przy piwie na spokojnie i czekać na kombajn aż przyjedzie to wolisz kupić tą skarbonke :blink: .i jeszcze na 4 ha :o


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JJ77    0

Witam wszystkich . Ja przychylam się do kupna , sam w ubiegłym roku kupiłem PROTECTORA Z czystej kalkulacji rocznie oddaje 2,5 tys. za usługi . Kupiłem CLAASA za 10tys. zakładam sieczkarnię za 3,5tys. + wymiana cepów i jakieś łożyska 1 tys. ( 6 lat i zwrot kosztów). Nie wspominając oczywiście o problemach z pogodą i czekaniem . Czekam teraz na pogodę i malowanko :)

Przy kupnie nie liczę na żadne usługi , ale gdy ktoś przyjdzie to czemu nie . A części to myślę ,że teraz nie problem - większość załatwiam telefonicznie , lub przez net (tak jak do mojej HASSI , jak i do prasy )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Bizona z050 proponuje

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

kup sobie deutz fahra ms60 polecam

Edytowano przez Matey
post bez argumentacji- warn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam jak tak czytam że nie opłada sie kombajnu na 5 ha kupować to sie z tym nie zgadzam. My nie mamy nawet tych 5 i mamy mercatora 60 już 3 lata. Moge powiedzieć że już sie nawet nam spłacił. Nie mamy żadnych poważnych awarii i dużo na usługach jeździ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Na taki malutki areał to byłby dobry jakis mały JD z kosa tak do 3m. Ja mam 330 z kosa 2.6m ale po zniwach go sprzedaje bo jest dla mnie za mały ( mam swojego 20 ha i usług troche)


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Na ten Areał to nie za Bardzo Kombajn,ale chyba że też Na Usługi...

Proponuję : Class COMPCT 25,Class Matador albo Class Mercator 70 (Kombajny z Marki Class)

Ceny nie są takie straszne tak że możesz kupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

to wkoncu sie zastanow, czy mzoe kupic czy moze jednak nie za bardzo :blink:

 

po drugie, zobacz kiedy ktos ostatnio prosil o porady w tej sprawie..

 

a tak na generalnie to gratuluje posta, swoją wypowiedzią bardzo wiele wniosłeś do tematu, sprawiłeś że pogląd ludzi całkowicie uległ odmienieniu, kolejny dzień już nie będzie taki sam... dzięki Ci!


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adatan    97

witam,

ja mam 8,5 ha i mam claasa mercatora.na twoim miejscu to bym nie kupywal kombajnu tylko bym wynajoł. za taka cene to dobrego nie dostaniesz B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Planuje zakup kombajnu zbożowego w grę wchodzi MF 186 187 z chederem max 3m lub coś z rodziny sampo rosenlev . Proszę znawców tematu o wypowiedzi na co zwracać uwagę przy zakupie , czy oglądać sprzęt sprowadzony czy taki który już pracował w kraju.Dyskusje możemy poszerzyć też o inne marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beja    1

Moim skromnym zdaniem kupno małego kombajnu z hedrem 3 m nie ma większego sensu ponieważ: mino że ropy pali mniej na godzine to w przeliczeniu na ha wyjdzie to samo co bizon,a ile się trzeba najeździć, presować po takim małym kombajnie udręka, części to też różnie z nimi bywa a do bizona wszystko i wszędzie. Za 10 - 12 tys kupisz porządnego bizona Z050, wydajność ta sama co Z056 więc po co przepłacać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matusi    0

Ja kupilem w tym roku mf 307 z sieczkarnią kosa 2.5 metra na moje pare hektarów bo co roku był problem z kombajnistą a teraz sie usamodzielnie i morze jakiś sąsiad bedzie chciał kosić to chętnie pojade. AREK5211 musisz sprawdzić główne podzespoły, luzy, paski przynajmniej te główne bo onie troche kosztują, hydraulike czy sie nie (poci),rozdzielacz hydrauliczny czy dobrze działa, pompe hydrauliczną (najlepiej na wolnych obrotach podnieść heder do samej góry i cały czas trzymać dźwignie żeby podnosiła, jak pompa nie wyje to powinna byś ok).No i wiadomo cepy łożyska sprzegło (puszczaj wolno i zobaczysz czy szarpie czy nie) hamulce.No i trzeba porównać np. jeśli farba na ślimaku na w hederze jest zdarta całkowicie a na liczniku 1500 mth to coś sie tu nie zgadza itp.No i oczywiście silnik ale perkinsa trudno zarżnąć.Ja swojego kupilem sprowadzonego z niemiec to wszystkie paski orginalne fergusona, i żadnej prowizorki nie było. Ja bym ci polecił 307 bo te mniejsze mają troche mały przerób, a 307 jest tylko troszke wiekszy ale za to ma jeden wytrząsacz wiecej klepisko ma szersze, sita ma dłuższe. Za 20 tys. kupisz dosłownie igłe a z cześciami wcale nie jest tak żle.Massey najlepsza maszyna :D !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Bizona raczej wykluczam.W mojej okolicy Ci którzy kupili te starsze to wpakowali w nie drugie tyle ile były warte.Oglądalem SAMPO 211 stan super w rurze od wysypu farba ale zaliczkowany przez ukrainców .Następny MF 207 też w niezłym stanie -jadę z zaliczką przede mną są ukraincy i już finalizują tranzakcję. Jakieś fatum? ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

A kolego myślałeś nad sampo 500? Szwedzki kombajn, zazwyczaj mają 2,7 kose i są nie wypracowane tylko nie wiem jak z częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Przeglądałem ogłoszenia maszynki nawet ciekawe- tylko cena jak na moje możliwości zbyt wysoka i wszystko w promieniu 200 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucuti81    0

Kiedyś miałem Ferusona MF 520 kupiony w suuper stanie osłony kompletne i ani jednego wgniotu perkins 6 palił mi tyle co nic, zwrotny, zwinny i hehe miał oryginalną sieczkarnie. Ci co mają lub mieli te modele wiedzą jak ciężko było złapać egzemplarz z fabryczną sieczkarnią. Na 5ha jak bym był naprawdę zdecydowany na kombajn, wziął bym właśnie coś takiego szczególnie, że chodzą aktualnie za jakieś 15000 - 18000zł.

Ale tak po prawdzie to na 5ha najlepszy kombajn to... kosa. Bezawaryjna, oszczędna, to ile pali/pije zależy od "operatora" tylko wydajność kiepska :)

Edytowano przez Lucuti81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiandcba    0

Przeczytałem cały temat. I nie zgadzam się z tymi co mówią że na 5 ha jest to nie opłacalne. Jeśli kombajn razem z usługami miałby około 15 ha to na taki kombajn 3 metry kosa jest to bardzo dobrze. Wszyscy mówią że jak zachodnie to zeżre części tak ale tylko pod warunkiem że to szrot bo jeśli nie to będzie chodził wiele lat bezawaryjnie. A teraz kilka przykładów z życia mam dwóch znajomych kupili bizonka super no tak wszystko ładnie ale połaszczyli się tanio i są to szroty co chwilę coś się pier... nasępne koszta a po drugie nie znam się na ustawieniu kombajnu ale chyba "wnętrze" musi być bardzo rozklekotane jeśli kombajn jednocześnie i śrutuje ziarno i są całe kłosy. Więc moim zdanim kupywanie takiego bizonka na taki areał to bez sensu bo po prostu trzeba było by zainwestować w bardzo dobrego. A teraz drugi znajomy posiada on new hollanda nie znam modelu ale z 3 metrową kosą. Lat też nie znam ale pierwszej młodości nie jest, przez kilka lat nie włożył w niego prawie nic jedynie jakieś drobnostki po prostu wsiada i jedzie mówił że jak zostawił kombajn poprzedniego roku tak dopiero odpala go dzień przed planowanym koszeniem i sobie jedzie kosić nic nie naprawia eleganko. A i jakość ziwarna jest nieporuwnywalna czyste łądnie odwiane niczym nie odstępuje nowym kombajną, po prostu jest to nie wyeksplatowany kombajnik. A teraz moja sugestia sam mam problem z koszeniem w tym roku m0okro wszędzie 2 ha kosił mi właśnie ten mały new holland kilka razy się zakopał ale on jest lekki więc bez problemu zetorek 7211 wyciągną go a inne pole próbował mi kosić zo56 przejechał kawałek tak się utopił że najpierw dwa razy wyciągneliśm,y go w duecie c-360 i 7211 ale trzecim razem utopił się tak że koparka na gąsienicach atlas stawiała się przy wyciąganiu. Więc sami wiecie w mokre lata to tylko takie malutkie kombajny łatwo wyciągnąć a jeśli taka kolubryna wpadnie to już kaplica i co dalej. Po jasną cholere proponujecie mu na taki areał bizonka przecież on na siebie nie zarobi. Moim zdaniem powienien kupować jak najmniejszy w jak najlepszym stanie bo tym małym też wykosi. Zastanówcie się co byście woleli ciągnik 60 km nowy czy ciągnik 120km stary szczerze ja wolałbym ten mniejszy ale nowy przecież jeśli będzie taka sytuacja że mówią deszcze kosi sobie swoje a czy wykosi innym to już zależy od pogody nie ma nad sobą takiego musu że jak coś nie zdąży to mu zgnije, zazwyczaj ludzie koszą swoje a potem na usługi i ile zdąży zrobić tych uslug to go to aż tak strasznei nie obchodzi.

 

 

 

Sam zastanawiam się czy nie lepiej kupić właśnie taki malutki kombajnik na własne potrzeby np. dwa lata temu nie skosiłem 1,5 ha gorczycy dlaczego bo nikt nie chciał do niej przyjść bo a to za daleko a sołtys który ma kombajn mówił że nie da rady bo jego bizon jest tak dziurawy że połowy wcale nie zbierze i była jedna wielka d*pa. U mnie w okolicy nie ma kombajnów jest oczywiście kółko no to przyjechał rekord do jednego z sąsiadów rekord się zakopał roboczo godzina kosztuje 400zł oczywiście kombajn stał napolu a godziny sobie leciał nie można było go wyciągnąć a więc co zrobić iść do tego samego kółka niech dadzą traktor który wyciągnie ten kombajn. Jaki był finał zakopanie się tego kombajnu kosztowało właścieciela jakieś 500zł. A gdy by miał swój to nie siedział by jak na szpilkach i spoglądał na zegarek tylko sobie powoli odkopał kombajn wziął ciągnik swój i może by poprosił sąsiada aby mu pomógł i by się wyciągnał. Mam nadzieję że zrozumieliście mój post i nie mówicie o tym że na taki areał kombajn się nie opłaca to zależy tylko jaki kombajn, znam jednego gościa co ma może z 15ha zbóż ale jeździ nowiutkim clasem za 0,5 mln i chodzi na usługi i mu się zwraca to wszystko. A i jeszcze jedno LEPIEJ KUPIĆ MAŁY KOMBAJN ALE W DOBRYM STANIE NIŻ DUŻEGO SZROTA bo sory bardzo ale bizon za 20 tys to nie jest dobry stan. A w dodatek weźmy same koszta eksploatacj jeśli pęknie ci przednia guma w bizonku to dużo większy wydatek jeśli w jakimś małym new hollandzie.

 

Pozdrawiam i szczerze przepraszam za błędy ortograficzne/językowe :)

Edytowano przez damiandcba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andronek    0

Witajcie,

temat jest już stary, ale mam do dodania co nieco do tego co już napisano.

Dwa lata temu kupiłem Fahra m600 ze ścinaczem (taki sam jak m66, ale ze wspomaganiem).

Opinie "doradców" były rozmaite, a to żeby kupić coś większego i zająć się usługami, a to że małe to i stare i więcej w tym stylu.

Usługi odrzuciłem, bo konkurencja jest spora.

Po dwóch sezonach naprawiane były łopatki podajnika zbożowegoi opona (już przy zakupie było oczywiste, że obie rzeczy do zrobienia).

Maszyna sprawuje się bardzo dobrze i nie zamieniłbym jej na inną. Ma przede wszystkim zalety:

- lekki (nawet na mokrym polu nie zakopałem go tak, żeby sam nie wyszedł),

- łatwy do opanowania dla początkującego operatora (zero doświadczenia i zero pomocy, ale całe "ustawianie" sprowadza się do regulacji siły wiatru i sita żaluzjowego

- łatwy do manewrowania ( dobra widoczność hedera i do tyłu).

Jak każda używana maszyna, że ma też swoje wady:

- mała wydajność

- brak jakiegokolwiek komfortu pracy (bez kabiny

- częściowe zużycie (nie wygląda jak nowy, ale malowanie staroci to nie jest dla mnie rozwiązanie)

- mały zbiornik ziarna (jest to jednocześnie wada ale i zaleta, bo mały zbiornik to małe obciążenie, więc na grząskim polju nie zapadnie się tak szybko jak maszyna o dużym zbiorniku)

 

Zakup wiązał się z kosztem 10800zł i dla własnych potrzeb (4,5ha ornego) jest nawet za dobry.

Niestety ekonomiczna strona zakupu jest gorsza. Przed zakupem wydawałem na sezon za usługę do 1500zł więc żeby zakup się zwrócił potrzeba jeszcze 7 lat bezawaryjnej eksploatacji (trudne do osiągniecia bo już dziś paski napędowe kwalifikują się do wymiany, no może jeszcze sezon wytrzymają). Koszty paliwa pomijam, ponieważ mimo generalnego braku zleceń na usługi, to co sezon sąsiedzi dają coś tam zarobić, więc u siebie robię z tego.

Zakup tej maszyny to jak nieuprofilowane gospodarowanie na 5ha - raczej hobby niż profesja.

Niestety przywiązanie do ziemi Ojców nie pozwala na porzucenie gospodarstwa (przynajmniej jeszcze nie).

Jeśli Tusk wprowadzi zapowiadane w expose zmiany to może przyjdzie zrewidować to podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaki kombajn na taki areał

Myślę że bizon będzie dobry,jeśli masz zamiar innym też robić w polu.Tutaj masz bizonka http://allegro.pl/kombajn-bizon-zo56-i1936650201.html

,ale niestety chyba bez hedera.Trochę przekracza cenę ale dołożysz ten 1 tysiak i będziesz miał maszynke jak się patrzy.

Edytowano przez dawidursus323

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ari321    0

Witam posiadam ok 5 ha swojego zboża, we wsi ze 2 kombajny i jak pogoda dobra to każdy chce kosic. I tu moje pytanie chcialbym kupic jakiś kombajn mały na swój areał no i może bym troche na usługach kosił chcialbym w cenie tak do 17 000zł jakiś mały i teraz pytanie jaki ten kombajn i chcialbym aby był oszczędny w spalaniu. Podawajcie propozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

volvo 800, 830, mf 186, 187, i wszystkie inne podobne. Jak już będziesz szukał to lepiej mniejszy a w dobrym stanie niż wiekszy a w kiepskim stanie. Import ze szwecji jest mało wychodzony i na twoim miejscu na tym bym sie skupił..

Edytowano przez bolid20

-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj