c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Konrad2277    0

Handlerz z Włoszczowy. Ceni sobie za sprzęty ale najczęściej ma w BDB stanie. Nasz przyjechał w czwartek,a w poniedziałek stał na podwórku :D Z niemiec . Najlepiej gdybyś kupił na niemcach ale u mnie niemiał kto jechać ( nikt nie zna zbytnio języka) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Najlepiej znajdź sobie taki kombajn na agriaffaires.pl, a jak tam będziesz już u naszych sąsiadów to znajdź jakąś gazetę o rolnictwie w kiosku i tam dużo osób się ogłasza że sprzedaje; to możesz tam poszukać. Ale to trzeba tam przynajmniej tydzień pojeździć po Niemcach i się porozglądać.

 

Musisz znać język żeby z nimi porozmawiać. Zastanów się czy nie lepiej kupić od handlarza w Polsce, który sprowadza niemieckie maszyny do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

W moim Polsce masz trudno dostępne części jak i serwis:

Serwisantami Massey Fergusson są:

 

MIHG Polska Sp. z O.o.

74-200 Pyrzyce

 

KORBANEK SP Z.O.o.

TARNOWO PODGÓRNE,

 

 

A części są przynajmniej w moim rejonie trudno dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

to troche kiepsko, a wie ktoś może o dostępnosci części do mf na terenie woj. lubelskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Do Massey Fergusona ciężko, jestem z podlaskiego i nie widziałem gdzie można części do tych kombajnów kupić. Nie wiem dokładnie ale słyszałem że Primator chyba ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Czy ma to w ogule sens kupować jakiegoś starego grata na 5 haków sto razy bym wolał wynająć. gdzie tu ekonomia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

niby tak ale jak pracuje i musze zaplanowac i dostosowac urlop do kombajnisty który przyjedzie i skosi na umowiony dzień to juz wolemiec swój i sie nie martwic lub denerwować .Zawłaszcza ze i aura ostatnio płata nam figle.

 

Zmartwilem sie tym dostepem czesci do starszych modeli MF. Z kad wiec biorą je posiadacze tych leciwych juz maszyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Już ci mówię skąd sprowadzają z Niemiec bo tam nawet trochę części jest, do MF

 

A co do kombajnu to kupuj swój nawet jakbyś miał 1 ha pola, zawsze się opłaci. A jak u siebie skosisz to i na usługi pójdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

Aru a wiesz moze cos o sprawdzonych handlarzach tej marki ktorzy sprowadzaja MF z niemiec?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Nie, nie rozglądałem się za takimi. Prawdę mówiąc to nie znam nikogo takiego.

 

Wiedz że transport z Niemiec to pewne ryzyko. Sam jechałem z kierowcą wioząc kombajn - w Polsce, to wiem o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

wiec najwygodniej bylo by kupic na miejscu od handlarza zaraz po przywiezieniu kombajnu do kraju.

a mogłby sie ktos wiecej wypowiedziec o MF 187?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Co do części to dostaniesz w Polsce :D Gąska pod krakowem posiada większość części(co najlepsze na magazynie). Ceny ma średnie ale jak potrzeba to nie są zbyt wygórowane. ;[

Co do 187 to tak jak ci pisałem polecam ci lepiej kupić coś z wspomaganiem bo to wielkie udogodnienie ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigmej3    1

dzieki. tertaz pozostaje mi jeszcze wybór pomiędxy MF 187 ewentualnie MF 206 a volvo 830. zaznaczam ze musi być sieczkarnia no i która z tych maszyn charakteryzuje sie najwiekszym przerobem w ciągu jednej godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Znam takiego jednego co ma 4 ha pola i ma własny z dwumetrowym hederem starego classa i sobie kosi sam bez proszenia jak chce i kiedy chce...A tak wogóle to umnie Ci co posiadają kombajn najpierw koszą swoje a później sąsiadą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syty    0

ale gospodarstwo rolne nie jest moim jedynym żródłem utzymania a tylko dodatkowym. a potrzebuje mały kombajn zeby kosic kiedy chce i nie chciałbym miec juz więcej problemu z zaplanowaniem urlopu w pracy na koszenie tak jak dotychczas.

 

Mam takich co przychodzą do mnie zanim jeszcze żniwa się zaczną i umawiamy się że jak jego zboże dojdzie to on przyjdzie domnie rano potem pójdzie do pracy a wieczorem jak wróci ja mu wykoszę, i zadowolony. zawsze jestem na czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

My mamy Deutz Fahr-a 770M 2,8m heder, który bardzo dobrze się sprawuje na 15 ha swoich i ok 10ha usług i nam spokojnie wystarcza. Ale moim zdaniem na 5ha to się nie bardzo opłaca. Mój kolega który ma 5ha kupił Claasa Dominatora 48 za 40000zł i kosi nim 2 dni w roku i tak stoi cały rok, a po usługach prawie wcale nie jeździ tylko sąsiadowi co ma niecała 2ha. Więc wydaje mi się, że to się mija z celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Nie oba podane przez ciebie kombajny mają po 4 wytrząsacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1994    0

Jak chcesz kosić tylko sobie to polecam Claasa Europe ja kosze nim już 10 lat i kosze ok. 10 ha i żadnych większych awari tylko pirwszego roku wymieniliśmy sprzęgło i nić więcej.Jak chcesz jeżdzić na usługi to też polecam coś z claasów np.consul lub merkator mf też nie jest złu ale sądze że gorszzy niż claas a volvo to bym wziął w ostateczności choć nie jest zbyt awaryjny to napewno pali więcej niż claas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KacperMTZ10    0

Na taki areał kombajn ci sie moim zdaniem tylko i wylacznie MOIM nie opłaca. ja mam nie co więcej bo 15ha i nie mam kombajnu i biore uslugi tylko :D taniej to wuchodzi :D pozdrawiam


MTZ 82 + UNIA Combi 3,7 = Dobrze uprawione pole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to kompletnie nie rentowne przy tak małym areale przecież jak najmiesz to bizonem ci w pół dnia przerobi i masz spokój bez napraw nie trzeba wiaty no bo pod czymś musi stać i podstawiasz tylko przyczepy. Ja tam nie wiem jak jest w twojej okolicy ale nawet jak są chętni na usługi to kto będzie chciał mieć tak gęsto rzędy słomy bo i heder będzie wąski, ja bym na dodatek oszczędzał 40 letni kombajn bo on już się wysłużył w swoim życiu bo na pewno kiedyś na usługach robił non stop jak kombajny wchodziły w życie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

na mały areał zakup kombajnu sie nie opłaca chya żę bedziesz chodził na zarobek tym kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj