c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

szymon15    1

Ale po co od razu zakupywać kombajn na te 5ha?? Tak dużo zboża z tych pól nie ma, znowu bez przesady z tym zostawianiem zboża w polu..:lol: no chyba ze chcesz świadczyć usługi kombajnem, ale znowu przy takich jego rozmiarach i roczniku to dużo nie zwojujesz... no nic liczy się zapał... może coś z tego będzie


Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie oplaca się kupić kombajnu na 5 ha. będzie ci się zwracał pzez ponad 10 lat. lepiej poszukaj lepszego usługodawcy.

 

wioske obok jeden farmer ma takiego fahra. nie wiem dokładnie czy to ten sam model ale maszynka ładnie pracuje. zwijałem po nim słome to nie widziałem żeby ziarno gubił. napewno lepszy niż bizon z50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fd65    0

ja proponuje classa cosmosa

 

post bez argumentacji, warn

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak dobry kombajn można znaleźć nawet i przed jak ktoś wcześniej wspominał 85r kiedyś ojciec miał Classa Cosmosa wyglądał bardzo ładnie nie był skorodowany kosił u mnie około 15ha i jeszcze usługi był to drugi kombajn we wsi oprócz wistuli. Użytkowaliśmy go 11 sezonów wymieniliśmy dwa pasy i 3 łożyska silnik 4 Perkinsa był w tym kombajnie nie do zajeżdżenia. Na owe 5 ha jeżeli chcesz już kombajn to chyba dobrym rozwiązaniem byłby zakup małego ACTIVA, chyba że masz kasę i miejsce żeby garażować coś większego, co innego jak będziesz chciał jeszcze kosić na usługach.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Na 5 ha to ja polecam Ci zmienić usługodawcę bo tak jak pisał Matey za 15 tyś to kupisz "szrota" i se będziesz pluł w brodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Za 15tys. kupisz szrota? Czasami i za 50 tys kupisz szrota. Zalezy na co trafisz. A z tym ze ponizej 85 roku sa skorodowane i zostawiaja zboze to sie nie zgodze. Moj sasiad ma Dominatora 98 i gubi ziarno ze szok A szwagier ma Jd jakiegos małego z 1970 i nic sie po nim nie zieleni. "Nie jednemu psu Burek" :D Kup jakiegos małego JD lub MF 186 187. Przynajmniej bedziesz miał swój i wyjezdzał bedziesz kiedy bedziesz chciał :lol:


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kombajn na na 5 ha?? Rozumiem ze obetniesz nim jeszcze usługowo cało wieś. Inaczej nie ma sensu kupować. Sam mam 5-6 ha zboża i nie będę kupował kombajnu. Zapłacę za usługę i mam spokój. W 2-3 dni praso zarobie na kombajn.

 

Kilka lat temu planowałem kupić kombajn (wtedy miałem więcej zbóż). Miał być kupiony forshritt 512 lub 514 za 15-20 tys.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Skończcie ze szrotem poniżej 85r. Ja mam Bizonka Z050 z 75 bodajże roku i nie nażekam. Silnik w nim był niedawno robiony. Kombaj cały czas garażowany, wszysko na czas robione i nie zamieniliśmy by go z wujem na żadego innego. :lol: A za taką cenę to spokojnie coś kupisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

witam i mi tez przyjdzie kupić kombajn na 4-6 ha we wiosce jest 3 rolników iw tym tylko my i sasiad siejemy zboza ale ten co przyjezdza do sasiada to preawie rodzina z nim a my nie za dobrze z mini zyjemy wiec jak dzwoniłem w tym roku do kombajnisty to pow ze nie ma czasu. i kto miał skosić???męczylismy się vistulką ale juz na złomie przerobiona jest wiec trzeba coś innego kupić mamy drugie gospodarstwo 20 ha i tam jest bizon 40 nowe sita ale wuja niechce dac kombajnu i co mamy zrobić?? do innej wioski mamy około 10 km, wiec to moze głupie ale jak potrzebne to wsiadasz i jedziesz boo masz swoje i kombajn kazdej firmy moze miec wady. my szukamy jakiegoś classa tak około 20 tyś zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziobaq    0

ja miałem przygodę 6-cio letnią z john deerem 330 na jakiś 12 ha kosa 2,1m silnik jd 3cyl 45 km. taki fajny kombajn dłygie 3wytrząsacze maszyna 900mm szerokości. wszystko spoko tylko żę wysoki i nie za szeroki na pagórkowaty teren nie polecam i co może to heder ok 2,5 m

 

Za 15tys. kupisz szrota? Czasami i za 50 tys kupisz szrota. Zalezy na co trafisz. A z tym ze ponizej 85 roku sa skorodowane i zostawiaja zboze to sie nie zgodze. Moj sasiad ma Dominatora 98 i gubi ziarno ze szok A szwagier ma Jd jakiegos małego z 1970 i nic sie po nim nie zieleni. "Nie jednemu psu Burek" :lol: Kup jakiegos małego JD lub MF 186 187. Przynajmniej bedziesz miał swój i wyjezdzał bedziesz kiedy bedziesz chciał :D

wszystko się zgadza faktem jest żę jak goniszkombajn byle szybciej to każdy ma kres swojej wydajności i musi zgubić a poza tym odpowiednie ustawienie parametrów pracy liczy się również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
claas26    2

Ja polecałbym Cosmosa albo Cometa.Zresztą to bardzo podobne kombajny.Sam miałem Cometa jeszcze z benzynowym silnikiem i uzytkowałem go na ok 6 h i kosiłem tak ok 3 ha u sąsiadów i zwrócił mi sie bardzo szybko bo dałem za niego 2000 a do wymiany miałem tylko łańcuchy w podajniku pochyłym koszt ok 100zł.Większość części można dostać nowych zresztą rzez 4 lata użytkowania nie miał żadnej wiekszej awari.Bardzo łądnie czyści i nie zostawia zairna na polu.Teraz kupiłem większego Matadora ale to z myślą o zarobku bo u nas mało kombajnów we wsi a Comet idzie na sprzedaż:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ja też byłbym za claasem, mamy takiego jak w linku wyżej tyle że z silnikiem 6 cylindrowym, nie wiem jak jest w tym Mf co wyżej był link ale w claasie to kosisz na siedząc a nie jak w bizonie że na stojąc trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Za 15tys. kupisz szrota? Czasami i za 50 tys kupisz szrota. Zalezy na co trafisz. A z tym ze ponizej 85 roku sa skorodowane i zostawiaja zboze to sie nie zgodze. Moj sasiad ma Dominatora 98 i gubi ziarno ze szok A szwagier ma Jd jakiegos małego z 1970 i nic sie po nim nie zieleni. "Nie jednemu psu Burek" :D Kup jakiegos małego JD lub MF 186 187. Przynajmniej bedziesz miał swój i wyjezdzał bedziesz kiedy bedziesz chciał :lol:

 

Hola hola, nie zrozumiałeś. Oczywiście, że są super kombajny, z bardzo małym przebiegiem poniżej 85 roku, tylko ich cena jest większa jak 15 tyś :D. Jak my z ojcem szukaliśmy kombajnu, Bizona czy Fortschritta to tylko te drugie trafiały się w lepszym stanie za około 17tyś. Bywały i E-512 za 7 tyś, ale same sito..

 

Dużo zależy od tego jak ustawisz kombajn, ale są też inne "mniejsze" sprawy które składają się na te pasy zieleni, których nawet po dwóch latach użytkowania kombajnu nie zobaczysz. Chociażby centymetrowa dziura w zbiorniku, czy dziurawy podsiewacz. Nie wspominam o wszelkich gumach itd. Tymbardziej jeśli jest to Twój pierwszy kombajn w życiu i do wszystkiego dochodzisz samemu.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Racja na 5 ha to nie opłaca się kupować kombajnu lepiej poszukać solidnego usługodawcy.

 

 

 

 

U mnie w okolicy nie ma dobrych usługodawców :/ Tylko bizon i volvo które co chwilę stoją

 

Doczekać się u mnie nie można na kombajn i trzeba wszystko na szybkiego :lol:

Więc postanowiłem zakupić aby mieć wolną rękę i mieć swoją maszynę. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja w ubiegłym roku trzy dni czekałem na kombajn, przyjechał dopiero czwartego. Postanowiłem kupić kombajn. W grudniu kupiłem MF 3 m z kabiną i sieczkarnią za 16500 z przywozem. Silnik igła, reszta tragedia. Ponad trzy tysiące wydałem na części, ale żniwa prawie bez awarii (śrubka mi się poluzowała na sieczkarni). Części dostałem bez żadnego (dosłownie) problemu - łożyska i łańcuchy. Cena części jest porównywalna z markowymi częściami do Bizona, a w naprawie jest znacznie prostszy od Bizona. Jeżeli MF to dolna półka z serii. Wyższe modele mają te same części i ze względu na większe obciążenia łatwiej ulegają awarii. Jak kupowałem u handlarza to mówił, że 3/4 kombajnów kupują małe gospodarstwa ok 5 ha. Ci ludzie najczęściej pracują i kiedy kosić zależy od tego kiedy mają czas a nie kiedy kombajnista ma czas. Przy zakupie starego kombajnu trzeba wiedzieć na co zwracać uwagę. Ja się nauczyłem podczas remontu - trochę za późno, ale innym mogę podpowiedzieć przed zakupem. Są też inne zalety posiadania kombajnu. Ja podjeżdżam pod spichrz kombajnem i sypie rurą bezpośrednio, a dotychczas woziłem przyczepą i rozładowywałem ręcznie tak szybko aby zdążyć. Pożyczyć drugiej przyczepy w tym czasie się nie da. Jak wszystko policzysz to wyjdziesz nawet na 5 ha na swoje. Możesz także kosić za inne usługi (opryski, prasowanie itp.). Można sporo zaoszczędzić mając kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0

a ja proponuje kombajn volvo BM s830, do 15 tys spokojnie powinieneś kupić.

 

post bez argumentacji, warn

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cygan111    0

Na małą 5 hektarów to tylko volvo

 

post bez argumentacji, warn

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Za Volvo nie jestem :lol:

DuzyGrzegorz ja co roku mam taką samą sytuację z usługowcami :D dlatego musze kupić swojego

Jak myślicie opłaca się kupić M66??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rucin    2

Ja miałem internationala kosa 2.20m i powiem że był wytrwały był on kupiony w ciemno z niemiec na poczatku lat 90 i dostał on ostro po garach obkasywał 13ha mojego i 15 stryja był mało awaryjny nigdy niebył szykowany w pierwszym sezonie padł mi silnik to wsadziłem od 80tki i kombajnik był naprawde godny polecenia ładnie czyścił zboże ogólnie fajny sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj