c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
oFsik    138
Zakup kombajnu jest opłacalny jeżeli zrobi 100mtg rocznie

 

Nie przesadzaj to jest kombajn za 15tys. Jeśli kosiłby te 15ha na usługach razy 400zł/ha równa się 6tys minus koszty plus ile zaoszczędzi że nie wynajmował plus to że sobie wykosi kiedy chce. I wychodzi że w jakieś 3 lata go odrobi.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Widzę, że ludzie są bardzo bojowo nastawieni na Bizona. Nikt go nie chce a jest lepszy od jakiegos cosmosa, columbusa czy merkatora tylko że jak taki Cosmos sie rozsypie to naprawdę bedzie cosmos w głowie. Ja szanuje wypowiedz innych ale taka jest prawda. Do 20.000 zł mozna kupic Bizona naprawde dobrego i pojedzie sie nim na usługi i na takim kombajnie człowiek sie nie meczy bo na tak małe poletka to kombajn jest idealny. Widac, że ludzie juz przekreślaja polski wyrób;/ Nie robiąc OT ja sam jestem na rozdrożu. Kupic BS Z110 czy jakiegos Claasa... wiadomo kazdy chce sie dowiedziec to czy owo. C308 jak najbardziej polecam Bizona niż cosmos co przypomina Vistule heh;););)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Bizon wcale nie musi i nie koniecznie jest lepszy od jakiegoś Classa weźmy model Merkatora 75 silnik jak bizon 6cylindry heder do 4,20 plus jak wersja z kabiną niczym nie ustępuje i na pewno nie wytrzyma mniej niż Bizon dlatego przy wyborze kierował bym się stanem maszyny mamy takie czasy że nie ma problemu z częściami do Classa,a Cosmosa nie porównujmy do Bizona bo to stary kombajn dużo mniejszy od Bizona silnik 4cylindy i heder 2,60 na swoim przykładzie mowie z czystym sumieniem że Cosmos to sprzęt nie do zajechania a naprawy są proste jak kombajn z tych lat 67-71 to czego wymagać.

Link do danych Classa.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c308    4

szerokość i wydajność dobra ale te classy są dosyć stare i niewiem czy byłby dostęp do części


c330ic330m na 8 ha starczają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
Możesz zrobić tak że kupujesz kombajn na spółke z sąsiadami np w 4. Myśle że takie rozwiązanie jest najlepsze @quercus ma Bizona na taką spółke :)

 

Zdecydowanie odradzam spółek. Mamy jedną maszyne na spółkę - opryskiwacz. Stary on nie jest a wygląda strasznie, w dodatku jak trzeba robic to nie ma komu...

 

farmer żeby kupić przyczepiany trzeba mieć jakiś ciągnik min 60 km a co do forszmita to zastanawialiśmy sie mad nim ale chyba ciężko z częściami

 

A z kąd jesteś? Na zachodzie nie ma problemów z częściami, przynajmniej ja nie miałem :)

 

Jeny widzę że kłania się czytanie ze zrozumieniem ;) przecież napisał że mają problem z usługami tj. nikt nie chce na nie jeździć :) Podobny problem miał @Matey kupił forszaja i ma spokój :)

@FarmerF10244C1 no w sumie dobry pomysł z tym forszajem komfort nawet w porządku ale czy dostanie takiego w dobrym stanie?? @c308 podobno do forszaja pasują części z bizona po małych przeróbkach. :)

 

Ja za swojego dałem 13tyś (jak kto woli-ojciec dał :)) Tutaj masz jego fotę: http://www.agrofoto.pl/forum/Fortschritt-E...image73491.html

Rok 1986, stan techniczny dobry, wiadomo, że zawsze trzeba coś poprawic w używanym sprzęcie. Jeśli się zdecydujesz to polecam przerobic napęd kosy na taki który stosowano w E-514. Myślę, że 13 tys na kombajn z 86 roku w dobrym stanie to nie jest tak dużo?

 

Jeżeli już ma kupić to Bizona z kabinką lub jak kto woli. Najlepiej żeby mial siekacz. Bizon połknie takiego małego Claasa a ceny części przy eksploatacji znaczne! do 20.000 tys kupisz fajnego Bizona, na tych paru hektarach nawet się nie spoci, czesci wszedzie, do silnika czesci nawet i w pks'ach bo to Autosan tylko ze tam sa turbinki ale co jak co, brałbym Bizona. Mam 2 Bizony Z056, remonty tanie jak barszcz

 

Za 20 tyś Bizon w dobrym stanie ? Tutaj bym się kłócił, oglądałem przypadkiem kilka Bizonów przeznaczonych na sprzedaż i powiem Ci szczerze, że były za 22 tys. ale to nie było nic ciekawego.. Części do E-512 też są tanie :) Dodatkowo w E-512 masz jeszcze taki bajer jak kabina ;) Gdzieś na forum jest temat o porównaniu bizona do fortschritta.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Nie przesadzaj to jest kombajn za 15tys. Jeśli kosiłby te 15ha na usługach razy 400zł/ha równa się 6tys minus koszty plus ile zaoszczędzi że nie wynajmował plus to że sobie wykosi kiedy chce. I wychodzi że w jakieś 3 lata go odrobi.

 

Ja też mam kombajn, którego wartość wynosi 15 tysięcy a kosi blisko 100 ha...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jak jest kombajn to zawsze sie znajdzie jakis zarobek. Jak kupowalismy pierwszy kombajn nikt nie liczył na zarobki, zawsze mowilismy ze tylko swoje i do garazu. Ale tak sie nie dało, ludzie sami na podworko przychodzili zeby im kosic. W koncu kosilismy wiecej na usługach jak na swoim polu. Po kilku latach kupilismy drugi kombajn taki na usługi i moge powiedziec ze to była najlepsza inwestycja ostatnich lat. Tak wiec zawsze lepiej miec swoj kombajn niz sie kogos prosic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek99    0

na tak duży areał to polecił bym kombajn sąsiada lub z skr. kombajn przyjdzie kombajn skosi a ty ręce w keszeni i po żniwach . pomyśl co roku aby wyjechać kombajem trzeba w niego włożycz minimum 2000 zł + paliwo. kombajn cały rok będzie stał w garażu po to aby w żniwa skosić 6 ha + zarobek nie opłaca się a jeszcze ile nerwów zjesz na nim. jest nawet takie powiedzenie nie masz problemu kup se kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czytaj cały temat. <_< :angry:

W okolicy użytkownika nie ma kombajnów. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

ja polecam Forschritta E 512 kombajn tani za 15 koła stan dealny sie znajdzie... prosty w obsłudze, częsci tanie i ogólnie dostępne... heder 3,6 lub 4,2... ale możesz również rozważyć NH 1550, JD 955 lub 330 dobre kombajny ale troszku droższe niż 15 koła bynajmniej NH i 955....


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cclass concul polecam.Mały areał potrzebuje małego zwinnego kombajnu z wąskim hederem. Dlatego go polecam <_<


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmaciekdd    0

Ja również polecam Claasa Consula. Ja również kupiłem kombajn zwałaszcza na usugi, i nie żałuje, bo po moich obliczeniach zwróci się on po 2-3latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na tak duży areał to polecił bym kombajn sąsiada lub z skr. kombajn przyjdzie kombajn skosi a ty ręce w keszeni i po żniwach . pomyśl co roku aby wyjechać kombajem trzeba w niego włożycz minimum 2000 zł + paliwo. kombajn cały rok będzie stał w garażu po to aby w żniwa skosić 6 ha + zarobek nie opłaca się a jeszcze ile nerwów zjesz na nim. jest nawet takie powiedzenie nie masz problemu kup se kombajn

He no fajnie mówisz że aby wyjechać kombajnem w pole trzeba co roku dołożyć minimum 2000zł+paliwo tu się mylisz jak kupisz kombajn w miarę dobrym stanie to wątpię że co roku taką kasę dokładasz na swoim przykładzie powiem że kosiłem Classem Cosmosem przez 9 sezonów i przez ten czas dołożyłem 2kosy 3 łożyska i 1paskek i raz wymieniłem krzyżak os składania rury awaria również przez głupotę i zapędzenie jezdny zerwany z własnej winy po zmianie kombajnu na drugi wymieniłem tylko jeden pasek który dostałem wraz z zakupionym kombajnem ponieważ był już popękany kombajn na początku kiedy było jeszcze mało kombajnów mały Cosmos nie stał tylko u ludzi kosił i gdzie te 2000zł przez 12 sezonów tych 2tyś nie dołożyłem a o czym mowa przez jeden rok pozdrawiam.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893
ja polecam Forschritta E 512 kombajn tani za 15 koła stan dealny sie znajdzie... prosty w obsłudze, częsci tanie i ogólnie dostępne... heder 3,6 lub 4,2... ale możesz również rozważyć NH 1550, JD 955 lub 330 dobre kombajny ale troszku droższe niż 15 koła bynajmniej NH i 955....

 

Poszukac też można z hederem 6m, ale wtedy odpada sieczkarnia.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

z 6m hederem cześciej mozna zlaleść niż z 3,6m uważam że 4,2 był by optymalny ponieważ nie trzeba go składac i sie wjedzie spokojne wszędzie a na 6m trzeba poswięcić z 20min;/ pozatym zapewne nie ma kawałków po 15za w jednym tylko 6ha w sumie... tak wieć 6m bym nawet pod uwage nie brał...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
Czytaj cały temat. :P :angry:

W okolicy użytkownika nie ma kombajnów. :P

 

 

Czegoś tu nie mogę załapać. Skoro na okolicy nie ma kombajnów to kto kosi innym ludziom ?


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po prostu ludzie się denerwuj bo co zrobić.

Pewno jest jeden albo 2 kombajny we wsi i żniwa się ciągną tygodniami. :angry:

U mnie tak jest to wiec coś na ten temat :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pynczor    15

a u mnie znowu na odwrot jest we wsi dwa kombajny w sasiednich po 1 razem daje 5 znaczy jest wiecej ale nie przyjezdaja w moja okolice tylko jada w druga strone a powod jest prosty malo ludzi cos sieje u mnie wies ma 190 domow to musialbym dlugo myslec zeby wymeinic tak z 10 domow gdzie cos choduja nie mowie o kurach szczegolnie o krowie czy trzodzie i zniwa trwaja kruciutko jak tak dalej pojdzie to beda puste pola dla nas z jednej strony kiepsko bo na uslugach mniej ogryziemy ale jest maly plus bo ludzie czesto chca zeby uprawiac ich pole calkowicie za darmo ale szczerze to wolalbym zeby jakas ta gospodarka lepiej szla aha i jeszcze powiem ze w okolicy to tylko jeden gospodarz jest co ma ponad 10ha + dzierzawa wiec mozna sobie wyobrazic jak wygladaja pola na niektorych juz drzewa rosna ale coz...


mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Skad ja to znam U mnie to samo ale ja nic tylko z sie ciesze z takie obrotu sprawy bo widze w tym swoja przyszlosc :P

 

Tylko nie szczesna siostra niema 18 lat i trzeba czekac do listopada by sprzedac dzialki i zakupic szprzet i dzialac :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na 6 Ha to nic innego jak Lexion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

po co ci kombajn na 6Ha uslugi to wiesz zanim ci zaplaca nie ktorzy a paliwo dorzenie i ciezko bedzie zeby ci sie zwrocilo

 

na 60ha i nie ma kombajnu to mu gratuluje u mnie tez jest taki koles ma ponad 50ha i nie ma kombajnu ten co mu muci zarobi nie malo ale czekaj za kims kto ci wymuci tyle ha

 

a co do spolek to bym nie ryzykowal bo jak cos sie popsuje to kto i ile placi bedzie problem .. kto teraz muci ten chce ten chce a kombajn jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie ugorów pełno ale wszystko to VI klasa a więc uprawa nie ma sensu jest jedno pole a dookoła ugory co za tym idzie pełno szkodników itp. :) :) :) U nas we wsi kosi 1 kombajn i on obiecuje każdemu tylko że jeden dzień stoi, a drugi naprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vincent    0

najlepiej kup bizona zo-40, części są niedrogie i łatwo dostępne a 40 wykosisz swoje i jeszcze zarobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2277    0

Witam. :lol:

Postanowiłem zakupić kombajn do gospodarstwa. Ma ono 5ha ornego. Zastanawiam się jaki kombajn wybrać w 15tys. Najważniejsze aby był mało awaryjny. Myślałem nad zakupem fahr M66. Czy to dobra inwestycja??

Jaki kombajn możecie polecić w tej kwocie??

Nie mam zamiaru wynajmować osób której jeżdżą usługowo bo pół ziarna zostaje w polu. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Za 15 tyś to nic bezawaryjnego nie dostaniesz, wszystkie kombajny poniżej 85 roku, więc raczej zgnite i będą mocno wyeksploatowane, także też będą gubic ziarno.

 

Kupowac maszynę, żeby robiła 5-10 mtg rocznie? Kiedy Ci się to zwróci?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj