c308

[5 ha] Jaki kombajn?

Polecane posty

1975maly    0

Dzięki pawel 885, wieksza moc rzeczywiście powinna lepiej w tym się sprawdzać . Interesuje mnie jeszcze czy wejdzie tam mtz z przednim napędem? Albo jakiś 914 itp.może ktos ma foty. Jeszcze prośba moze ktos ma instrukcje obsługi z020 chetnie kupie. Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kgal    3

Mam ten sam problem co założyciel tematu - mam 5 ha i co - zboże nadal na polu - mieszanka - praktycznie cała już wyłożona a deszcz pada - już mnie trafia co nie co - od tygodnia jedzie do mnie kombajn i nie może dojechać - bo nie jestem dla niego dobrym klientem - skoro ma takich po 15-20 ha - do kogo pojedzie? Mało tego on ma do mnie 8km - w promieniu 4 km nie ma kombajnu - a dalej są ale nie robią usług - i co mi pozostaje? - Właśnie zastanawiam się nad kupnem - i jestem zdeterminowany.

Przeczytałem wszystkie posty - i oczywistym jest że nie jest to uzasadnione ekonomicznie - ale co mam zrobić?

Zastanawiam się tylko jaki - myślę że heder 2,50m do max 3m - żebym swobodnie przejechał drogą, a marka z tego co widzę to class consul, może volvo 830, 800, 900 - tyle że firmy już nie ma i nie wiadomo co z cześciami, czy moze jakiś MF albo Fahr - co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Najlepiej jakbyś znalazł jd 430 to prosty i niezawodny kombajn heder ok 2.8, u nas mają takie na 15 ha i mają pierwsi pokończone żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1975maly    0

No tak w sezonie determinacja siega zenitu. Mam to samo. Biore pod uwage dwa kombajny z020 i jeszcze class compact. Mimo wieku maszyna wygłąda jeszcze w miarę " współcześnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38

Kolego @kgal jeśli masz jakieś pieniądze kup kombajn o hederku 3m drogą dobrze się jedzie a kasy to tak do 25000 musisz mieć,całkiem małego nie kupuj bo i kosi się lepiej większym a i słomę lepiej zbierać,co do marki to aby sprzęt był mało wyeksploatowany i w miarę możliwości prosty w budowie i obsłudze modele jakie ja ci mogę polecić to Claas Consul,Mercator 50, fahr serii m600 660,750,m900, a jeśli kupisz w miarę dobrym stanie to na części i paliwo zarobisz a swoje pierwszy będziesz miał skoszone ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz531    25

witam, u nas też było krucho z usługami, na kombajn trzeba było czekać nieraz kilka dni a i tak nie wiadomo było czy dojedzie. Dlatego kupilismy okazyjnie JD 430 na swoje 6 ha :) i była to bardzo dobra decyzja. Miał pracować tylko u nas ale już w pierwszym sezonie znalazło sie sporo chętnych na usługi :). Mały ale dość wydajny kombajnik, przez 6 lat użytkowania nie dołożyłem do niego zbyt wiele. Jednak na dzień dzisiejszy kupiłem Bizona Supra gdyż zwiększył się areał i liczba klientów na usługi :). Wiec na mniejsze areały polecam coś z mniejszych JD, ewentualnie class, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crystalzts    14

Ja polecam Lexiona na 5 ha jak znalazł.

 

+1 punkt ostrzeżeń za zaśmiecanie tematu durnymi postami.

Edytowano przez razor275

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

ja tez popieram kolege wyzej albo john deere c670 super maszyna na ten areał

Edytowano przez juras390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Exx    7

Możecie sie śmiać ale ja mam 3,30 swojego i chyba 4ha dzierżawy i mam 2x z056

Ale wiadomo ze śmiga się tez na usługach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0079    1

witam kolegów jaki kombajn wybrać z hederem ok 3 metry do 35 tys bo niema dojazdu do pola bo tam jest max 3,50 tak na 10-15 hektary jakiej marki szukać Class czy może MF jak jest z dostepnością cześci w Lubelskim naco zwracać uwage w tych kombajnach przy oględzinach myślałem nad MF 520 lub 620 moze ktoś ma i podzieli się wiedzą na temat tego modelu z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja mogę ci polecić claasa compacta 25 lub 30, 30 lepszy bo jest trochę większy i ma większą wydajność. Ale również możesz kupić mercatora świetna maszyna, znajomy ma już 7 lat i nie narzeka, czysto kosi. Z częściami nie ma problemu nawet w Lubelskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie na 5 ha pola nie o0płaca się żaden kombajn. Za dobry sprzet trzeba dać  z 20 000zł żeby to wyglądało i chodziło . Koszt usługi na 5 ha (5*250zł/h=1250zł) wynosi 1250zł  a wiec sama cena kombajnu wróci nam się po 16 latach a gdzie tu roboczina ropa i awarie szkoda słów siedzisz i sobie kosisz kit wie ile słoma ci moknie czasu nie masz na nic bo sobie kosisz ... Swojego czasu myślałem też o kupnie jakieś JD z 3 metrowy heder koszt około 25000zł ale nie ma to najmniejszego sensu. Zamawiam kombajn kolega wpada mi kiedy chce kosi te moje zboże płace mu śmieszne pieniądze a czas i wygoda i nie do opisania. Podkreslę że kosi nie bizon tylko zawsze jakiś deutz fahr z około 2000 r heder 5 metrów to robota ubywa od razu na polu czysto i wszystko gra. Wiec ja odradze każdemu kupno kombajnu na taki areał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

Panie zkordalski jak już koledzy wyżej pisali ważna jest też "dostępność" usług... to dobrze że ma pan DF'a na zawołanie... ale nie wszyscy mogą się pochwalić takim szczęściem... jak pogoda nie pasuje i trzeba "wyrywać" przed deszczem... młócić mokre bo kombajn dostępny to też nie sztuka... a przy odpowiednim użytkowaniu ten kombajn za 20k może śmiało posłużyć wiele lat bezawaryjnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady wytrzyma wam kombajn np 16 lat bez awari ? Chyba że by stał w garażu .. Co do usługi jak juz bedziesz brać jednego cały czas i płacisz mu regularnie to usługe wykona Ci w pierwszej kolejności. No ale niech każdy z was tak powaznie się zastanowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekm66    26

no właśnie... sprawę trzeba przemyśleć ponieważ wychodzi wiele różnych czynników....nie tylko "czy kombajn się zwróci"... ale także bardzo ważny jest "czas", dostępność usługi etc... wszystko ma swoje zalety i wady... trzeba jednak podliczyć wszystkie "za" i "przeciw"... skoro ktoś pyta o kombajn na 5ha tzn że nie miał miłych doświadczeń z "usługą"... czyli już ma duży plus za zakupem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem z własnego doświadczenia. Jak miałem swój kombajn to kosiłem kiedy chciałem na spokojnie bez nerwów i szarpania się.
Teraz z kolei od 3 lat kombajniści sami przychodzą do mnie i pytają czy i kiedy kosimy.
No ale coś za coś. Cena usługi wacha się od 240-300pln bez sieczkarni do 270-340 z sieczkarnią. W tym roku sam kombajn to w moim przypadku 2550pln równe 8 i pół godziny koszenia. Więc myślę nad jakimś kombajnem żeby na następne żniwa mieć już swój sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Panowie na 5 ha pola nie o0płaca się żaden kombajn. Za dobry sprzet trzeba dać z 20 000zł żeby to wyglądało i chodziło . Koszt usługi na 5 ha (5*250zł/h=1250zł) wynosi 1250zł a wiec sama cena kombajnu wróci nam się po 16 latach a gdzie tu roboczina ropa i awarie szkoda słów siedzisz i sobie kosisz kit wie ile słoma ci moknie czasu nie masz na nic bo sobie kosisz ... Swojego czasu myślałem też o kupnie jakieś JD z 3 metrowy heder koszt około 25000zł ale nie ma to najmniejszego sensu. Zamawiam kombajn kolega wpada mi kiedy chce kosi te moje zboże płace mu śmieszne pieniądze a czas i wygoda i nie do opisania. Podkreslę że kosi nie bizon tylko zawsze jakiś deutz fahr z około 2000 r heder 5 metrów to robota ubywa od razu na polu czysto i wszystko gra. Wiec ja odradze każdemu kupno kombajnu na taki areał .

Bzdura.Ja kupiłem fakt że to już 19 lat temu Dominatora 80 na 2ha zboża bo więcej nie sieję(gospodarstwo ziemniaczano warzywne) bo miałem dość kajania się żeby łaskawie ktoś mi skośił.I powiem wam że co swoje to swoje kosze kiedy mi się podoba a i na zarobek po sąsiedzku wyskoczę.Zakup prawie każdej maszyny jeśli nania stać jest opłacalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516

Panowie na 5 ha pola nie o0płaca się żaden kombajn. Za dobry sprzet trzeba dać  z 20 000zł żeby to wyglądało i chodziło . Koszt usługi na 5 ha (5*250zł/h=1250zł) wynosi 1250zł  a wiec sama cena kombajnu wróci nam się po 16 latach a gdzie tu roboczina ropa i awarie szkoda słów siedzisz i sobie kosisz kit wie ile słoma ci moknie czasu nie masz na nic bo sobie kosisz ... Swojego czasu myślałem też o kupnie jakieś JD z 3 metrowy heder koszt około 25000zł ale nie ma to najmniejszego sensu. Zamawiam kombajn kolega wpada mi kiedy chce kosi te moje zboże płace mu śmieszne pieniądze a czas i wygoda i nie do opisania. Podkreslę że kosi nie bizon tylko zawsze jakiś deutz fahr z około 2000 r heder 5 metrów to robota ubywa od razu na polu czysto i wszystko gra. Wiec ja odradze każdemu kupno kombajnu na taki areał .

 

bardzo jestem ciekawy gdzie to biorą 250zeta za godzinę od kombajnu z 5 m hederem  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey76    6

ja bym ci polecił john deere 430 niezawodny kombajn sam mam i używam jestem z niego zadowolony ale niedługo go sprzedaję bo hektary idą w górę. Na moje ha zrobił sie za maly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

bardzo jestem ciekawy gdzie to biorą 250zeta za godzinę od kombajnu z 5 m hederem ?

Chodzilo chyba o 250 za hektar. U nas sa tacy co biorą 300za hektar nowszym johnem, albo 200plus paliwo. Tylko ze w tym roku dorwać się do kombajnu to masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj