Zaloguj się, aby obserwować  
pronarek

tokarki

Polecane posty

pronarek    2

hej wszystki :(

Mam do was pytanie co myslicie o tym aby kupic do gospodarstwa tokarke poniewaz czesto sie pzydaje a po pierwsze brakuje tokarzy a po drugie jak juz sa to za głupie małe koło pasowe cenia sobie 300 zł.

Jakie tokarki policilibyscie ??? czy lepiej kupic taka mała do 4 tys czy poszukac wiekszej ale uzywanej ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te male za 4 tys tokarki to sobie daruj. Za te 4 tys to bedizesz miał na kilka lat na usługi dla tokarza.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Najpierw musiał byś się zastanowić czy faktyczie ci się przyda ta tokarka :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

U nas w szkole są podobne choć w lepszym stanie :( 7 tygodni na nich pracowaliśmy a teraz przywieźli dwie nowe chińskie tokarki...


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

pronarek jak chcesz tanią i wmiarę dobrą tokarnię to kupuj coś na model TUC40 lub podobne polskie maszyny i przy zakupie obejżyj łoże w pobjiżu uchwytu czy nie jest wytarte oraz sprawdź podważając łomem uchwyt czy niema luzu na łożyskach ,i oczywiście posówy do gwintów.ps.ja niewyobrażam sobie gospodarowania bez tokarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2
kombajn    1

Tokarnia w gospodarstwie? jak najbardziej tak :( i to jest tak że jesli już ma sie taki sprzęt to nawet sie człowiek nie spostrzeże jak czesto jej używa :) ja bym raczej polecił coś droższego tak ok. 7 tys. najlepsze były by polskie tokarnie z lat 70 i 80 bo były solidnie wykonane tylko trzeba znaleść taka w dobrym stanie. gdybyś doszedł do wprawy pracy na niej to i pare groszy można zarobić :)


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

nie no ja moge max z 3-4 tys dac wiem ze to mało ale tez bede uzywał tego hobbistycznie wiec mysle ze wystarczy :( myslałem nad tymi miniaturkami ale chyba taka uzywana a wieksza bedzie lepsza bo na tej małej to zawiele nie da sie zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Tylko że takie tokarki za 4 tyś. to na nich za dużo nie zrobisz... Najwyżej drobne elementy. O zdobieniu tuleji lub toczeniu np. tarczy hamulcowej możesz zapomniec... Najlepsze są te stare polskie tokarki. Idzie na nich wszystko zrobic..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

Jestem za!

jak wyzej pisali musisz sprawdzic czy jest ona w miare dobrym stanie i najwazniejszy czy ma dobra skrzynie i nie ma duzych luzow(bo male sa zawsze ;) )

A nawet jesli ludzie beda wiedzieli ze masz tokarke to sobie dorobisz bo robota trudna nie jest a jesli bedziesz dokladny i mial troche czasu to sobie mozesz niezle dorobic :)

wiem bo znajomy na tokarke, stara i niezawodna TUC40 i miesiecznie na zarobkach ma cos kolo 1500zł ;)

no ale on to zawodowy tokarz..a to traktuje dorywczo i siedzi cale noce w garazu a w dzien w robocie....pracowity chlop nie ma co...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

No cóż. ;) Za tą sume jaką dysponujesz to będzie ci cieżko coś kupić przyzwoitego. Ciekawy temat, sam sie zastanawiałem czy takiego by niezałożyć bo prócz tego że na codzień jestem rolnikiem to prowadze warsztat i również mam tokarkę :) .Tak jak ktos wczesniej napisał to trzeba sie zastanowic czy taki wydatek się naprawde opłaca. Sam zakup obrabiarki to nie wszystko, należy doliczyć koszty energi, narzedzia przyrządy itd. itp. Nie zapomnijmy o samych umiejetnościach. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

no co do umiejetnosci to mysle ze mozna sie nauczyc ;) no fakt kasa jest mała ale moze zeczywiscie dołorzyc z tysiąc zł i pomyslec o tym zeby w soboty popracowac zarobkowo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy widziałem tokarkę w tym roku pojechałem do znajomego żeby mi dotoczył tzn: "dziubaka" do bel o tokarką była naprawdę stara mówił że jej rok produkcji 1945 o ile pamiętam mówił że ją trochę przerobił i sprawuje się dobrze nawet miał na nią kilku kupców.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Napewno musisz dobrze przeliczyć czy opłaca ci się kupić gotowy wyrób czy sam go robć. W drugim przypadku musisz liczyć koszty konserwacji materiałów jakiś części w razie awarii nie wiem czy kurs by ci się jakiś nie przydał ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie mówie że pomys zły(kupno tokarki) Ale to jeszcze nie wszystko. A osprzet do niej czyli noże, wiertła, uchwyty.

To wszystko może kosztowac wielokrotnosc tokarki.

Mała tokarka zrobisz drobiazgi a jak się okaze że jest za mała to i tak bedzie trzeba szukac zakładu z dużą tokarka. Albo brak bedzie noza lub innego drobiazgu, który przyda sie raz na jakis czas. Zakłady czy prywatni tokaże sie rozwijaja w tym zakresie a tobie nie bedzie sie to opłacać.

Nie obrazajac nikogo to do tej pracy tez trzeba miec wyobraźnie, ale to nie wszystko. Potrzebna jest także wiedza jak i wieloletnia praktyka. Czsem żeby cos zrobic naprawde trzeba skonczyc szkołe bo trzeba dobrac predkosc do materjału i noza, jak i wiedziec jak sie zabrac za jakiś nietypowy kształt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombajn    1

Jeśli budżet to max 4tyś to ja bym sie wstrzymał z jej zakupem i dozbierał jeszcze troche i kupił polską stara tokarnie one są trwałe i niezawodne, w szkole pracowałem na tokarniach z początku lat 60 i działały wysmienicie a były użytkowane dzien dnia po 8 godzin tak jak szkoła chodziła,

ja zakup tokarni odkładam do czasu skończenia szkoły i zarobienia na nią...


Wszystko to jest moją osobistą opinią. więc prosze jej nie krytykować. chyba że pisze głupoty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

rowniez polecił bym ci coś z tych wiekszych polskiej konstrukcji z lat 70-80 bo tą za 4 tysiace z allegro to sobie raczej tylko kij do szczotki albo trzonek do wideł mozna wytoczyc - nie zucał bym sie tez na rewolwerówki bo to są tokarki do produkcji seryjnej i w twoim przypadku wydasz tylko kase na niepotrzebny bajer - my mamy Porebe z 196X nie znam typu i jest uzywana srednio raz w miesiacu wiec na twoje warsztatowe potrzeby cos w tym gatunku napewno by stykneło a i sasiadom mogł bys uslugowo toczyć - o ile posiadasz takową umiejetność bo troche trzeba miec w tym wprawy


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

Mam TUM 35 - cicha, oszczędna, precyzyjna, wystarczająco duża w większości przypadków (średn toczenia 350, dł łoża ok 1 m). Jednak trochę więcej kosztuje niż planujesz wydać. Jak kupisz, to się powoli nauczysz - najpierw zepsujesz trochę materiału, urwiesz kilka noży, a potem będzie coraz lepiej. Powodzenia. ;)


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

To jest zajecie naprawde , które wymaga sporej wiedzy. Ja z zamiarem kupna nosiłem sie ładnych kilka lat, myslałem sobie po co mi i na co. Druga sprawa to koszt zakupu, który kilka lat w stecz był dość duży no , ale... Dodam tylko, że mam wykształcenie średnie w tym kierunku i zawód tokarza (na wymarciu) ;) Nie chce tu nikogo zniechęcać, wręcz przeciwnie zachecam wszystkich rolników do próbowania czegoś innego, dodatkowego zajęcia się czymś po za. Ja traktuje to raczej jako hobby choć nie ukrywam, że mocno myslałem o warsztacie jako główne żródło dochodu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja osobiście bym w taką tokarke nie zainwestował ;) jednak są jeszcze w okolicy zakłady tokarskie czy kuźnicze i tak wszystko zrobią. Ja bym na twoim miejscu bardzo poważnie i głęboko rozważył kupno tej tokarki ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Ja miałem okazje pracowac przez trzy lata na tokarce polskiej tud 50. Rewelacja. Używana dzień w dzien po 10h, gwinty calowe i metryczne. Tylko ze chyba znacznie przekracza Twoje mozliwosci finansowe. Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj