Zaloguj się, aby obserwować  
mario_08

Owijarka samozaładowcza McHale

Polecane posty

mario_08    4

Witam! Czy miał ktoś doczynienia z tym sprzętem? Konkretnie chodzi mi o model 991B. Jest strasznie droga czy warta swojej ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Może będzie niekonkretnie na temat bo ja mam McHale 991C. Też jest strasznie droga ja model B ale i warta swojej ceny. Materiał, z którego zbudowano te maszyny jest najlepszej jakości jak i lakier. Hydraulika działa bez zarzutu, każda część jest odpowiednio przemyślana. To nie jest zwykła owijarka - myślę że to taki Mercedes wśród owijarek.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Też już słyszałem na wystawach że to mercedes wśród ładowarek, jest masywna. A jak z zapotrzebowaniem na moc? Czym ciągasz swoją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Zapraszam do obejrzenia moich zdjęć - tam widać :( Posiadam do tego sterownik, wstawię kiedyś zdjęcie jak zrobię.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Kupiłes ją nową? Ile bel do tej pory owinąłeś? Te ramy wyglądają całkiem solidnie! Czym będzie się róznić moja tj. 991b od twojej C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Zajrzyj proszę na www.mchale.net i tam znajdziesz swoją owijarkę. Mojej już nie ma bo teraz produkują następcę - model HS2000. Kupiłem ją w zeszłym roku typowo na usługi - zrobiłem koło 300 balotów - jak na pierwszy sezon to jestem zadowolony. Podobnie było z prasą; w pierwszym roku użytkowania zrobiłem 600 wszystkiego a w zeszłym 2200...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario_08    4

Czy faktycznie jest tak że ta owijarka ma lepszą wydajność jak prasa? Robicie naraz tymi maszynami w polu? Chodzi mi oto czy nadążasz z prasowaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Z tego co znalazłem na necie to tylko jedna firma w Polsce sprzedaje produkty McHale... bezpośredni link do maszyn rolniczych masz tutaj  :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

tez mam prase i owijarke mchale prasą zrobiłem narazie 3000bel a owijarke mam starszą i zrobiłem około 5000 i faktycznie to jest mercedes w śród owijarek są naprawde bardzo dobre i praktycznie nie zniszczalne a co do prasy to prezes JFC Pan Majewski mówił ze w polsce chodzi jedna prasa co rocznie robi 40 000 bel i jak ja kupowałem swoją prase to chodziła ta ich 4 sezon i sie nie popsuła jeszcze. a co do szybkości jedną belke owija sie około 45sekund podobnie i z prasowaniem jak dobra trawa jest tylko potrzebny dobry traktor i najlepiej wom na 750 bo maksymalne obroty wom przy prasie mogą byc nawet 610 obr/min.

super sprzet no i polecam wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

czyli musiałaby pracować na okrągło od 1 czerwca do końca września z przerwami na dolanie paliwa, zmianę siatki i operatora. To jest niewykonalne.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Ze wzgledu na aktualne niestabilne ceny EURO wolałbym dzwonił do dealera... link podałem wyżej


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Ale tak oriętacyjnie bo jak jest droższa niż 30tys to będę się rozglądał za Sipma lub Pronar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

Chyba od @mario 08, autora tematu dowiedziałem się że HS2000 kosztuje 55000 PLN.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Witam! Czy miał ktoś doczynienia z tym sprzętem? Konkretnie chodzi mi o model 991B. Jest strasznie droga czy warta swojej ceny?

 

 

niezbyt

Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

@Piterek1979 nie musisz już więcej pisać postów o maszynach tej firmy. Wszyscy wiemy, że jesteś krwiopijcą (tak jak kolega @brzozak to ujął) robiącym sobie darmową reklamę. A pozatym możesz napisać jaką masz prasę zwijającą, czyżby znowu McHale? Bo innej chyba nie sprzedajecie, co?;)

Edytowano przez johnylukas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aż podskoczyłem jak kliknąłem ten odnośnik-ta firma jest z Rogienic Wielkich ?-no to powodzenia w handlu :D -byłem tam przed laty i próbowano mi wcisnąć złom z Francji (oczywiście tabliczki znamionowe fachowo pozrywane) za taką cenę że dołożyłem chyba ze 3 tys i kupiłem nową polską-jeżeli to ta sama firma to jednak najwidoczniej sporo tego złomu sprzedała i stać już ich na handel nowymi maszynami-zgodnie z zasadą "pierwszy milion trzeba...:D ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Tak, tak to o tych Rogienicach myślisz, niedaleko Stawisk. Niedawno zaczęli sprzedawać Valtry ok. roku, może dwóch lat temu, jak Sobol zdecydował się na Classa. Firma prężnie się rozwija, ale kasy na reklamę szkoduje. Hieny.... dajcie większe upusty rolnikowi, wtedy będziecie mieli lepszą reklamę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0

Tak, tak to o tych Rogienicach myślisz, niedaleko Stawisk. Niedawno zaczęli sprzedawać Valtry ok. roku, może dwóch lat temu, jak Sobol zdecydował się na Classa. Firma prężnie się rozwija, ale kasy na reklamę szkoduje. Hieny.... dajcie większe upusty rolnikowi, wtedy będziecie mieli lepszą reklamę.

 

Reklamę zapewne każdy robi wg własnej inwencji. :) Sprzęt każdy zapewne kupuje kierując się własnymi wytycznymi jedni wolą polski sprzęt (Jakość dyskusyjna), inni używany a jeszcze inni markowy - za czym idzie adekwatna cena. A Ci których nie stać na dobrej klasy sprzęt puszczają obelgi pod każdym możliwym adresem, tylko szkoda że nie własnym :)

pozdrawiam

 

Aż podskoczyłem jak kliknąłem ten odnośnik-ta firma jest z Rogienic Wielkich ?-no to powodzenia w handlu :D -byłem tam przed laty i próbowano mi wcisnąć złom z Francji (oczywiście tabliczki znamionowe fachowo pozrywane) za taką cenę że dołożyłem chyba ze 3 tys i kupiłem nową polską-jeżeli to ta sama firma to jednak najwidoczniej sporo tego złomu sprzedała i stać już ich na handel nowymi maszynami-zgodnie z zasadą "pierwszy milion trzeba...:D ".

Jedni Bogacą Danex inni Sobola inni Primatora ...itd.... :) he a sprzęt zapewne kupujesz taki na jaki Cię stać, najlepiej aby nie miał usterek. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Myślę że jednak dokonałem dobrego zakupu-była to prasa sokólska z że tak powiem "pierwszego wypustu" (z perspektywy lat uważam że firma ta robiła prasy na początku na tzw."wabia" :D -no a potem chyba poszła na żywioł)-a w Rogienicach w owym czasie nie stało nic rewelacyjnego-jak zapewne zauważyłeś napisałem że dołożyłem jeszcze parę tys.-więc widocznie było mnie stać....:D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterek1979    0
:P Hmm włosy dam sobie obciąć, że tym mięsem rzuca jakaś konkurencja. :P albo nawiedzony dzieciak,któremu rodzice zapomnieli wyłączyć komputera Edytowano przez piterek1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnylukas    0

Kolego @piterek sugerujesz, że nie stać mnie na dobrej klasy sprzęt? :huh: Akurat nie masz racji, bo posiadam kilka maszyn z wyższej półki. Jestem z Twoich okolic i mozesz juz włosy obcinać, bo nie jestem żadną Twoją konkurencją, tylko zwykłym rolnikiem ;) . Napisz tylko jak mogę Ci to udowodnić. Aha wstaw jeszcze do galerii swoje zdjęcie przed i po obcięciu włosów, aby nie było żadnych wątpliwości. No chyba, że jesteś kłamcą i wciskasz kit, tak jak wielu rolnikom przy sprzedaży swoich maszyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez THE-kiler
      Witam kupiłem zdekompletowaną owijarkę samozaładowczą Ariadna poszukuję do niej  sterownika . Widziałem na Olx iż ktoś miał na sprzedaż z okolic Podlaskiego, Kobylin-Borzymy (przepraszam jeśli źle napisałem miejscowość lecz wieczorem natrafiłem na ogłoszenie a rano już go nie było) Byłbym bardzo wdzięczny 
    • Przez Jamalek
      Panowie, 
      Proszę o podpowiedź kupiłem owijarka sipme, ma urwany wtyk do licznika owinieć, ktoś pociągnął i urwał. Podpowie ktoś jaki idzie wtyk do tego komputerka ? Mam model jak zdjęciu magnes, przewód z czujnikiem jest brakuje tylko wtyk. 


    • Przez 6441Marcin6441
      Co sądzicie o zamontowaniu układu automatyki do owijarki bel?
      Urządzenie sterowane pilotem:
       
      -automatyczne zatrzymanie owijarki po osiągnięciu zaprogramowanej liczby obrotów:
      -ustawianie w pozycji do rozładunku
      -ustawianie w pozycji do załadunku
      -rozpoczęcie cyklu po wysłaniu sygnału z pilota sterujacego
    • Przez przemekk800i
      witam
      stoję przed zakupem owijaki. nie wiem która bedzie lepsza do owinięcia w jednym roku jest około 600 bel unia ma owijanie na dwie folie i 3 wałki do obracania bel za to maja ma pasy. nie wiem która będzie lepsza i trwalsza .  dodam ze w tym roku miałem do czynienia z owijarka na linki i z bocznym załadunkiem wszystko ok ale to nie jest to
      proszę o poradę.
      pozdrawiam 
    • Przez piootr
      Mam zamiar kupić owijarke z sipmy na folie 50 i 75 cm , urzytkuje ktoś taką maszyne albo jakąś inną owijającą folią 75 cm jak się coś takiego sprawuje , powinno się szybciej owijać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj