zetor6441

Jaki ursus jest najładniejszy?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor6441    2

szczupak, masz rację, bo ok. 1990 roku to ursus nie mniał żadnych modeli całkowicie polskich, małe na licencji massey fergusson, a ciężkie na licencji zetora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

No akurat ja tu miałem na myśli stylistykę ciągnków a nie moc, a co do tych prototypów to macie troche racji bo ciągniki te przeszły bardzo dobrze testy, kto wie jak by potoczyła się historia ursusa jak by nie MF ale to jest tylko gdybanie, więc wystarczy już offtopu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS5314    0

mi tez sie wydaje ze jeżeli ursus produkowałby zawsze całe swoje ciągniki to dzisiaj by to wszystko inaczej wyglądało. kto wie czy nie były by dzisiejsze ursusy lepsze od tych obecnych ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Sorrki ale Was troche nie rozumiem.Jak moze sie podoba C-360,przeciez ten ciągnik jest brzydki.Fakt ze jest bardzo popularny ale to tylko dlatego ze jest Polski i w miare tani.? :rolleyes:

Właśnie Pixel. Mówimy o tym jaki ciągnik się komu podoba. O gustach się nie mówi. Ten temat nie był o ''nowoczesności ciągników''.

PS: Nie miałem zamiaru cię urazic i jeśli tak się poczułeś to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0

Jeśli chodzi o ciągniki postlicencyjne to obecny ich wygląd(głównie maski) jest straszny-o wiele lepiej wyglądały w maskach MF. Co do ciężkich ciągników to wg mnie najlepiej wyglądały one w metalowej masce idącej całą swą długością ku górze w stronę kabiny(chyba są to lata 90-te) choć bardzo podobają mi się 1734 i 1934 oraz Ursus-Bison 518-ale wszystkie one na szerokich gumach i z prostą rurą zamiast wydechu-dodaje to takiego poczucia respektu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

najładniej sie prezetuja od 902 do 1634 te sa najładniejsze a z tych wersji naładniejszy to 1014 taki zgrabny jest i 1134 czy sos takiego powiem tyle 4 gary z kabina komfort a restza tak samoo ładne . te nowe to sie na nie nie moge patrzeć . ochyda . maja ludzie u nas te nowe wersje z sciatymi machami i tak mi sieto nie podoba ze jejq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0
Właśnie Pixel. Mówimy o tym jaki ciągnik się komu podoba. O gustach się nie mówi. Ten temat nie był o ''nowoczesności ciągników''.

PS: Nie miałem zamiaru cię urazic i jeśli tak się poczułeś to przepraszam.

No pewnie ze nie uraziłes,napisałes prawde i za to Ci dzieki :(

Masz racje,o gustach nie dyskutuje i nie powinienem sie wtracac co sie komu podoba :(

Sorrki i jeszcze raz dzieki ze napisałes ze nie powinienem tak pisac :rolleyes:


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1
No pewnie ze nie uraziłes,napisałes prawde i za to Ci dzieki :rolleyes:

Masz racje,o gustach nie dyskutuje i nie powinienem sie wtracac co sie komu podoba :(

Sorrki i jeszcze raz dzieki ze napisałes ze nie powinienem tak pisac :(

 

 

Wlasnie!! a tak poza chyba wiesz dlaczego podoba sie c360 skoro piszesz o c330 :) sentyment bracie, sentyment a swoja droga 60siatka w nowej kabince ale ze stara maska niczego sobie. zreszta o gustach sie nie dyskutuje- ja np nie lubie plastikowych masek okraglych blotnikow w nowoczesnych ciagnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

a np. mojemu koledze podobają się te nowe ursusy np. 4514 agro bis z tymi plastikowymi maskami, a zetory forterra wg są bardzo ładne a mu się nie podobają, nie wszystkim musi sie to samo podobać!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

A mi najbardziej podoba się maska w.....c-325 i światła tuż przy masce. A tak z nowszych to plastikowe w postlicencyjnych mi się bardzo podobają, co innego z kabinami. Dopiero 6024 i 7524 mają maskę i kabinę które mi się podobają, piękne ciągniczki. A te prostokątne jak w MF okropne............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

a jak wytłumaczyć takie coś?:

mojemu tacie nie podoba sie mf 255, ale podoba sie mu u3512 z taką maską od mf

tak samo nie podoba mu sie u c360 3p, bo ma wcięcie w masce :rolleyes:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t-tas    0
a jak wytłumaczyć takie coś?:

mojemu tacie nie podoba sie mf 255, ale podoba sie mu u3512 z taką maską od mf

tak samo nie podoba mu sie u c360 3p, bo ma wcięcie w masce :rolleyes:

nie ma nic do tłumaczenia tylko okleić MF naklejkami Ursusa i będzie ukochany ciągnik tatusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
nie ma nic do tłumaczenia tylko okleić MF naklejkami Ursusa i będzie ukochany ciągnik tatusia

 

 

niezły pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
Mi akurat się podobają.Z resztą nie maską się pracuje tylko ciągnikiem.

Dokładnie, jak kiedys mówiłem wygląd dla mnie nie ma wiekszego znaczenia ważne jest zeby ciagnik chodził.

A z Ursusów najładniejszy jest ciapek B) :);););) B) B) B) B) i tyle.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
Dokładnie, jak kiedys mówiłem wygląd dla mnie nie ma wiekszego znaczenia ważne jest zeby ciagnik chodził.

A z Ursusów najładniejszy jest ciapek :);) B) ;);) B) B) B) B) i tyle.

zgadzam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U1224    3

Co do nowych masek w ciezkich Ursusach... Jak z daleka patrzec jakos to wyglada ale z bliska nie moge sie oprzec sie wrazeniu ze patzre na wielka swinie. NAjladniejsze sa ciezkie wlasnie z maskami ciagnacymi sie Q górze o i tyle. Ale moim zdaniem te maski lepiej w 6 sie prezentuja, dlugosc robi swoje ;) 1224 i wzwyż gora ;)


c330, 5120, 155.54 MLT626T & E514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2
nowy 3512 z szerokimi oponkami

ja tam wolę 5714, tylko te przednie opony mogły być nieco szersze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Według mnie ładne są Ursusy 6 cylindrowe (1234-1734) jeszcze z starymi maskami- jedna długa maska opadająca w dół.

Do tego dużo obciązników z przodu i szerokie, niskoprofilowe opony. Nie pogardziłbym też 4 halogenami z przodu i z tyłu kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

z tego co kiedys gdzies wyczytalem to byl robiony w koperacji ze styerem(czy jakos tak sie pisze) ale nie wprowadzili go do produkcji :angry:


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj