zetor6441

Jaki ursus jest najładniejszy?

Polecane posty

zetor6441    2

Według mnie nowe ursusy nie mają za ładnych masek, najładniejsze są ciężkie a konkretnie wersje z 1234,1634 i 1934. A wy jak myślicie piszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

według mnie nowe ursusy sa ochybne a najładniejsze to sa te z lat ok 199X jak robili maski w stylu MF i z grubym dachem


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

juz pisałem w temacie niżej że nie podobają mi sie maski w nowych modelach 5314 i podobnych. a w 1234 i w wikększych mogą juz byc lepiej wyglądają. te stare maski w 5314 nie były złe a te nowe to beznadzieja. i mogły by byc wygodniejsze w srodku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ładne są ciągniki z rodziny od 912 do 1634 poprzedniej generacji z typowa maską. Fajnie też wygląda pierwsza wersja 6014, 5314. Te nowe ściete machy są okropne. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bagiszon    0

Ja chyba jak wiekszość lubie wygląd tych z lat 90 w stylistyce mf ale i tak 60-ka jest najlepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6340    1

Dla mnie najladniejsze sa ursusiaki seri XX34 a scislej najlepiej sie wg mnie prezentuje seria od 934 do 1134.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Jak dla mnie jednym ładnym ursusem jest ursus 5714 agro bis. A z starszych modeli to chyba 1224 i oczywiscie c-360 :rolleyes:


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

3512 z kanciasta maską


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

dla mnie najladniejszy jest 1014 z lat '90, kiedys na broszurce widzialem zdjecie z przednim tuzem ten mi sie najbardziej spodobal :rolleyes: i jeszcze jak byl malowany z srebrnym dachem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Najładniejszy jest Ursus 912 z 1990 r. z grubym dachem, halogenami, żółtymi felgami i oczywiście w czerwonym kolorze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6441    2

Jak dla mnie jednym ładnym ursusem jest ursus 5714 agro bis. A z starszych modeli to chyba 1224 i oczywiscie c-360

 

mi też podoba się ursus 5714 agro bis, ale ładniejszy jest 6014 agro bis, nie wiem czy takie robią, ale kiedyś widziałem takiego z przednim tuzem, moc ta sama co 5714 ale 5714 ma cienkie koła a w 6014 przednie koła były szersze, fajniej wyglądał!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

ze starszych to 385 4wd 914/34 i 1014/134 oraz 1034 :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Wg mnie ładny jest 3512 z metalową maską :rolleyes: dzięki zmianie światel na prostokątne ten ciągnik podoba mi sie jeszcze bardziej :( No i kultowy C 360 i 1224, ale starsza generacja z tą "lepszą" maską :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mi podobają się wszystkie Ursusy obecnie produkowane, a najbardziej 1234.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mi akurat się podobają.Z resztą nie maską się pracuje tylko ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Pomyślcie co by było gdyby do seryjnej produkcji weszły prototypy ursusa a one do "urodziwich" ciągników nie należały...

Całe szczęscie Ursus zaczoł składać MF na których bazie produkuje sie jeszcze pare fajnych ciągniczków :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Sorrki ale Was troche nie rozumiem.Jak moze sie podoba C-360,przeciez ten ciągnik jest brzydki.Fakt ze jest bardzo popularny ale to tylko dlatego ze jest Polski i w miare tani.Patrzac na dzień dzisiajszy to ten ciągnik jest przestarzaly i nic w nim mi sie nie podoba :rolleyes: A co do Ursusów które mi sie podobaja to na pierwszym miejscu jest 1634 ,te ciągniki sa naprawde ładne i wyglądaja jak zachodnie :( Drugie miejsce jak dla mnie to 1224,jednym słowem te najwieksze sa najlepsze.Ale jest jeszcze trzecie miejsce które zajmuje poczciwy Ciapek czyli C-330,ładny to on za bardzo nie jest no ale przez sentyment odemnie dla niego tez go wpisze :( No moze jeszcze taki najgorszy nie jest 4514.Jezeli mowa o nowych ursusach to również tylko te najwieksze czyli 1224(chodz kabina za fajna nie jest),1234(juz o wiele lepsze wykonczenie),1634 i 1934 :) Wiem ze pewnie mój post Wam sie nie spodoba,ale mowa jest o wygladzie a nie o funkcjonalności prawda? :)


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1
Pomyślcie co by było gdyby do seryjnej produkcji weszły prototypy ursusa a one do "urodziwich" ciągników nie należały...

Całe szczęscie Ursus zaczoł składać MF na których bazie produkuje sie jeszcze pare fajnych ciągniczków :rolleyes:

Otuż się z tobą nie zgodzę. Wg. mnie to największa pomyłka ursusa podpisanie licencji z mf. Powinien iść swoją drogą i produkować te ciągniki prototypowe. Na tamten czas były to najlepsze ciągniki w europie jeśli chodzi o stosunek masy do mocy.

Wreszcie byłyby pełne polskie ciągniki rolnicze (bo jak wiemy 360 i pochodne to nic innego jak podzespoły zetora, nie wspominając o serii ciągników ciężkich). Być może dzisiaj mógłby konkurować z takimi markami jak jd , valtra. Tak ja sądze.


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
    • Przez Jasioodtraktora
      Witam mam pytanie dlaczego wskaźnik ciśnienia powietrza na dwuwskaźniku w c330 nie działa, czy trzeba kupić nowy czy da się to naprawić? (wszystko działa sprężarka chodzi oprócz wskaźnik) Wcześniej podłączałem ciśnieniomierz od opryskiwacza i działał ale jak podłącze do dwuwskaźnika to nie działa. Proszę o pomoc.
    • Przez Marioboss
      Witam. Nie wiedziałem, gdzie umieścić temat, więc daję w dziale ogólnym, a to bardziej pytanie na szybko. Ktoś może wie, czy można jeszcze gdziekolwiek dostać naklejki takie, jak wychodziły na ciągnikach z fabryki, które jeszcze niedawno (z tego co wiem) były normalnie w sprzedaży, a teraz wszędzie widzę te "podróby' jak ja to nazywam. Chodzi o naklejki takie,jak tutaj.
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-360-kpl-dzielone-p-23694.html
      Mam w domu jeden komplet właśnie takich, które kupiłem kilka lat temu, ale w obecnej sytuacji, gdy nigdzie tego nie widzę, to nawet szkoda je naklejać. Nigdzie tam nie widzę żadnego logo producenta, czy coś, stąd pytanie, czy ktoś nie wie, kto to produkował? Czemu nagle zmieniono wzór na taki niezbyt fabryczny? Te szablony, które można kupić w celu odtworzenia fabrycznych napisów, są widzę zrobione według oryginału i mają identyczne literki, jak fabryczne, takie same, jak na tych naklejkach. Czy pozostaje jedynie opcja dorabiania u kogoś takich naklejek? Znajduję stare aukcje z allegro, z 2020 roku, gdzie te naklejki jeszcze były.
      Z naklejkami do reszty modeli jest tak samo
      https://sklep.mizar.com.pl/naklejki-ursus-c-330-kpl-dzielone-p-23693.html
      Dziwię się, że ludzie, którzy chcą mieć ciągniki po remoncie w jak najbardziej zbliżonym do fabrycznego wyglądzie, nie zwracają uwagi na takie szczegóły. Z tego co widziałem, to są już zdaje się w sprzedaży naklejki w fabrycznym wzorze, na maski starego typu, te okrągłe, wiec dziwię się, że nikt nie produkuje tych nowszych naklejek z lat 80-90 w fabrycznym wzorze.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj