Zaloguj się, aby obserwować  
Obikey

Jaki ciągnik nowy 260KM?

Polecane posty

Obikey    0

Witam!

Jak w temacie. Szukam ciągnika o mocy ok 260 KM. W grę wchodzi maksymalnie 3-letni, ale raczej będzie nowy. Jak sądzicie, która marka? Fendt odpadnie, bo za drogi. Zastanawiam się nad NH 8020 lub Case Magnum (bo to ciągniki różniące się tylko maską i nazwą ) ewentualnie Johny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Ja bym wybrał John deera z seri 8030


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Tak jak pisałem, NewHolland 8020 i Case Magnum to dokładnie te same ciągniki, robione w tej samej fabryce w Nebrasce. Case jest ładniejszy i nic więcej. Nawet wnętrze mają takie same!!!

John Deere ze względów finansowych byłby o jakieś 20-40 KM słabszy, bo 8230. Masseya jednego już mam - 5435 (83KM) i ma uciąg jak mój stary c360-3p a pali więcej niż 1224!! Dlatego na 8400 się nie zdecyduję, choć przyznam, że bezstopniowa skrzynia kusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jeżeli do ciężkiej roboty, to proponowałbym Johna -seria 8030, jeżeli by miał pracować dużo w transporcie to z bezstopniówką, jeżeli raczej pole to powershift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

To ciekawa teoria robertbara. Czy możesz napisać, dlaczego w pole polecasz powershift? Czy bezstopniowa skrzynia sobie nie poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

tak jest jak ktoś nigdy nie był uzytkownikiem takich skrzyn, to tak myśli. Że bezstopniowa to do transportu... wierutna nieprawda.

 

Ale coś za coś. JD z taka skrzynia i wyposażeniem taniej nie kupisz jak Fendta. Pozatym ja bym sie wogole nie zastanawiał 9l pojemnosci samo za siebie mówi.

Reszta ciagników spełniło normy TIER III zostawiajac tą samą pojemnosc ale z spadkiem parametrów. A JD podniósł pojemnosc , i nie dosc ze utrzymał parametry to jej jeszcze troche podniósł.

 

a tak na marginesie NH8020 ma według Ece24 230KM wiec polecem podnieść poprzeczke na 8030 jezeli ciagnik ma posiadac 260KM.

I jest jedna róznica pomiedzy Magnum a NH. troche inaczej rozłozona masa. bo rama do obciazników z przodu jest bardziej wysunieta, co powoduje innne rozłozenie masy. Fakt faktem z ciagników o takiej mocy do ciezkich prac sa tylko dwa do wyboru. Albo Magnum/T8000 albo JD. Reszta znacząco odstaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Poradzi sobie w polu, ale na pewno Powershift wiecej wytrzyma. wczoraj z przedstawicielem John Deera rozmawiałem na ten temat. Poza tym w bezstopniowej jest większa strata mocy. Przecież jeśli ciągnik ma pracować w polu to powershift jest odpowiedni i wystarczający, tańszy, łatwiejszy do naprawy itd. Nie mówie że bezstopniowa jest zła, ale wymaga poprawy ze względu na ubytek mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

robertbara wiesz to z doświadczenia? Skad wiesz ze napewno? testowałeś? Masz wiarygodne porównania? nastepne bajki

no cóż nie bez powodu AP w 8530 jest standardem, a w reszcie modelach opcją skoro jest taka do kitu :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

witam

 

Mam ta przyjemnosc ze moge czasami posmigac w polu NH Tg285 czyli prawie to samo co NH 8020 :rolleyes:

I mialem rowniez przyjemnosc sprawdzic Case'a Magnuma i stwierdzam ze lepszy jest Case poniewaz ma lepiej rozlozona mase przez co rowniez lepszy uciag :( i nie skacze tak jak NH T???

 

poza tym to wszystko to samo w koncu jeden koncern :(

nalezy jednak podpytac innych uzytkownikow tych marek w okolicy o serwis bo w mojej okolicy to serwis Case'a Interhandler w Zieleniewie- beznadzieja :) za to duzo mlodsza firma zajmujaca sie sprzedaza NH czyli BHS w Goleniowie spisuje sie dosyc solidnie. I kazdy powie zapewne ze to te same maszyny to i tak serwis od konkurencji by zrobil :) tak... ale na gwarancji producenta nalezy serwisowac maszyne u przedstawiciela danej marki :angry: :)

 

pozdro mlody87


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

No właśnie, skoro w 8530 jest w standardzie to powinna być lepsza, jednak często przedstawiciele odradzają tę skrzynię, twierdząc że przy porządnej robocie szybko sie zużyje. Czy to jest prawda nie wiem, jednak znam przypadki, gdzie ludzie brali na bezstopniowej skrzyni czy to Fendta czy JD i teraz nie bedą brali takiej, ponieważ nie spełnia ich wymagań. Dla mnie też to było zaskoczeniem (jeździłem JD 6920 z Autopowerem i według mnie chodzi świetnie, wiele aspektów przemawiają za nią) że takie moga być opinie :rolleyes:

Tak apropo to nie jesteś tutaj do oceniania kto i co pisze tylko do pisania co w danym temacie myślisz. To że napiszesz że ja pisze bajki jest nie na miejscu. A co Ty taki ekspert jesteś że wszystko wiesz, masz zawsze racje a jak ktoś da inną opinię od Ciebie to już bajki, tak? Może najlepiej zakazać mi odp na posty, skoro według Ciebie pisze bajki. :angry:

 

A jeżeli mav masz inną opinię, bądź słyszałeś o takich to napisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

mam 7920 z AutoPowr 50km/h z silnikiem z seri 8020 8,1 l czyli nie najmniejszym, gdyby naprawde do kitu to chodziło nie kupiłbym drugiego JD też z AutoPowr 50 (6630) Eh nie komentuje tego wiecej bo faktcznie mozna stwierdzic ze jestem stronniczy.

Wiec tylko podam przykład porównanie innej bezstopniówki z przkładnią z biegami zmienianymi pod obciazeniem a mianowicie CS150 vs CVX150 i Fendt Vario z Power shift który juz zdaje sie ktos dał tu na AF...

 

http://www.dazes.com/script/cz/aktual/Akt1...=20020426072158

http://www.dazes.com/script/cz/aktual/Akt1...=20020426095820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obikey    0

Czyli z przedstawionego porównania wynika, że to bezstopniowa skrzynia wiedzie prym. Czy wie ktoś może jakiej dopłaty należy się spodziewać za taką opcję w JD 8230 (lub inne marki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

No i tu jest własnie to o czym mówiłem juz kiedyś ciagników z bezstopniową skrzynią powyzej 200KM sa tylko dwa :rolleyes: JD az AP i Fendt z Vario.

Do JD mysle ze max 10tyś euro netto bo w serii 8030 mozesz miec predkosc max 42km/h a nie 50... wiec inne zeczy zostaja, wydaje mi sie ze bez TLSII sie nie obejdzie. Co trzeba to sie pewnie dowiesz kompletujac ciągniczek.

A w Fendt jak wiadomo sobie nie wybierasz tylko bierzesz to co jest w specyfikacji korbannka czyli wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Najlepiej by było jak by ci dali każdego na próbę (przy okazji byś trochę roboty w polu podgonił) a co do mf to najpierw bym go sprawdził bo nie każdy chodzi tak jak twój pozdro :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj