Zaloguj się, aby obserwować  
kamil60183

Czy ktoś nastawia sie na sianie buraka curowego na rok 2009??

Polecane posty

kamil60183    0

Witam... czy siejecie w tym roku buraki?? czy cukrownie planowały już u was buraki??


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A ja prawdopodobnie w tym roku jak co roku będę siał buraki, jakieś 3 ha.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil60183    0

a kontraktowałeś juz buraki??


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

W tym roku zasieję tylko połowę tego co zwykle, a tak patrząc po sąsiadach to chyba nie odstępują od uprawy buraka bo opłacalnośc zbóż też słaba. Inspektorzy namawiają.Werbkowice w zeszłym roku wykorzystały limit w 70-80%,w tym roku pewnie podobnie.U mnie plaga dzików miała wpływ na ograniczenie zasiewu . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
a kontraktowałeś juz buraki??

 

Jescze nie.

 

Gdzieś w jakiejś gazecie, chyba to był dziennik wschodni, czytałem ogłoszenie w którym było napisane że Cukrownia Werbkowice zachęca producentów buraków cukrowych do zwiększenia limitów, a rolnicy którzy nie sieją buraków żeby zawierali z nimi umowy.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

ja jak ostatnie lata sieję. umowa z KSC podpisana jeszcze w starym roku. Jest nawet kilka osób co posieje nie mając limitu (czyli nie dostaną płatności cukrowej), sporo osób w okolicy dokupiło rok temu limit i teraz sieją więcej. jednak 30km dalej prawie wszyscy zrezygnowali. Zanosi się na to że tak jak w minionym sezonie braknie cukrownią surowca, może dzięki temu zmądrzeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Werbkowice podpisują umowy z każdym i na każdą ilośc. Inspektorz mówili ,że cukrownie w kujawsko-pomorskim mają już zakontraktowane 110% limitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil60183    0

rolnicy robia głupote kontraktujac juz teraz... jesli nie było by podpisanych umów cena napewno by wzrosła... dzis słyszałem ze pewna spółka cukrowa zgłosiła do agencji ze chce wyprodukowac buraki za granica i tam zostana one przerobione... wiec chyba trzeba cos z tym zrobic zeby tak sie nie stało bo jesli zaoferuja nam taka cene jak rolnikom na zachodzie to wydaje mi sie ze nie bedzie problemu z wyprodukowaniem potrzebnej ilosci cukru...


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja 2 lata temu też siałem, ale inspektor stwierdził że nasz teren jest do likwidacji i że dostaniemy rekompensate to i rolnicy "dobrowolnie" likwidowali. Za jakiś czas znowu jeździł tyle że teraz namawiał aby znowu kotraktować, nam powiedział ile ha chcemy tyle możemy siać i nawet tą rekompensate by zostawili :( , ale mało kto się zgodził. Poźniej tylko czytałem wysyp ogłoszeń o Neptunach, a ze dwa to na złomie widziałem. Ja nie żałuje bo i tak nie miałem płatności cukrowej a bez tego to nawet na zero by się nie wyszło a i z tym też chyba ciężko.

 

Cz ktoś może wie kiedy mają wypłacać te rekompensaty, ja byłem w Sutzucker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

do tej poru było ~5ha a teraz planujemy 6-6,5ha :(


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Widze koledzy zwiekszacie liczbe hektarow buraka w tym roku choc nie wszyscy :(

My dwa lata temu sialismy 25 ha w poprzednim 20 ha a w tym najprawdopodobniej tylko 10 ha. Czyli jak widac tniemy ta produkcje. Zaznacze ze mamy 1200 ton limitu buraczanego :)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My jak co roku będziemy siać 3 ha. Nie myślimy w ogóle o rezygnacji, z tego powodu, że jest zawsze więcej paszy, a to szczególnie u nas jest ważne przy hodowli bydła mlecznego. Moim zdaniem cena buraka cukrowego za kilka lat powinna pojść w górę. Cukrownie w tym roku nawet chyba podniosą trochę, ponieważ w Polsce coraz mniej rolników chce siać buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nie zapominaj o tym ze jeszcze chyba Polska musi zmniejszyc produkcje cukru. Zbytnio sie w tym nie orientuje :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

ja w tym roku planuje 12ha a kontraktowali jeszcze w starym roku kiedy buraki jeszcze u mnie na polu rosły,

ale co roku praktycznie siejemy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No to my tak samo. Przy takiej cenie buraka lepiej sie wychodzi na pszenicy lub rzepaku :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

ja chciałem jeszcze mniej ale ojciec mówił ze ten roku bedzie znowu rokem referencyjnym o dopłaty.

chociaż lubie kopać buraczki bo jest jakaś odskocznia od zboża,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
No to my tak samo. Przy takiej cenie buraka lepiej sie wychodzi na pszenicy lub rzepaku :)

 

Bynajmniej u nas wyszło sie zdecydowanie lepiej na burakch niz na pszenicy, mimo mizernych plonów buraka :(. O zmianowaniu nawet nie wspominam.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

no własnie my tez siejemy buraczki z tej przyczyny żeby było jakieś zmianowanie.

nie tylko pszenica i rzepak,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

No ta pszenice i rzepak podalem tak ogolnie :)

@deer tata kiedys przeliczal jak to wychodzi z ta oplacalnoscia i mowil ze lepiej sie wyjdzie np na tej pszenicy niz na burakach :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My będziemy siać mamy swojego stolla v202, limit jest. Udaje się osiągnąć bardzo dobry plon, więc różnica w kosztach się niweluje. Zawsze te 15ha co roku się sieje to płodozmian jest :( Zresztą w tym roku nie wyjdą aż tak tragicznie :) Przy plonie ponad 50t/ha to się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja w tym roku zasieje ale jak będzie taka katastrofa jak w zeszłym roku to dziękuje. U nas tak susza dowaliła że miałem ledwo 35t z ha :( A przy takim plonie opłacalności nie ma


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil60183    0

Zalezy czy hoduje ktos bydło czy nie... dla mnie naprzykład buraki sa opłacalne bo mam pasze dla bydła i jakis tam grosz z tego jest...

 

 

Wie ktos moze jak bedzie z naliczaniem limitu ktory agencja zabrała??


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Licz tez ze liscie z burakow dostarczaja rozne skladniki pokarmowe przydayne kolejnej roslinie na tym polu :(


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj