Zaloguj się, aby obserwować  
kamil60183

Czy ktoś nastawia sie na sianie buraka curowego na rok 2009??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil60183    0

niestety liscie tez zakwaszaja ziemie :/


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

Pamiętacie jeszcze aferę z cukrowniami Lublin i Łapy?kiedy chcieli je zamknąć głównym argumentem było to że w polsce jest za dużo upraw buraka i tym samym za dużo cukru. dzisiaj byłem na spotkaniu z posłem z naszego terenu i on powiedział taką ciekawostkę. w tym roku jedna z firm wystąpiła do ministerstwa rolnictwa o zgodę na IMPORT burakow.rok temu ludzie broniący cukrowni twierdzili że buraka w polsce nie jest za dużo a jednak cukrownie zamknięto. jaki z tego morał? zniszczyć polskich plantatorów a towar sprowadzać z zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ciekawe co następne w kolejności-mamy zbyt dużo świń czy mleka ?:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

oglądał ktoś obiektyw na tv białystok? właśnie było o proteście w gminie klukowo na temat powstania na terenie tej gminy mega zakładu przerobu i śmieci skladowiska odpadow niebezpiecznych itp. tam właśnie była o tym mowa. co do tego wysypiska to ze względu na mogące wystąpić skażenie środowiska obręb o promieniu 20-30 km może zostac uznany za skażony i wszelka produkcja na tym terenie zostanie wstrzymana. tak więc mleko i świnki załatwią za jednym zamachem. jak by ktoś nie wiedział jest to zagłębie mleczne mlekovity .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

likwidowali cukrownie bo za dużo buraków było a teraz w niemczech będą siać buraki dla Polskich cukrowni bo za mało jest buraków, chcą nas zniszczyć, unią rządzą niemcy inne państwa tylko się podporządkowują, angela dawno się dogadała z putinem i robią wszystko za naszymi plecami, niedługo dobiorą się do branzy mięsnej juz swinie w niemczech kupują, potem będzie mleczarstwo, więc lepiej żebyśmy zasiali więcej buraków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezary4514    65

Ja bede jeszcze sial w tym roku ale trzeba sie zastanawiac nad likwidacja, bo to sa kpiny poprostu!!! co oni robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ile planujesz zasiać??


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My już drugi rok nie siejemy ;) .

 

A oglądał ktoś program "Tydzień" w ostatnią niedzielę. Było tam coś o tym że Unia dała na pożarcie cały przemysł cukrowniczy przez ustępstwa przed WTO. No i chyba w 2012r ma zniknąć cło zaporowe na cukier z rynków poza unijnych. Jak wiadomo cukier z Brazylii jest sporo tańszy.... Jeśli nie będzie żadnych dopłat do uprawy buraków cukrowych to wiadome co czeka cały przemysł buraczany....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil60183    0

za tym wszystkim stoi jakas gruba szycha... i za tym wszystkimi machlojami... moze wkoncu rolnicy polscy dojda do wniosku ze trzeba cos zrobic by nam na wsi zyło sie lepiej...


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dobrze powiedziane "żyło" ... choć nie dokońca ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil60183    0

ale niestety wpolsce rolnicy nie dali by rady sie dogadac bo kazdy chce jak najwiecej dla siebie... tu tez potrzeba wyrozumiałości której niektórym braknie :angry:


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

mojego kolegi sąsiad w tym roku miał niezłe plecy. Zasiał 20ha z czego prawie połowa uschła i ceny były takie że lepiej było by je zostawic na polu. Posprzedawał wszystkie maszyny do buraków i mówił że nigdy już nie zainwestuje w buraki. Jedynie pastewne dla byków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A wiesz moze ile mial ogolem tych ton lub ton z hektara?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTC56    5

Uprawa burakow wzgledem na przykład rzepaku stała sie faktycznie mało atrakcyjna, bynajmniej w naszym regionie praktycznie wszyscy zrezygnowali z burakow z nami włącznie :/ a sialismy w granicach 15ha bo było 770ton limitu co przy cenie po te 91zł/t (o ile sie nie myle) daje 70000zł +dopłata cukrowa, a rzepaku z 15ha jestesmy w stanie sprzątnać w granicach 70ton, (moze ciut wiecej przy dobrym roku) co przy tegorocznej cenie 1220zł dało nam 85000zł a dopłate cukrową i tak mamy jak narazie ;) no i dochodzi do tego jeszcze rekompensata za rezynacje z limitu. Po za tym to na jesieni nie ma tyle roboty, kiedy pogoda jest taka nie pewna i buraki o wiele wolniej sie zbiera niz rzepak i potrzeba do tego specjalistycznego sprzetu :/ A co do rezygnacji z limitow buraczanych, moze ktos z was wie kiedy bedą wypłacane rekompensaty za rezygnacje z uprawy burakow i po jakim kursie euro bedą przeliczane?? Bo kasa by była mile widziana :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek    0

Dzisiaj podpisałem umowę z Südzucker. Cena podstawowa wynosi 26,29 euro/t netto, obsługa 2,5 euro/t netto. Przewidziane są premie za wczesną dostawę do 5 euro oraz kary za każdą nieoddaną tonę w wysokości 5 euro. Składka dla związku wynosi 0,60 zł/t. Nie będzie już wysłodków suchych, tylko mokre, jeśli ktoś będzie chciał suche, to będzie mógł sobie je kupić od cukrowni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

wam limity obcinają lub sami zmniejszacie a mi dołożyli 5ha czyli z 20ha zrobiło sie 25ha kopie je stollem v202 . 5ha miało być pod jęczmień a będą rosły buraki już mam umowę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Dołożyli ci pewnie dlatego że na ten rok można siać ile się chce ale że cukrownia nie spodziewała się że mniej będzie zakontraktowanych ha buraków to mogli ci dłożyć.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Ktoś zna jakiegoś dobrego dealera Kverneland / accord? potrzebuje gdzieś tanio redlic do monopila s ? a ja wam zadam pytanie a co dziś się opłaca ? Wkurza mnie to że jak nie zużyke 1,24j/h to nie dostane premii ... to przecież jakiś kretyn wymyślił lobby... po co tyle siać !! 1,1j/h to max... u was też tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zmieniasz temat rozmowy która była wyżej <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil60183    0

ja zakontraktowałem... na kwotowe tylko ze limitu juz nie mam drugi rok...


W składzie:
C-330 :)
C-360 :) i
C-360 + TUR :)

Przy kłopotach z c-330, c-360 chętnie pomoge :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Panowie czy to prawda że ten rok ma być referencyjny?, bo ja zakontraktowałem połowę limitu i nie chciał bym stracić płatności cukrowej do tej drugiej połowy, a inspektor mówi, że to będzie prawdopodobnie rok referencyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja to normalnie około 50ha jak co rok,w 24h i wykopane i jade dalej na usługi w końcu 2 holmery trzeba wykorzystać :) jeszcze nie kontraktowane.


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Tak czytam 50 ha w 24 godziny... a tu się okazało że na dwa Holmery :)

Dużo robisz rocznie usług?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboR6    5

Z tego co wiem to te dopłaty cukrowe będą do 2013 roku. A każdy surowcowy straszy bo muszą jakoś ludzi skłonić żeby zasiali. U mnie bez zmian tzn jak pole pasuje, w tym roku 17ha, a zakontraktowane w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj