JEDREK

Rozsiewacz Sipma [Połączone]

Polecane posty

wolowik    23

jestem przed zakupem nowego rozsiewacza. wybór padł na Sipmę bo firma jest ode mnie rzut beretem. :lol: Dlatego mam pytanie do starszych użytkowników tych rozsiewaczy. czy jesteście zadowoleni? Jak sytuacja z korozją po kilku latach użytkowania? Jak sprawdza się mieszadło w tym rozsiewaczu? I jedno bardziej szczegółowe czy Boryna N060 jest w wersji z mechanicznym zamykaniem? Bo chciałbym nim robić z U3512?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Jak kupowalem, to byla tylko hydr. Posiadam wersje z nierdzewki, po 3 sezonie na ramie brak objawow korozji. Z rozsiewacza jestem zadowolony, mieszadlo miare sie sprawdza, bo prefekcji brakuje mu 2 cm dlugosc ( ale to mozna sobie indywidualnie dorobic). Jak masz pytania, to pisz- postaram sie odpowiedziec.

 

Co do hydr. sterowania, to go sobie wez, swietna sprawa...

Ile teraz taki rozsiewacz kosztuje?


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Cennikowo kosztuje 8400. Ale przy odpowiednim trgowaniu mozna duuuuzo zejśc bo jest promocja. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczko0    25

Sorki za odkopanie tematu ale może komuś się przyda.

Znalazłem zeszłoroczny cennik Sipmy i Antek katalogowo kosztował 7320 zł brutto, z wałem i granicznym wysiewiem +850zł.

Także trochę Was ponaciągali ci Wasi dealerzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

W jakiej cenie jest teraz rozsiewacz Antek ? Ile kosztuje zbiornik z kwasówki ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Widzę, że już ponad rok nikt nie wypowiadał się w tym temacie. Jak obecnie oceniacie rozsiewacze Sipma? Czy się różni rozsiewacz Antek od Boryny? Jaki najlepiej nabyć do Zetora 5211?

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
egal    22

Rozni sie szczegolami.

Dla mnie najwiekszy roznica, to w antku nie ma mozliwosci zmiany wyskosci zawieszenia. Mam 4 letni rozsiewacz boryne, dbam tak srednio- jak sie uda to myje codziennie, ale jak jest sezon to potrafi stac ponad tydzien w brudzie ( np tak jak teraz) Rdza pojawia sie tylko na sicie. Ogolnie rozsiewacz calkiem OK- rowno sieje. Duza wada sa tabele- ktorych poprostu nie da sie uzywac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki15146    13

Witam. I ja planuje zakupić rozsiewacz, aczkolwiek nie wiem na jaki sie skusić czy 600l z grass-rolu czy 400l Antka? Jakoś sipma bardziej przemawia do mojej młodej głowy. Wydaje się lepiej wykonana. A co wy byście polecili? tak do 7tys brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

Mógłby ktoś z użytkowników Boryny podpowiedzieć jak ustawić łopatki wysiewające na 12m bo z tych tabel co są w instrukcji to za nic w świece nie mogę ustawić idealnie na 12m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

@mocher podobną sytuacje miałem przy swoim rozsiewaczu :/ dlatego proponuje ustawic go na placu i samemu odpowiednio ustawić łopatki bo tabela i skala swoje a realia swoje, Podobnie miałem z ilością wysoewanego nawozu jedna komora wysiewała się szybciej od drugiej i wg mnie to jest jedna z wad Sipmy powinna byc jedna duża komora jak np w Kuhn- ie. Ja swój rozsiewacz posiadam od 2007r wtedy kosztował mnie on 8 tyś a w tą cene wchodził: rozsiewacz N-060, nadstawka 250l, wałek przekaźnika mocy, oświetlenie, łopatki długie, zestaw do sprawdzania norm wysiewu, wiaderka na nawóz i pare wiaderek na nawóz. Po paru latach dokupiliśmy kolejną nadstawke dzieki której ładowność to 1000kg, rozsiewamy nim nawozy sztuczne jak i krede (mimo obaw niebyło problemów z rozsiewaniem, problem pojawił sie gdy kreda była mokra), odnośnie rdzewienie to jedyne ogniska korozji to kraty ale jest to nasza wina poprostu niedbaliśmy o nie tak podczas mycia. Generalnie mowiac jestem zadowolony z rozsiewacza za takie pieniądze sprawuje się idealnie


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnowaczek    0

ja bym ci zaproponował firme woprol. bardzo porządny rozsiewacz. wysiew do 24m . tarcze z prawdziwej kwasówki i cena dobra 5850zł brutto za 600l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

Również polecam ten rozsiewacz fabryka znajduje się niedaleko mojego miejsca zamieszkania, kilku znajomych ma te rozsiewacze i chwalą je sobie. A tak dla informacji rozsiewacz Akpila = Woprolowi ponieważ są robione na zlecenie Akpilu :D ta sama sytuacja jest z opryskiwaczami


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumaa87    84

Czy ten rozsiewacz z woprolu posiada jedno komorową skrzynię ( jak w MDSach) czy dwukomorową??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

@mocher podobną sytuacje miałem przy swoim rozsiewaczu :/ dlatego proponuje ustawic go na placu i samemu odpowiednio ustawić łopatki bo tabela i skala swoje a realia swoje, Podobnie miałem z ilością wysoewanego nawozu jedna komora wysiewała się szybciej od drugiej i wg mnie to jest jedna z wad Sipmy powinna byc jedna duża komora jak np w Kuhn- ie. Ja swój rozsiewacz posiadam od 2007r wtedy kosztował mnie on 8 tyś a w tą cene wchodził: rozsiewacz N-060, nadstawka 250l, wałek przekaźnika mocy, oświetlenie, łopatki długie, zestaw do sprawdzania norm wysiewu, wiaderka na nawóz i pare wiaderek na nawóz. Po paru latach dokupiliśmy kolejną nadstawke dzieki której ładowność to 1000kg, rozsiewamy nim nawozy sztuczne jak i krede (mimo obaw niebyło problemów z rozsiewaniem, problem pojawił sie gdy kreda była mokra), odnośnie rdzewienie to jedyne ogniska korozji to kraty ale jest to nasza wina poprostu niedbaliśmy o nie tak podczas mycia. Generalnie mowiac jestem zadowolony z rozsiewacza za takie pieniądze sprawuje się idealnie

 

Ja właśnie na oko ustawiałem ilość kg/ha bo tych wiaderek mi nie dali ;[ tylko sprężynę do tego mieszadła i łopatki drugie, a teraz kupiłem opryskiwacz 15m także trochę mniej kłopotu będzie :rolleyes: Też posiadam N-060 tylko, że skrzynie i nadstawkę mam z nierdzewki, hydrauliczne otwieranie i w 2011 dałem za niego 7,5 tys.+ 650 zł za nadstawkę bo był z 2006r i stał na placu i czekał na mnie :D W ubiegłym sezonie też siałem kredę i tak jak mówisz jak sucha to idzie ładnie ale jak deszcz na nią popada to już trzeba się znajomemu ukłonić po RCW ;) U mnie natomiast rdza pojawia się w skrzyni na metalowych elementach od mieszadła pewnie dlatego że stał tyle na placu, problemów naprawdę żadnych nie było i tez jestem z niego mega zadowolony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

posiadam rozsiewacz antek.jak go ustawic aby wysiac saletre na szer.12 m okolo 200-250 kg na ha?wysiew polifoski opanowalem ale saletry nim jeszcze nie sialem.wysiew ursus 355 3 bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

przyłączam się do pytania zamierzam antkiem siać saletrę i saletrosan na szerokość 15m. kupiłem go latem bezpośrednio w sipmie - znalazłe na alegro stał jako wystawowy 2 lata i zapłaciłem za niego dokładnie 4551zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Chyba kupowaliśmy o tej samej porze. Też brałem w tamtym roku powystawowy rok prod 2011,dałem 5100 drugi był tańszy na starej ramie.Saletrosan powinien wysiewać się podobnie do polifoski.Też będę wysiewał saletrosan .ustawilbym wysiew na 10 -.350 kg nawozu tak wychodziło mi na polifosce.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zgadza się ten z 2011 był zarezerwowany :) maszyna jest super zrobiłem teraz zastawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Ja kupiłem tydzień temu Antka 610 ciekawe jak bedzie się spisywał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekc2    0

Koledzy jest możliwość rozsiewaczem SIPMA BORYNA rozsiać wapno. Super się maszyna u mnie spisuje, a jakby jeszcze wapno podeszło byłoby elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

posiadam rozsiewacz antek.jak go ustawic aby wysiac saletre na szer.12 m okolo 200-250 kg na ha?wysiew polifoski opanowalem ale saletry nim jeszcze nie sialem.wysiew ursus 355 3 bieg.

 

To musisz juz te łopatki krotkie przełożyć i uregulujesz gazem i prędkością tabela troche oszukuje ale jest porównanie

 

Trochę mogli się bardziej postarać i sprawdzić ustawienia łopatek ja tam mierze krokami i dobieram potem w tabeli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

I jak wysiewaszna te 12metrow ? Masz te tarcze krótsze założone?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj