Skocz do zawartości
Wielkopolanin

Mieszanie nawozów

Polecane posty

piotr6340    0

Cenny podałem takie jakie są u mnie tydzień temu kupiłem Polifoske 8 (2100zł) i Fosforan Amonu (2200zł) ceny te są po rabacie ( police dały 25% rabat na niektóre nawozy teraz podobno jest tylko 15% ale dokładnie nie wiem :) )

Sól potasowa tydzień temu była po 2500zł a teraz kosztuje już 2700zł :)

pitti    1

Fosforan amonu ma 18%N a nie 10%. wiec zawartość azotu sie większy prawie dwu krotnie. U mnie ceny są podobne ale sól jest tańsza bo jak bierzesz 1t polidapu i 0.5t soli potasowej to dostajesz rabat, wtedy cena prezentuje sie następująco

-polidap- 2130

-sól potasowa 2300

Ale może ktoś uczony mi odpowie na moje wcześniejsze pytanie w tym temacie.

Wiadomość z agroFakt.pl

piotr6340    0
Fosforan amonu ma 18%N a nie 10%. wiec zawartość azotu sie większy prawie dwu krotnie. U mnie ceny są podobne ale sól jest tańsza bo jak bierzesz 1t polidapu i 0.5t soli potasowej to dostajesz rabat, wtedy cena prezentuje sie następująco

-polidap- 2130

-sól potasowa 2300

Ale może ktoś uczony mi odpowie na moje wcześniejsze pytanie w tym temacie.

OKI poprawiłem

A gdzie dokładnie mieszkasz że masz takie niskie ceny nawozów bo u nas są takie jak pisałem wyżej

ursus1991    8

U nas zauważyłem że są jedne z najwyższych cen nawozów w kraju, jedynie nie wiem dlaczego ta sól była taka tania. a mieszkam w Lubuskim

Kupiłem Wap Mag w zawartosci 28% CaO i 16% MgO i czy moge zmieszac je z Potafoska ktoraz ma miedzy innymi 10,5% fosforu rozpuszczalnego prosze o pilna odpowiedz

damian95    22

Hej mam takie pytanie bo u mnie często miesza się saletrzak i polifoską 8 przed siewem. Czy można było by np. wymieszać miesiąc wcześniej i wsypać do big baga a potem tylko pojechać i wysiać tak miesiąc wcześniej. Jak to będzie ten nawóz się nie skawali przez miesiąc jeśli będzie zmieszany z sobą?? I co niikt mi nie pomoże???

milanreal1    290

Nie powinno się mieszać nawozów wapniowych z fosforowymi. Ale tu do końca ta zasada nie jest ważna bo wapmag to pseudonawoz wapniowy... Poza tym są lepsze nawozy niż potafoska....

milanreal1    290

Najlepszy nawóz wieloskładnikowy polifoska. Czasami taniej wychodzi sól potasowa+fosforan amonu. Ale wg mnie polifoska lepsza bo lepiej się wysiewa, do tego ma dodatek siarki.

A wapno najlepiej na ścień w dawce kilku ton(jeżeli jest to potrzebne).

gabrysiek    47

Polifoska jednak kosztuje, ale patrząc na skład to różni się znacząco od innych zawartością NPK. Zdecydowałem się na Amafoską 4-16-18 i do tego wap-mag (z konieczności). Zobaczymy jak to wyjdzie, bo dopiero się uczę, a za bardzo nie mam kogo się za pytać. Oczywiście gdyby mnie cena nie ograniczała kupiłbym i polifoską.

Dokładniej chodzi o to, że na moje pola nie było dawane wapna ok 15 lat i były bardzo zachwaszczone i dopiero wykonuję ku temu działania aby zrobić porządek i otrzymywać plony jakie powinny być z ziemi którą posiadam, ale niestety mam gleby klasy IV-VI.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez damiandg
      macie jakieś sprawdzone firmy gdzie kupujecie w najlepszych cenach nawozy. Chodzi mi o rejon Śląsk -Małopolska.
    • Przez MarcinC360
      Co polecacie,bo Polifoska dosyć droga jest?Sól potasowa czy coś?
    • Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!