polac

Czy na 35 hektrów wzięlibyscie nowy ciągnik????

Polecane posty

polac    0

Dzis znajomy mojego ojca poprosił mnie bym zapytał sie na jakiejś rolniczej stronie czy opłacalne jest kupno nowego ciagnika na 35ha-więc spełniam jego prośbę.W grę wchodzą ciągniki o mocy około 100 KM i w cenie do 100 tys złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

do 100 tys. to nie kupisz nowego 100konnego ciągnika nawet w cenie netto, chyba że jakiś białorus (w co wątpie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

nie nom za belarusa 100km za ok 100tys to by kupił ale czy sie opłaca to juz chyba raczej samemu trzeba sobie przemyslec


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

zalezy tez czy ma duzo zwierząt i czy da rade spłacic ten ciągnik i czy wogle taki potrzebuje :rolleyes: ale jak da rade spłacic to na jego miejscu bym wziął ale za 100 tys to nie kupi nowego 100konnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

witam

 

skoro takie maja byc parametry tego ciagnika i cena ok 100 tys to ja bym na farmera stawial. Ciagnik calkiem wporzo i wogole podobaja mi sie te traktory. Nawet nie mial by duzo roboty na 35 ha :rolleyes:

 

pozdro mlody87


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

To tak na 35 ha produkcji roślinnej to 100KM nie będzie miało tak naprawdę co robić. Kwestią jest tylko czy brał by go za gotówkę, czy na PROW. Jeśli za gotówkę to raczej nie będzie w czym wybierać :/ Natomiast z dotacją mógł by kupić praktycznie wszystkie ciągniki jakie są w tej mocy na rynku. Kwestia jest tylko taka czy będzie to kupował z zysku jaki już posiada czy z kredytu. Bo jednak zyski z ha spadają więc trzeba rozważnie planować inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0

Wiecie co ja wiem z tego że on che kupić cos z tych trzech; Pronar 5130,Zetor proxima plus 8541 albo Ursusa 5714.Słyszałem że ten ursus 5714 jest całkiem udany.Co o nim sądzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS5314    0

ursus 5713 to jest to samo co 5314 tylko ma 8 koni więcej. Mój wujek ma 5314 i jest zadowolony z niego. ma juz go 8 lat od nowosci i jeszcze nic nie było w nim robione. ale nie wiem jak te nowe ursusy sie sprawdzają bo podobno są coraz gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtii    9

tia,mój 5314 ma 11 lat i niecałe 3,000 godzin,i całe mnostwo usterek.szukam frajera który kupi to padło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS5314    0

wojtii to chyba trafiłes na jakis kiepski model. mojego wujka i jego sąsiada ( bo razem kupowali) jeszcze sie nie psuły i bardzo dobrze sie sprawdzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba99    0
Wiecie co ja wiem z tego że on che kupić cos z tych trzech; Pronar 5130,Zetor proxima plus 8541 albo Ursusa 5714.Słyszałem że ten ursus 5714 jest całkiem udany.Co o nim sądzicie???

Ha,ha tylko żaden z tych ciągników nie ma 100 KM. :(

Ciekawe,czy twój sąsiad ma 100 000 zł? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polac    0
Ha,ha tylko żaden z tych ciągników nie ma 100 KM. :(

Ciekawe,czy twój sąsiad ma 100 000 zł? :rolleyes:

Nie nie ma ale ma mieć dofinansowanie z SPO i część kasy już ma a pozatym on chciał coś o mocy około 100 koni a że takie modele ciagników uwidział to jego sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

te "ma mieć z spo" to też nie jest pewne , bo niewiadomo kiedy i czy wogóle dostanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

SPO to pewnie jeszcze nie w tym roku :rolleyes:


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tores    1

za 100tys to tylko jakieś 60 km kupi nowe ewentualnie skoro 35 ha to pronar 82 albo niech poszpera po kieszeniach :rolleyes: to może coś jeszcze znajdzie i wtedy napisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Za 100 tys nie kupisz ciągnika nowego chyba że używanego :-)

 

Za 100tys kupi nowy ciągnik.... :D :D

 

Ja bym wybrał Ursusa... ;):D

 

Temat trochę starawy... :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8

Gdybym ja był w takiej sytuacji kupiłbym jakiś używany ciągnik z zachodu (rocznik około 1991) lub jakiegoś Ursusa np. 1634. Niebrałbym kredytu bo obecne czasy są niepewne, jeśli chodzi o ceny artykułów rolnych.


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No właśnie tylko Mtz za taką cena dostanie i o takiej mocy. Ja ne jego miejscu bym dołożył i sprawił sobie Zetorka Forterrę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

po co mu taki duzy traktor niech lepiecj sobi sobie traktor w przedziale mocy od 60-80 km oczywiscie 4X4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

ja też bym wybrał ursusa lub używanego gdzieś rocznik 2000 i do niego jakiś sprzęt.


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj