Zaloguj się, aby obserwować  
krzys924

claas merkator-układ kierowniczy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzys924    0

witam mam problem polegający na tym iż kierownica w moim claasie strasznie ciężko chodzi tak jak by w ogóle nie było wspomagania... czym to może być spowodowane :) ???? pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale ciężko sie kręci bez wzgledu na obroty??

Bo jesli układ juz starszy to działa dopiero na wyzszych obrotach( zwiekszonym przepływie pleju)

 

Może masz za małe cinienie w układzie spowodowane otwartym zaworem przeciażeniowym w orbitolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

na wolnych i jak na szybkich obrotach jest to samo, a gdy załączę przyspieszacz to już w ogóle blokuje mi kierownice...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jak jest mało oleju to wspomaganie bedzie chodzić, co najwyżej będzie problem z podnoszeniem hedru do góry, badz po podniesieniu przyspieszacz nie bedzie reagował.

 

A jak z reszta hydrauliki? Działa szybko? Czysty filtr oleju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

poza tym wszystko działa idealnie a filtr był wymieniany co do stanu oleju to jest trochę powyżej minimum ale to nie powinno przeszkadzać chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Pozom oleju jest oczywiście ważny ale stan pompy i paska również.U mnie jak pompa była podjechana to kierownica chodziła w miarę lekko, ale jak jednocześnie podnosiłem cheder albo otwierałem rurę wysypu to masakra.Po regeneracji pompy jest super.Orbitrol również regenerowałem (przeciekał) ale nic to nie zmieniło.

Filtr jest w zbiorniku (magnes z sitkiem miedzianym) i warto do niego zajżeć.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

pompa jest w stanie chyba dobrym ponieważ unosi kombajn jak sie zaprę hedrem o ziemie:) pasek to samo jest ok no u mnie tez orbitrol tez lekko cieknie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Znaczy sie jak unosisz ten kombajn?? Możesz to jakos bardziej wytłumaczyć.

Jeśli podnosi ci heder na wolnych obrotach i to jeszcze na rozgrzanym oleju to pompa bardzo dobra.

Poszukaj zaworu przelewowego w orbitolu. Albo masz uszkodzony orbitol albo tylko zawór. Może jego podkręcenie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

podnoszę go w taki sposób ze gdy opuszczam heder to nie na ziemie tylko na palety i gdy opuszczę maksymalnie w dół do przednie koła unoszą mi sie w w górę a co do podnoszenia hedru podnosi znakomicie jak i na gęstym oleju tak i na rzadkim najgorzej to martwię sie tym iż ten orbitrol trochę cieknie i czy to nie jest wina tego problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Zaraz to znaczy że ty masz siłowniki dwustronnego działania do podnoszenia hedra?? :(

Pierwsze słysze. :)

Jak cieknie z orbitola to juz jest oznaka że może nie domagać.

 

 

Edit:

Patrz a ten taki wybajerzony kombajn a nie ma siłowników dwustronnego działania.

http://pl.youtube.com/watch?v=T6eYWFpAJPQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

no na serio podnosi go do góry na tyle ze mogę desek pod koło podłożyć... i to chyba jednak wina tego orbitrolu ciekawe czy sie to da jakoś naprawić?? uszczelnić??? czy wiymienic trzeba na nowy odrazu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

No raczej sie da wymienic uszczelnienia. Trzeba byc jednak bardzo ostrożnym przy jego rozbieraniu jak i składaniu żeby wszystko znalazło sie na swoim miejscu. Albo oddac do regeneracji.

Najlepiej sprawdzic manometrem jakie cisnienie przychodzi do orbitola i jakie wychodzi. Może wystarczy podkręcic zawór przeciażeniowy i bedzie działać gorzej jak mocno kapie.

Cisnienie mozna także sprawdzic podłaczająć węze pod jakiś siłownik(np. od podnoszenia motowideł) Jesli oczywiscie przewody na to pozwolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

ok spróbuje, a nowy ile może kosztować ??? bo raczej nie będę sie bawił w rozbieranie i składanie wole kupić nowy i mieć z głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

    • Przez DarekGrzebyk
      Witam co może być przyczyną że zapycha się ciągle podajnik klosowy . Był wymieniany pasek od podsiewacza i to tej wymianie wydaje mi się że trochę za dużo zboza idzie na powrót przez co ten lancuch jak by się nie wyrabiał.  
    • Przez patataj_
      tak jak w temacie potrzebuje podstawowe dane regulacyjne tj. momenty dokręcania wału, kąt wtrysku (pompa rotacyjna cav) luzy zaworowe a najlepiej instrukcje obsługi i katalog części. Pozdrawiam i życzę udanych żniw.
    • Przez PrzemoO
      Mam problem z komputerem odpaliłem kombajn było ok a po chwili coś takiego




    • Przez Ziel
      Witam,
       
      Czy ktoś z was mógłby mi pomóc i przesłać parę wymiarów?
      Najlepiej jakby ktoś zmierzył wysokość zawieszenia nad ziemią przedniej osi ( na środku ) i z tyłu np sit.
      Wydaje mi sie że mam złe opony i sita za mocno są w poziomie co skutkuje gubieniem ziarna. 
      Pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj