galab

Jaki kombajn zbozowy wybrać???

Polecane posty

galab    0

Mam 50 hektarów zbóż i w przyszłym roku moze dołączy 15 ha kukurydzy i poradzcie mi jaki mam kombajn kupic ponieważ mój Rekord juz sie rozsypuje.Na zakup kombajnu mogę przeznaczyć ok 80 tysiecy.Komabjn ma mieć koniecznie kabine i sieczkarnię!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

jesli ja bede kupowal kombajn to tylko class albo john deere

tobie tez tak radze.na allegro sa fajne classy.zobacz sobie a za ta kase mozesz kupic niezla maszyne


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galab    0
jesli ja bede kupowal kombajn to tylko class albo john deere

tobie tez tak radze.na allegro sa fajne classy.zobacz sobie a za ta kase mozesz kupic niezla maszyne

A jaki polecałbys model Classa bo ja mam na oku dominatora 68S i tylko zastanawiam sie czy czasem nie będzie zaduży jak na moje hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumis45    1

co ty wcale nieduzy kosa 3.9 wystarczy pozniej kupisz przystawke do kukurydzy i masz wszystko.kup sobie jeszcze z szarpaczem do slomy moze sie przydac


Niezawodność Jest Naszą Siłą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja proponuje Dominatora 76 :)


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jaq bym Ci radził jakiegoś JD aldo Claasa kupić a nie będziesz żałował. Ja mam JD 1188 na 50 ha i dodatkowo robię drugie tyle w żniwa. No ale za niego to koło 100 000 trzeba dać. Wydajność koło 16t na godzinę(zboże + słoma).


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baghis    0

ja mam claasa 3 metrowego i obkaszam nim 30 h u siebie oraz jakies 40 u sosiadow poza pasami nie siadlo jeszcze nic od 3 lat. pasy to jedyna wada claasa jest ich bardzo duzo mimo to polecam ten typ kombajnow polskie wymiekaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP

Jak masz kasę to masz duży wybór, jak masz mniej kasy to Fortschritt E516 lub ew. E514, albo nowsze modele E524...

U nas taki stary dziadek z '85 E516B z sieczkarnią CLAAS młoci ok 230 ha + rocznie. W przyszłości JD, CLAAS, CASE, ewentualnie jak będzie mniej funduszy to MDW 527 z rocznika 95 +... podoba mi się bardzo, jest dobry, a przy tym tani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John    0

Ja mam newholland TC 56 z roku 2004 i kosze nim 100h zboża i 120h kukurydzy i spisuje się wzorowo.

Jedyne co wymienił bym to heder z 4,5 na 5,10 a przystawke z 5 na 6 rzędową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
Wedle mnie FORTSCHRITT najlepszy ale jak dla ciebie 512 tani,prosty

 

512 to już trochę nie ta epoka i w ogóle za mały :)

Polecam 514. Znajomy sprowadził sobie z Danii idealną sztukę z przystawką do kukurydzy (taką zółtą, bo się nie znam na sprzęcie do kuku) za 35 tyś. zł w przeliczeniu. Jest na AF.

A jak chcesz szybciutko kończyć żniwa lub mieć perspektywy na przyszłość to weź 516, wciągu dnia 16ha spokojnie wymłocisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

chłopie kup sobie claasa  dominatora 88 albo 108s maja u nas te modele i pieknie chodza albo fortschritta e 516  heder zawalisz 7 m albo mnijszy zalezy jaki trafisz 6  rzedy kukurzydzy kumpel ojca ma takiego i 180  ha kukurydzy kosi co rok i około100 zboza i nie nazekaja na niego i wydajność ma dobra i paliwa mało idzie podobno ale ja bym gustował a claasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
chłopie kup sobie claasa  dominatora 88 albo 108s maja u nas te modele i pieknie chodza albo fortschritta e 516  heder zawalisz 7 m albo mnijszy zalezy jaki trafisz 6  rzedy kukurzydzy kumpel ojca ma takiego i 180  ha kukurydzy kosi co rok i około100 zboza i nie nazekaja na niego i wydajność ma dobra i paliwa mało idzie podobno ale ja bym gustował a claasie

 

Niektórzy wolą gustować w cenie :P

A jak już miałbym ostro kasy to wziąłbym JD :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

kombajny JD nie sa technicznie  zbyt dobre, swiadczy też o tym sprzedaz na rynku europejskim.... prym wiodą Clas i NH i w tych bym wybierał, cena JD  Claas i NH sa prawie takie same róznica 1-2% bo niedawno kupowalem nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JarekWLKP   
Gość JarekWLKP
kombajny JD nie sa technicznie  zbyt dobre, swiadczy o tym sprzedaz na rynku europejskim.... prym wiodą Clas i NH i w tych bym wybierał, cena JD  Claas i NH sa prawie takie same róznica 1-2% bo niedawno kupowalem nowy.

 

Sprzedaż nie może bezpośrednio świadczyć o zaawansowaniu technicznym, które według mnie jest wysokie w każdym rodzaju sprzętu marki John Deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

swiadczy też

a pozatym

traktory JD sa jednymi z najlepszych, natomiast kombajna brakuje troche lepszych rozwiazan konstrukcyjnych i uzytkowych.. np zamiast podsiewacza sa slimaki, nawet w fabryce w Niemczech nie umieli wytłumaczyc jak to wyczyscić szybko jak sie zaklei bo tak bywa... i sporo innych mankamentów. Tak samo jak ładowarkom teleskopowym z których sie wkoncu wycofali... Jarek a co do zawansowania technicznego to zle to ujołem, masz racje tego im nie brakuje tak samo jak wiekszosci nowych kombajnów z klasy średniej i wyższej obecnych na rynku.

 

Wracając do tematu to i tak w tym wypadku nici z lepszego kombajnu , za tyle kasy kupiłbym chyba jednak NH bo czesci z niemiec są troche droższe ;) a kupujac uzywke 3ba raczej na to bardziej zwrócic uwage.. no chyba ze pójdziesz do banku i łapniesz sie ostatniej mozliwosci kozystania z kredytu preferencyjnego (np na NT 1%) bo zdaje sie do marca 2007 tylka są tak że polecam skozystac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulak    0

my okolo 120 ha swojego i 10-15 u sąsiadowobrabiamy Fortschrittem E-514. maszyna jest nie zawodna oprocz kilku drobnych awari nic powaznego. jak na tą maszyne nie jest to malo ale jakoś daje sobie rade. mowice o E516B, a co myslicie o MDW E-517?? tez mozna kupic go od 35-40 tys. w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj