Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil192000

agregat

Polecane posty

Kamil192000    0

mam MF 3080 i planuje sobie kupić agregat uprawowo-siewny, ale jest mały problem bo nie wiem jaki bedzie do niego najlepszy prosze o pomoc, mam gleby ciężkie (typu rędzina) i średnie i jaki agregat byście mi zaproponowali najlepszy do tego ciągnika na te gleby, i jeszcze zastanawiam się jaki wał do agregatu najlepiej zdaje egzamin na takich glebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Nowy czy używany ma być?? Ile możesz na to przeznaczyć?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Myslę że 3 metrowy spokojnie pociągnie a wał to raczej Crosskill.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil192000    0

najlepiej do 10 tys ale interesuje mnie dobry jakościowo preferował bym nowy ale kwestia finansowa jest wazna

 

tomu a na mysli masz aktywny czy bierny? masz jakies doświadczenie z tym ciągnikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Z ciągnikiem nie mam doświadczenia ale wiem że ma moc około 100KM 6 cylindry i powinien spokojnie podnosić ten agregat i pracować z nim. I myślę o agregacie biernym, chociaż na twoje gleby brałbym jakąś bronę aktywną albo rototiler. A jaki siewnik będziesz do niego zakładał?? bo jeśli chcesz siewnik z agregatem to wyniesie cię koło 20tys. Czy może chcesz raczej kupić agregat pod siewnik??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil192000    0

mam siewnik bodajze nazywa sie nordstern czy jakos tak 3 metrowy ale w kazdej chwili moge go zameinic na inny bo jest w bardzo dobrym stanie i ze sprzedaza nie bedzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Na ciezkie ziemie to najlepszy byłby aktywny z wałem packera.

Mysle ze 3080 nie powinno przewarzac jak masz pełne obciązniki z przodu bo podniesc to podniesie.

W 3m nie bedzie miał raczej leciutko ale powinien dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

Czyli siewnik ci pasuje do 3 metrowego agregatu i jeśli jest w dobrym stanie to nie musisz go sprzedawać, bo nie wiadomo co ci się trafi a tak wiesz co masz. A masz górzyste pola czy raczej płaskie??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil192000    0

przewazac mysle ze nei bo mam obciazniki z przodu bez jednego tego fragmentu ;p pola mma rozne od pieknego kawalka 3 h idealnei plaskeigo po dosyc nie zle goreczki ;/

 

jesli chodzi o aktywny 3m to sam nei wiem u mnie facet ma MF tylko nei wiem jakiego ale 8 letniego i ma agregat 2,7 i mu sie dusi tylko nei wiem jaki ten agregat jest a ciagnik ma 115km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A jaki masz jeszcze ciągnik oprócz MF'a??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No to jak masz porównanie ze 115km z 3m aktywnym u Ciebie się duzi to raczej nie ma co się porywac na niego ale nie jestem pewnien czy biernym dobrze doprawisz pole.

A chcesz siac po agregacie uprawowym czy bezposrednio w orke lub na wiosne bez żadnej uprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil192000    0

mam ale nic ciekawego tylko takie ciapki 2 male :)

 

myslalem by raz zjechac samym agragatem a potem zapiac siewnik do agragatu i tak siac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A może lepiej kup jakiś większy agregat bierny uprawowy np. 4,2m a drugim ciągnikiem będziesz siał??


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil192000    0

a czy biernym dobrze uprawie na redzinie? bo ciagnik ma 2,7 m szerokości wiec duzego pola manewru nei mam ;/ i np taki 2,5 metra aktywny nie bedzie kryl ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj