90mateusz

co sadzicie o prasach pasowych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
endrju00711    11

No troszku ona na kulała, ale myślę że jeszcze dłuuugo pochodzi, a tak do rotoru to przydało by ci się te 90 - 100 km , więc pociągnąć pociągnie, ale przy mniejszym zbiciu beli, albo bez noży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1
dzieki mam reno 85km i chcialbym zebyś mi powiedzial czy jesli kupie JD albo AF to czy tego będe zalowal i czy lepiej kupic łańcuchową alco walcowa??

 

 

 

właśnie!!

 

w pasowej urywają sie pasy które sa drogie nie lepiej kupic lancuchowa np krone kr 130 do renault wsam raz <_<


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Człowieku zastanów się co piszesz, na oczy prasy pasowej nie widziałeś a takie głupoty opowiadasz. Po pierwsze pas nie ma prawa się zerwać przy normalnym urzytkownaniu, nawet w starej sipmie co miała pasy jak papier w ciągu dziesięciu lat tylko raz znajomemu się zerwał. Po drugie jak już się zerwie to można albo skrucić wszystkie i spiąć spinkami, a wymagają one skracania co jakiś czas, a po drugie nie musisz kupować od razu nowego całego pasu, wystarczy kupić kawałek i dosztukować, ale jest to mniej trwałe rozwiążanie. Na moje pasy się wymienia w całości jak już widać że nie radzą one sobie z słomą, albo są tak sflaczałe poprzez urzytkowanie, że wymagają wymiany. A pasy wbrew pozorą nie są wcale takie drogie. Za wymiane wszystkich trzeba załacić 8 tyś, ale te pasy wytrzymają ho ho ho. A zrób mi prasą łańcuchową taką bele jak ja prasą pasową to możemy gadać, nawet nową camprimą łańcuchowo pasową nie zrobisz takiej beli jak prasą w 100% pasową, ponieważ ma równomiermy naciska na bale na całej jej powieszchni, itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1
właściciele pasówek 30 000 bel na liczniku JD 580 z nożami to dużo czy nie jak na tą prasę bo może kupię? i czy 85 KM starczy jej??

 

 

My niedawno kupiliśmy JD 590, 30000 nakręconych belek!

Ja bym brał tę 580 <_<

Jak szukaliśmy prasy do w Kruszwicy u Mili była elegancka

580, podbieracz 1.8 no i siateczka, ale była już sprzedana!

A w damasławku miał same barachło :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1
Człowieku zastanów się co piszesz, na oczy prasy pasowej nie widziałeś a takie głupoty opowiadasz. Po pierwsze pas nie ma prawa się zerwać przy normalnym urzytkownaniu, nawet w starej sipmie co miała pasy jak papier w ciągu dziesięciu lat tylko raz znajomemu się zerwał. Po drugie jak już się zerwie to można albo skrucić wszystkie i spiąć spinkami, a wymagają one skracania co jakiś czas, a po drugie nie musisz kupować od razu nowego całego pasu, wystarczy kupić kawałek i dosztukować, ale jest to mniej trwałe rozwiążanie. Na moje pasy się wymienia w całości jak już widać że nie radzą one sobie z słomą, albo są tak sflaczałe poprzez urzytkowanie, że wymagają wymiany. A pasy wbrew pozorą nie są wcale takie drogie. Za wymiane wszystkich trzeba załacić 8 tyś, ale te pasy wytrzymają ho ho ho. A zrób mi prasą łańcuchową taką bele jak ja prasą pasową to możemy gadać, nawet nową camprimą łańcuchowo pasową nie zrobisz takiej beli jak prasą w 100% pasową, ponieważ ma równomiermy naciska na bale na całej jej powieszchni, itp. itd.

 

 

sluchaj kazdy ma inne zdanie nie musisz odrazu z takim tekstem wyjerzdzac


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

to jesli pasowe sa takie dobre to czemu ich nie widze w mojej okolicy??

 

moze i sa dobre, lekko tansze ale co do lancuchowych to zdania nie zmienie


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Bo u ciebie w okolicy nie przyjeły się tak szybko, zobaczysz za dwa lata, góra 5 ze względu na wydajność i szereg innych atutów pras pasowych dużo ludzi je kupi <_< A to ciekawe, z twojej wypowiedzi wynika że nigdy ci się nic w prasie nie zepsuło, a o głośności tego typu pras to nie wspomnisz, nie dość że cały czas śmigam głośną szeździsiątką, to jeszcze mam słuchać tarabanienia prasy, ja dziękuje, słuch mam tylko jeden :lol: Oczewiście że karzdy ma swoje zdanie, ale to że pasy się ciągle rwą to herezja jakich mało :D

 

Wedłóg ciebie to prasy pasowe są trańsze, to ile kosztuje prasa łańcuchowa, bo dobrej marki pasowa nawet około150 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

masz na mysli nowa a kolega ma tylko 25tys

 

renault jest znany z komfortowej i wyciszonej kabiny a co do mojego problemu to wiecej ludzi rezygnuje z gospodarstwa a inni co maja prasy to maja lancuchowe


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh, marzy mi się renault 103-14, ale to nie długo, a wracając do tematu to może i tańsze są urzywane pasówki od urzywanych łańcuchowych, ale to nie świadczy o niczym, wręcz dla mnie lepiej <_< A tak apropo to co ma do pras pasowych to że ludzie kończą z gospodarzeniem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

pasy skruciłem aje i tak jest nie tak.pasy się kręcą a słomy niewciąga.co to koledzy może być?napiszcie co o tym myślicie,co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, jerzeli masz JD 550 to przeczyść zamki od zamykania komory, po drugie przcyzyną może być zbyt szybkie wejście w pokos, trzeba ją po prostu wyczuć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

ja to bynajmiej mam hesstonke 5700,to chyba nierobi róznicy jaka to prasa?ze niechce wciągac słomy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

może za małe obroty dajesz jak wjeżdżasz w słomę i ja tak miałem tez mi tak się robiło raz szło raz nie ale jakoś z belowałem a na najgorzej w siane nawet zacząć nie moglem bo zapychało się do piero jak kuzyn przyjechał akurat do mnie odwiedził i całe szczęście bo miałem jechać po jakiegoś szpeca no to on wsiadł i pedał w podłogę 1 polowa i powoli jak poszło to nawet 3 szosowa włączył, ale ja belowałem 5 polowa czasem 1 szosowa i od tej pory za każdym razem jak wierzdzałem we wałek to ani razu nie zapchało się i tez tak będę chciał jeździć w słomie żytniej zobaczę jak będzie mówił ze nieraz ito nie pomaga ale zobaczę ,spróbuj tak wiezdzać we wałek oczywiście jeszcze czas he he chyba ze na podwórku już prasę sprawdzasz?Pozdrawiam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

może i za małe obroty dawałem,spróje deche zobacze co sie bedzie robic,albo bedzie wciagac albo sie rozwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek5    0

czesc kupilem polska prase pasowa z263 nie wiem czy dobrze zrobilem. Co sadzicie o tej prasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
mam nadzije ze mi doradzicie mam 25tys i chce kupiś prase rolującą i zastanawiam sie nad pasowa co o niej sadzicie ??? i jaką najlepiej kupić????

 

Kolego ja bym odradzał prase pasowa u mnie sie juz raz zapaliła pasowa;/

Własciciel mowił ze to juz 3 w tamtym sezonie była;/

A pozniej kupił jakas zwykła i zmeczył cały sezon!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

każda prasa może się zapalić jak się o nią nie dba i nie przeprowadza się codziennej obsługi :blink: jak ty odradzasz pasową to ja musze odradzić łańcuchową, bo w tamtym sezonie w mojej wiosce się zapaliła. Pasowe prasy i tak sa najlepsze bo żadna inna prasa nie zrobi takiego balota...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dobrze ale u Ciebie to była jedna a u mnie to gosc mowił ze juz jego 4!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

post wyżej pisałes ze 3 a teraz, że 4 dzwne :blink: najwidoczniej gość nie dba o maszyny, albo zapomina sprawdzać stan łożysk itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Pozwolę sobie odświeżyć temat :) Czytam ze pasówki są dużo lepsze pod każdym względem od reszty pras. Ale jak to z nimi jest. Rozumiem że oryginalne pasy sa bardzo wytrzymałe itd ale co jeśli się kupi nowy i sie go zepnie? Na pewno pas jest osłabiony i już nie można tak zbijać mocno bel prawda? Jaka jest zrywalnośc tych pasów z zapinkami? Można mieć spięte te pasy i śmigać po 1000 balotów rocznie i sie nie zerwie czy trzeba liczyć sie z wymianą w sezonie? Jak dobrze się orientuje pasówka głównie ma 5 pasów tak? jaką długośc mają te pasy? Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krolix15    0

Ktoś tam jeszcze żyje ? Mam prasę deutz fahr Gp230. Chciałbym ją sprzedać, dołożyć trochę kasy i kupić coś lepszego. Rączej wole prasę pasową na siatkę . Smigał będę casem 5120 . Co wy na to ? Jakieś rady ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysrybak    3

Jaka prasa pasowa najlepsza do 60tys? Żeby miała jak najmniej pasów bo robie dużo zielonek, rotor z nożami i dobrze żeby była ruchoma podłoga.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj