90mateusz

co sadzicie o prasach pasowych

Polecane posty

Pawel423    0

a jak jest z prasowaniem sianokiszonki?? :) Czy ściśnie tak jak powinna?? :)


MOJE CIĄGNIKI:
-Belarus 820
-C360
-T25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Właśnie kolega wyżej wspomiał że co jak bedzie my belowac sianokiszonke pasową bo mówicie że szybciej no dobra niech zrobi szybciej pasową niż walcową ale jak ubije walcowa a jak pasowa wiadomo walcowa zbije elegancko:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

kolego chyba nie widziałeś jeszcze belki zrobionej przez prase pasową zmiennokomorową, wszystkie inne łańcuchowe czy walcowe się kryją, przyszłość to pasówka :) no i w pasowej nie ma czegoś takiego, że zatrzymuje się belka czy to, że trzeba prasować gdy jest rosa. Co do sianokiszonki to właśnie pasowe prasy są najlepsze, ponieważ zbijają belke od samego początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

@Balarusik -nie słuchaj tych którzy nie użytkują danej maszyny albo bardzo możliwe że nie umieją się posługiwać, albo "coś tam słyszeli"

 

Właśnie o to chodzi że zmiennokomorowa ściśnie tak jak żadna walcówka czy łańcuchówka stałokomorowa. Zresztą milion razy już to powtarzałem. Zresztą u mnie już stałokomorowa prasa nie stanie w gospodarstwie, ale to trzeba na własnej skórze się przekonać :):)

 

Pasy wymienia się jak się zużyją. Ja mam na swojej 14 tys balotów i nie zmieniałem pasów, w tym roku tylko wszystkie łańcuchy napedowe wymienie -około 2 tys za oryginały. Nie polecam polskich łańcuchów bo na próbe założyłem w tamtym roku i pochodził z 2 godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja chociaż nie mam super nowej prasy ale mam zmiennokomorową pasową i tak samo nie zamienię na nic innego jak kupowaliśmy ojciec troche nie bardzo mu się widziała bo obok stały ładne walcówki i ładniej wyglądały. Moja przez pierwsze zniwa kiedy tak naprawde pierwszy raz prasowałem prasą rolującą wiec sie uczyłem. Nie miałem powodów do narzekania z początku troche mi nie szło belki tragedia ale potem jak się wprawiłem i wyregulowałem prasę to miodzik jedyna awaria to jeden siłownik po sezonie do regeneracji musze oddać bo z uszczelniacza cieknie. W tym roku bede prasował sianokiszonkę u znajomego więc zobacze jak to będzie szło

Edytowano przez Balzak
Błedy Ortograficzne i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

NO wiadomo ale niektórzy mówią onaczej i sie sprzeczają w żywe oczy że zmienno komorowa pasowa zbije lepiej od zwykłej walcowej bo walcowa zgniata już pod sam koniec jak bela sie zapełni a zmienno komorowa zaczyna juz od najmniejszej konstrukcji beli:) POZdro


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

No właśnie dla tego prasa pasowa zmiennokomorowa ( musimy pamiętać że prasy pasowe nie tylko są zmiennokomorowe, bo widziałem pasówke stałokomorową ) wygrywa w porównaniu do pras stałokomorowych wszekliego typu. ZAwsze mówiłem że jest różnica pomiędzy prędkością prasowania prasą stałokomorową a zmiennokomorową. A ostatnio nawet znalazłem odpowiedź na argument że sipmą ktoś niby zrobił więcej bel na godzine niż ja pasową, prosta odpowiedź jest taka że bela po sipmie waży w porywach 150 kg ( słomy ), a po prasie pasowych 200 kg to standart, a dochodzą nawet do 300 kg. Więc poruwnanie wydajności bel jest poronionym pomysłem, lepiej powiedzieć ile ton masy przejdzie przez prase na godzine :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

Ja widuje pasówki przeważnie stało komorowe więc te słabiej zbija od walcowej:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Heh, a ja widziałem tylko raz w życiu prase pasową stałokomorową, i nie mogłem uwierzyć, i zciągałem osłony, była to Galigani, jakiś model z 2000 r, ale miała gładkie pasy, i chyba 9 pasów, wedłóg mnie to nie zdaje to egzaminu, choć nie widziałem jej nigdy w pracy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja widziałem w pracy taką galigani łyka wszystko tylko jak sie dobija trzeba uważać bo pasy puszczają jak juz ma przerobione swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Posiadam pasówkę stałokomorową Gallignani RB 22 i w porównaniu z okolicznymi Sipmami wypada chyba nieco lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

NO wiadomo że zmiennokomorowa zaczyna środek zbijać dlatego lepiej ten rdzeń beli sie rozwija bo jest okragły a w swykłych wychodzi taki kanciak i nie można go rozwinąć krówkom i musze ręcznie go obrucić i rozdac krowom :) no ja tam do simpy nie jestem przekonany:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

sipma ma nowy prototyp prasy pasowej, może się okazać, że to będzie strzał w 10-tkę poczekamy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Belarusik, przejechałem się na sipmie, i wiem co to za badziew, jak w ciągu dwóch dni nie było awari, to można było się mocno zastanawiać co jej jest, i czekać na poważniejszą awarje, serwis to był pare razy jak nie parenaście.

 

Nimmar, miałem okazje oglądnąć sobie tą praske na bednarach, i powiem krótko w 100% zjechane z JD i Vicon, ale materiał o połowe gorszy, a o wykonaniu nie wspomne, może to będzie strzał w dziesiątke, ale chyba tylko dla takich co mają 15 ha, a oni szczecą się że jest to prasa dla wilkoobszarowców. Cena mała nie jest, tym bardziej wole dołożyć i kupić JD albo Vicona, a z tego co widziałem na cenniku to dużo nie trzeba dokładać :) bo sumka jest sześcio cyfrowa. Mnie do sipmy nikt nie przekona, i wogóle żadnych bardziej skomplikowanych sprzętów jak budowa cepa polska nie powinna produkować. Takie jest moje zdanie, zaraz się odezwą obrońcy sipmy co w życiu na oczy nie widzieli zachodniaka, albo nie chcieli widzieć, bo serce by im się krajało jak to oni bezawaryjnie jeżdżą i z jaką wydajnością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

dopóki dopóty będą za luźne aby brzy zamkniętej komorze nie mógłbyś ich rękom na boki przesunąć czy wisiały luźno . Ja mam niby napięte ale rękom je odepnę jakieś 10 , 12cm ale nie wiszą mi luźno niektórzy maja mocniej napięte nie wiem jak dokładnie powinno być ale ja nie mam zamiaru narazie ich skracac może coś tu znajdziesz albo donich zadzwon spszedają tu pasy spinki to może wiedzą jakie luzy powinny mieć pasy tu masz link:http://www.mlt.pl/Rolnictwo/naprawa_pas

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiktor27    1

dzieki za link.właśnie ostatnio skracałem,ale musze jeszcze krócić.mam 7pasów ,4 cztery sztywne a 3 sa luzne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Zgadzam się z kolegą @endrju00711 sipmy nie ma co porównywać do zachodniej prasy, zwłaszcza pasowej!!!

Żadna prasa walcowa czy łańcuchowa nie zrobi takiej beli jak prasy pasowe...

Prasy walcowe typu Claas Rolland 66 muszą współpracować z ciągnikiem o dużej mocy, natomias pasowe nie potrzebują aż tak dużo mocy, ponieważ one nie muszą dobijać beli jak jest to w prasach o stałej komorze, tylko zwija od samego początku... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tym bardziej jak masz słabszy ciągnik to w takiej sytuacji byłoby lepiej kupić pasówkę :lol: jak kupisz większą np:walcową może pojawić się problem i co za tym idzie szkoda ciągnika mordować.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel93    1

Sąsiad ma prasę Claas Rollant 66 prasował John Deerem 6610(115km) to podczas dobijania jasiu stękał

Mankamentem jest to, że najpierw musi napchać materiału do komory a dopiera dobija!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki93    1

Ja wole pasówkę ponieważ lepiej zbije i baloty się nie rozwalają w transporcie.


Zetor 7011 + tur
Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
makowiaczek    27

właściciele pasówek 30 000 bel na liczniku JD 580 z nożami to dużo czy nie jak na tą prasę bo może kupię? i czy 85 KM starczy jej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj