90mateusz

co sadzicie o prasach pasowych

Polecane posty

90mateusz    7

mam nadzije ze mi doradzicie mam 25tys i chce kupiś prase rolującą i zastanawiam sie nad pasowa co o niej sadzicie ??? i jaką najlepiej kupić????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

To zależy co będziesz nią prasował, jest już dużo tematów o różnicy pomiędzy prasami pasowymi, walcowymi i łańcuchowymi na forum może tam poczytaj.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarusik    2

rozwiń bardziej swój temat to zalezy co bedziesz nia belował i co mam mieć na wyposażeniu a z takich pras to moge ci polecić Jd550 Claas Variant 180 John Deere 582:)


Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego, wątpie aby za 25 tyś można byłokupić 582, nawet na 580 może ci nie starczyć. Zalerzy kolego jakiego masz konia do tej prasy, co do pasowych to polecam bardzo każdemu na AF Prasy JD, a w tych pieniądzach to znajdziesz modele typu 545 lub 550 , a szerokim podbierakiem i siatką. Pomiędzy tymi modelami bym się rozglądał, ta 550 ma możliwość robienia bel od 80 do 180 wysokości, a 545 od 80 do 130 wysokości, różnica jest szczególnie w wielkości i zapotrzebwaniu na moc ciągnika, jak chcesz coś więcej wiedzieć o tych praskach to poczytaj moje i innych posty w temacikach, o już znudziło mi się pisanie dziesięc razy tego samego, no chyba że chcesz coś więcej wiedzieć to pytaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

dzieki mam reno 85km i chcialbym zebyś mi powiedzial czy jesli kupie JD albo AF to czy tego będe zalowal i czy lepiej kupic łańcuchową alco walcowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

:) źle mnie zrozumiałeś, AF to skrut od Agro Foto :):) , reno to wsamraz do JD 550, i w tych pieniądzach będziesz miał super prase. Ja osobiście nie wierze w prasy walcowe i łańcuchowe, bo w prasach pasowych zmiennokomorowych masz bele zbijaną od środka i masz lepsze zagęszczenie beli, po drugie to możesz nią nieźle poganiać po polu, itp. ma swoje zalety, a największą jest to że jest praktycznie do wszystkiego :)

 

EDIT : ku mojemu zdziwieniu znalazłem 580 w twoim przedzale cenowym z pełnym wyposarzeniem http://www.allegro.pl/item530775342_prasa_...acz_siatka.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90mateusz    7

ja tez znalazlem i to jeszcze jedna:) moja renówk a by ja pociagnela??? a czy to prawda ze słome sie żle nimi zbiera???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego, wedłóg mnie różnica tysiąca złotych na 25 to nie aż tak dużo, podejrzewam że jak pojechał byś na miejsce z lawetą to za 25 z watem byś ją wyciągnoł. A co do tego czy renówka sobie poradzi, to spokojnie, ja ciągam taką prase C-360 , ale fakt że przydało by się te 10 km więcej :) więc twoja spokojnie. Raz nawet widziałem jak MTZ 82 śmigał z 590 z rotorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

endrju00711, chciałem tylko zmniejszyć twoje zdziwienie, a co do pasówek to kolego 90mateusz-u nie bój sie pasówki bo naprawdę nie pożałujesz, słome prasuje się miodzio, nie słuchaj tych którzy mówią, że pasówki są do bani bo oni wzorują się na polskiej sipmie Z-230 którą nie szło ujechać, a z takim zasobem gotówki jaki Ty posiadasz kupisz naprawdę ładny zachodni sprzęcik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Z słomą nie ma problemu, zobacz sobie ten filmik :)

http://pl.youtube.com/watch?v=fH0Y0V_H4mI

Hmm, wedłóg mnie z prasowanie słomy to oni nie mają problemu, a bydwiue prasy to prasy pasowe zmiennokomorowe, i można zobaczyć z jaką prędkością wykonują tą robote :) Osobiście sam chciałem coś w tym stylu stworzyć, i rozwiać głupie aluzje do pras pasowych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak widzę pracującą prasę pasową cz walcowa łańcuchowa to wydaje mi się że pasową ludzie dużo szybciej prasują słomę w żniwa widziałem nie pamiętam dokładnie modelu prasa New Holland bardzo szybko prasował czego już nie widać po innych prasach co o tym sądzicie widocznie w słomie prasą pasową lepiej się prasuje?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A ja tak z innej beczki. Co sądzicie o prasach krone VARIO PACK i Comprima. Mam pewne argumenty co do ich funkcjonowania w porównaniu do typowych pras zmiennokomorowych (pasowych). Chciałbym usłyszeć wasze wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
no widze widze i nie moge w to uwierzyc to jest niesamowite .Super sprawa z takim sprzetem :)

 

No a ile to razy się dziwili jak mówiłem że 18 km/h z prasą zacinam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj