Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

Massey Fergusson 8240 czy Case MX/CVX 170

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Witam wszystkich !!! Zwracam się do was z poradą, otóż mam taki dylemat, który ciągnik wybrać ? Pytanie to kieruje głównie do użytkowników tychże serii, zaznaczę , że będzie wykorzystywany on do ciężkich zabiegów, będzie pracował on z takimi maszynami: kverneland 4 skibowy obrotowy vario , gruber (3m), praca z rozrzutnikiem (12t), agregat uprawowo-siewny aktywny (3m), transport dwóch przyczep 10 tonowych, a w zimę odśnieżanie. Do takich prac spokojnie wystarczyłby mi ciągnik od 130 do 150 km, ale niestety pracuje na górzystych terenach, a ziemia jest gliniasta i zwięzła, także zapas mocy napewno tu się przyda, więc myślę o trochę większym, coś około 170- 180km. Bardziej przekonuje mnie MF 8240, to ciężki, solidny, a zarazem mocny ciągnik, z kolei CASE jest bardziej zwrotny, i ponoć ekonomiczny. Co nieco wiem już o nich i wiele się słyszało, ale ciekawi mnie jakie są wasze opinie i doświadczenia, o jakich awariach i zaletach najczęściej słyszycie. Na koniec dodam, że chodzi mi o ciągniki używane, a kwota w której planuje się zmieścić to do 130 tyś. zł. Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ja mam dokladnie inne odwrotne odczucia, co do tych modeli MF oszczedny popa na test dlg, a case solidny :)

uzytkuje mf8240, a znajomy 2 case mx 170 i troche juz maja wylatane mth (wszystkie ponad 6000), wiec jak masz jakies pytania to wal smialo, dodam ze case'y pracuja w mega hardcorowych warunkach i sa wykorzystywane przez 10 miesiecy w roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj widziałem case 170 CVX muszę powiedzieć, że fajnie się prezentuje ... ;) a możesz mi coś jeszcze powiedzieć o tym MF, chodzi mi głównie o sprawowanie, jak zobaczyłem Twojego rozpołowionego u Ciebie w galerii to trochę się tym zraziłem... mam nadzieje, że po zatym dobrze się sprawuje, jak ze spalaniem w orce i transporcie ? Jeszcze jedno czy to prawda, że wszystkie elementy mają wymiarowość w calach ?

 

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Jak chcesz się czegoś dowiedzieć o MX170 to zapytaj użytkownika @imi on nim robi już kilka lat i ma go od nowości ;)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no ojciec musze przyznac dostal pechowy/wadliwy model MF (zdarza sie, szkoda ze na nas taki trafil), skrzynia robiona przy 6000 mth, 2 zabki sie ukruszyly ;) .

ale to nie byla najgorsza awaria, tylko roboty duzo, bo pieniedzy, az tak duzo nie pochlonela. najgorsza jest elektryka w tym ciagniku, byly wymieniane akumulatory, alternator dany do regeneracji, jakies paski czujniki, przewody i niby teraz jest dobrze, ale czasem mu cos odbije i nie chce zapalic - postoi troche i zapala - 8 lat juz walczymy i dalej nikt do konca nie wie co jest grane.

w jakims temacie opisywalem wszystkie awarie z nim zwiazane.

takze z mojego punktu widzenia odradzilbym ta marke, ale znow mnostwo sasiadow posiada MF (te nowsze) i nic im sie nie dzieje, wiec to musi byc wadliwy egzemplarz i juz.

 

za to spalanie to bajka ;) nie robilem dokladnych pomiarow, bo w sumie nim nie jezdze, ale w orce w normalnych warunkach plugiem 5x40 potrafi zejsc ponizej 20 l/h.

silnik SISU posiada dosc dobre osiagi i ladnie krzywe rysuje, mozna spokojnie zejsc jeszcze ze spalaniem, bo ciagnie bardzo dobrze w zakresie 1400-1800 obr/min.

elementy sa w jednostkach metrycznych, nie calowych, bo sa to ciagniki produkowane w francji.

 

przy ewentualnych ogledzinach, zwroc uwage na pedal sprzegla czy byl wymieniany. jak byl to dobrze, jak nie to przygotuj pare stowek, bo to wadliwy element i we wszystkich trzeba wymieniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Decyzja padnie jednak na Case, i znowu rodzi się następne pytanie, MX czy CVX ? CVX kusi automatem, a MX to z kolei bardziej powszechny i sprawdzony model, sam już niewiem, jak Wy myślicie ? Tak przy okazji znalazłem coś na Allegro - http://www.allegro.pl/item539561094_case_cvx_170_2002r.html tylko ta cena jakby trochę za niska, ale maszyna wydaje się być całkiem w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ten ciągnik na allegro wisi chyba już z pół roku.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
imi    9

witam. posiadam case mx170 już pare lat ma juz 3800mth i miałem z nim tylko jeden kłopot zaraz na początku jak miał coś ok20mth, i od tamtej pory nic poważnego sie nie działo, jest to mocny i wytrzymały ciągnik, i prosty w obsłudze. a do cvxdo nic nie moge powiedzieć napewno więcej alektroniki.a np jak w mojim case by padła skrzynia to zawsze beda 4 biegi podstawowe a w cvx napewno nie będzie żadnego.

co do warunków w jakich pracuje: to tez mam ciężkie ziemie i górzyste.

pracuje z 4skibowym pługiem obrotowym i ma czasem co z nim robić 4 m gruberem, 4 m agregatem czzynym i 6 m agregatem biernym ciąganym,

jak co służe pomoca

pozdro imi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj