Lukasz16

Co sądzicie o nowych Ursusach?

Polecane posty

damian18    3

zetor nic nie pisałem o tym że ursus jest zaawansowany technicznie ----> czytaj ze zrozumieniem!

pablo21 nie żyje żadną legenda ursusa a myślisz że tylko ursus ma odlewnie w egzotycznych krajach <brawo> a to ursus miał kiedyś jakość raczej nie bo cała dobra stal szła na czołgi na maszyny rolnicze szła najgorsza teraz ursus to ma jakąś jakość(wytrzymałość) według planu wielkiego brata czesi mieli produkować traktory a my czołgi i stąd różnice w starszych modelach (jakościowe itd). to co napisałem o zetorze nie było do ciebie przecież dałem enter

farmer120ha a czy ja napisałem że coś widzę w ursusie? "żal" uwielbiam ten tekst mówi mi wszystko o osobie która go używa

mister to coś jest nie tak z twoim słuchem ursus schodzi jeden z taśmy na godzinę a nie na dzień udaj się do laryngologa:)

 

 

a co do zetora słyszałem że zetor z powodu kryzysu pracuje 3 dni na tydzień podkreślam że to nie sprawdzone informacje!!! wie ktoś czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

No i co z tego ze pracuje 3 dni w tygodniu jak i tak zrobi kilka razy tyle ciagników niz Ursus <_<

 

Widze ze za cwaniaczka sie uwazasz ze wszystkich po kolei poprawiasz powodzenia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
powolna skrzynia

 

No teraz w tych najnowszych są skrzynie 40km/h ale ilość biegów została bez zmian <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Wywiązała się wojna między zwolennikami Ursusa i zwolennikami Zetora. <_< Każdy ma prawo do swojej opinii. Ci którzy kupili Zetora nigdy nie powiedzą że Ursus lepszy ci którzy kupili Ursusa nie powiedzą że Zetor lepszy. I to jest prawda i jeden i drugi ma swoje wady i zalety. Komfort lepszy w Zetorze ale silnik przemawia za Ursusem a przekładnie podobne (ktoś pisał że Ursus ma wolniejszą skrzynię co jest nie prawdą bo skrzynia 12/4 ma prędkość 40km/h) nie ma rewersu ale ma zwolnice planetarne. Dodam tylko że silnik Perkinsa montowany w Ursusach jest montowany także w Farmtacach, Landini i Claasach Axosach a to już o czymś świadczy. A ogumienie w ursusach także można zamówić szersze (360 przód i 480 tył)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Oczywiscie Ursusy maja sporo plusów ale np zwolnice planetarne nie pomoga w pracy tak jak rewers a do tego jesli Ursus ma skrzynie 40km/h to nie ma kabiny SPS06 tylko zwykła komfortowa K07S i co to za polityka?

 

Tylko nie mówcie ze sie czepiam bo naprwde nie chce sie kłócic i sam wiem ze Ursus ma duzo plusów ale jednak ma tez minusy o których mozna powiedziec chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Wdsług mnie Ursus to bubel jest taka jest moja opinia zero kmfortu brzydki wygląd zero jakichś nowości tylko to co było 15 lat temu i jeszcze te częste awarie w nich i słaba hydraulika i podnośnik <_< Ja bym w życiu nie kupił Ursusa nawet jak by był 2 razy tańszy od Zetora wolał bym już Farmraca zamiast Ursusa . A co do silnika to moim zdaniem Zetor ma lepszy silnik i to dużo niż Ursus. To nic że silniki te co ma Ursus są w innych ciągnikach ale w nich są napewno ulepszone a nie takie jak w nim. Kiedyś Ursus był jedną firmą z Zetorem ale się odłaczył od niego i to mu wyszło na wielki minus bo teraz był by w czołówce razem z Zetorem a nie na samym końcu :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@gago sądzisz że tylko ursus korzysta z silników perkinso-podobnych?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Bez przesady w 6024 i 7524 i ogólnie w tych nowych ursusach spełniajacych nowe normy emisji spalin sa ORYGINALNE Prekinsy a nie podróbki i watpie ze ustepuja czyms takiemu samemu silnikowi np: w Landini <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

damian18 bronisz ursusa jadąc po zetorze, a nie przedstawisz jakichś mocnych plusów ursusa w porównaniu do zetora.

aha i ciekawa teoria na temat tych czołgów...ciekawe z kąd masz takie informacje że jesteś ich taki pewien.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z tymi czołgami to rzeczywiście ciekawa rzecz. Ale jeżeli to byłaby prawda to ursus by robił ciągniki na gąsienicach <_<


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

kolega chyba zartuje z tym ze silniki zetor ma lepsze ,przeciez ona pamietaja czasy c 385 ,tylko dolozono im turbo i sa wyzylowane na maxa i przystosowane do euro 3 co tez im dobrze nie robi bo stara konstrukcja,ktora kiedys byla dobra,a teraz juz napewno nie bedzie tak wytrzymala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

mało kto sie tak zatrzymał w schyłku lat 80 XX wieku jak ursus.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik19    0

Panowie wolowik ma rację karzdy z was broni swojego a i tak i tak nikt z was racji nie ma.W moich okolicach spotykam full ursusów i zetorów nowych- i wszystkie sie psują jak nie zetory to ursusy.Wszystko zależy od doświadczenia operatora.Znajomy np.kupił proxę turbo i co przy docieraniu ją już zarznął.Drugi kiedyś kupił ursusa i też go zarznął.A sąsiad ma zetora 7341 i ursusa 5314 i do dziś żadnej awarii.I po co wam te kłutnie - lepiej się do żniw przygotowujcie <_< :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

panowie z tymi czołgami to prawda no ale to już nie moja sprawa czy ktoś interesuje się historią czy nie a kolega rolnik19 ma całkowita rację! i ty zetor też ze ursus ma technologie z lat 8o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Dodajcie jeszcze ze w małych modelach ma technologie z MF-a a nie swoja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Według mnie to te starsze Ursusy były dużo lepsze i ładniejsze od tych obecnych. I ktoś napisał że Zetor ma stare silniki tylko turbo im dano i Euro3 ha ha ha smieszny to jest <_< Zetor wprowadził całkiem nowe silniki przystosowane do normy Euro3. I moge się założyć że Zetor ma dużo mocniejszy ( silniejszy bedzie i dłużej pochodzi )silnik od Ursusa.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Dobra panowie teraz na poważnie było już mnustwo kłutni i wiem z doświdczenia że i tak z tego nic nie wyniknie...

@damian18 Nie możesz napisać normalnie tylko musisz na każdego się złośćić, i go poprawiać. Gdzie te ursusy skoro chodzi jeden na godzine ??

Nowe Zetory jak i Ursusy to ,,Średnia Półka'' Więc nie wymagajmy cudów każdy kupujący taki ciągnik powinien to widzieć. Jeden jak i drugi prędzej czy później będzie miał awarie aczkolwiek kupując nowy ciągnik wybrałbym zetora. Większość tak by zrobiła jakoś nowy Ursus nie ma takiej dobrej opini jak ten stary,

@Gago mi sie te nowe ursusy podobają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba chodzi mu o wytrzymałość. Tu bym polemizował, oryginalne silniki Perkinsa raczej będą przewyższać silniki zetora. Nie mam dowodów, to tylko moja opinia.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Edytowałem posta o to mi chodziło <_< Ale ja jestem tego zdania że napewno do Ursusów nie dają tych silników co do lepszych marek bo Ursusy nie mają dodatkowej mocy jak inne marki np. Claas.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Dodajcie jeszcze ze w małych modelach ma technologie z MF-a a nie swoja...

jakby nie kupili tych licencji od MF-a to do dziś by chyba tłukli C-360...


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

He he dobrze powiedziane kolego 'zetor' i jeszcze by pewnie robili C330 <_< ciekawe czy by w nich zrobili Euro 3 ? :P:D


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Jakby nie kupili licencji od MF-a to weszła by cała seria U do produkcji a to był naprawde spory krok do przodu jak na Ursusa. Silniki całkiem nowe i do tego cały projekt polski <_<

 

Oryginalny Perkins wytrzyma wiecej napewno niz silnik Zetorowski i nie obrazcie sie ale nie pieprz*** głupot ze w Ursusie nie ma oryginalnego Perkinsa tylko podróbka ( o nowe serie chodzi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ej no panowie myślę ze przez tyle lat by przejrzeli na oczy i by do takie 30 czy 60 dali lepsza kabinę i wspomaganie.... Przynajmniej tyle <_<


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj