Zaloguj się, aby obserwować  
Kuki19

Jaki rozmiar opon przednich i tylnych do c 330 z turem

Polecane posty

Kuki19    2

Muszę już zmienić ogumienie w moim ciaperze 80r. i chciałbym coś co by pomogło w pracy z turem który będzie zakupiony tej wiosny, wiec jak myślucue jaki rozmiar myślałem o 13,6 tył i 6.50 przód ale może 7.50?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

czy ja wiem

przód mógłbyś założyć 7.50x16 o ile wejdą lacie

a tył ja bym nic nie zmieniał zostawił bym 12.4x28


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

przód dlaczego miałby nie wejść? nie mam błotników no chyba żeby coś ocierało o ramę od tura, a tak wogóle to może poszerzyć przód, bo tył mam 1,4m rozstawiony, a najważniejsze to na jakich będzie się najlżej kierowało? czy na tych 7,5 będzie lekko? a może znacie producentów lub modele przednich opon na których lekko się kieruje z turem?

 

 

http://allegro.pl/item526078463_ursus_c_330.html ps. co to za model tura jakiś strasznie długi?!!!

hydramet chyba jest dużo krutszy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

bylem w tym komisie i oglądałem oczywiście tamtego case na zdjęciu a ten tur to zwykły T-210 czyli tur 1 on mi się tez wydawał jakiś taki długi ale to chyba takie wrażenie


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

musze kupić jedną oponę do c 330 narazie bo hajsu na wiecej brak i takie pytanko czy przez kilka mc-y da sie jeździć z jedną nową 12,4/28 a z 2giej strony stara 12,4/11/28 ta stara będzie weęższa ale czy dużo niższa tez będzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

kupiłem 2 trayal 12,4/28 po 500zł i mam pyatnko do specjalistów jak to w końcu jest z tą numeracją bo 12,4 czyli 12,4 cala to zawsze myślałem ze szerokość 32cm a ta opona jest takiej samej szerokości i wysokości jak stara 12,4/11/28 więc czy ten trayal taki oszukany czy to tak jest na feldze 28 takie pomniejszane z lekka? oglądałem też kormorany i wydawały się jakby szersze

ps. trayal po 500zł dobry zakup?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Co do przednich opon. Ja mam standardowe 6.00x16. Pompuje po 4,5- 5 atmosfer aby koło był twarde, wtedy koło ma mało powierzchnie styku z podłożem i sie lekko kieruje (nawet z turem). Jak założysz 7.50 to będzie ciężej kręcić a w dodatku mogą ocierać o tura oraz nie będziesz mógł opuścić tura do samej ziemi na ustawieniu aby wysoko unosił.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Chyba przesadziłeś z tymi atmosferami (wiesz jakie to ciśnienie) 2,5-3MPa wystarczy, ja osobiściw w swojej w przodzie mam 2,2MPa i wozi po dwie bele na turze po polu na przyczepe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj