Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kuki19

Jaki rozmiar opon przednich i tylnych do c 330 z turem

Polecane posty

Kuki19    2

Muszę już zmienić ogumienie w moim ciaperze 80r. i chciałbym coś co by pomogło w pracy z turem który będzie zakupiony tej wiosny, wiec jak myślucue jaki rozmiar myślałem o 13,6 tył i 6.50 przód ale może 7.50?

Davidastra    0

czy ja wiem

przód mógłbyś założyć 7.50x16 o ile wejdą lacie

a tył ja bym nic nie zmieniał zostawił bym 12.4x28

Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Kuki19    2

przód dlaczego miałby nie wejść? nie mam błotników no chyba żeby coś ocierało o ramę od tura, a tak wogóle to może poszerzyć przód, bo tył mam 1,4m rozstawiony, a najważniejsze to na jakich będzie się najlżej kierowało? czy na tych 7,5 będzie lekko? a może znacie producentów lub modele przednich opon na których lekko się kieruje z turem?

http://allegro.pl/item526078463_ursus_c_330.html ps. co to za model tura jakiś strasznie długi?!!!

hydramet chyba jest dużo krutszy nie?

Wiadomość z agroFakt.pl

jakub16    119

bylem w tym komisie i oglądałem oczywiście tamtego case na zdjęciu a ten tur to zwykły T-210 czyli tur 1 on mi się tez wydawał jakiś taki długi ale to chyba takie wrażenie

Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Kuki19    2

musze kupić jedną oponę do c 330 narazie bo hajsu na wiecej brak i takie pytanko czy przez kilka mc-y da sie jeździć z jedną nową 12,4/28 a z 2giej strony stara 12,4/11/28 ta stara będzie weęższa ale czy dużo niższa tez będzie?

Kuki19    2

kupiłem 2 trayal 12,4/28 po 500zł i mam pyatnko do specjalistów jak to w końcu jest z tą numeracją bo 12,4 czyli 12,4 cala to zawsze myślałem ze szerokość 32cm a ta opona jest takiej samej szerokości i wysokości jak stara 12,4/11/28 więc czy ten trayal taki oszukany czy to tak jest na feldze 28 takie pomniejszane z lekka? oglądałem też kormorany i wydawały się jakby szersze

ps. trayal po 500zł dobry zakup?

andrzej2110    531

Co do przednich opon. Ja mam standardowe 6.00x16. Pompuje po 4,5- 5 atmosfer aby koło był twarde, wtedy koło ma mało powierzchnie styku z podłożem i sie lekko kieruje (nawet z turem). Jak założysz 7.50 to będzie ciężej kręcić a w dodatku mogą ocierać o tura oraz nie będziesz mógł opuścić tura do samej ziemi na ustawieniu aby wysoko unosił.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

macin87    49

Chyba przesadziłeś z tymi atmosferami (wiesz jakie to ciśnienie) 2,5-3MPa wystarczy, ja osobiściw w swojej w przodzie mam 2,2MPa i wozi po dwie bele na turze po polu na przyczepe

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez keeway
      Witam chce kupic opony do ciagnika mf 135 mam tam felge 28bteraz mam 12.4 i mam zamiar kupic 14.9 i widzialem firmy BKT co o nich sądzicie kupił bym lepszej furmy ale funddusze nie pozwalają
    • Przez keeway
      Witam beda pasowac felgi 14.9 28 do mf 135 bo mam zalozone 12.4 28 i jest jescze peoducent opon rekord i jakies oponie na temat opon kabat
    • Przez Tomas240
      Proszę o pomoc w doborze opon do mojego john deera 6630. Aktualnie mam przód 420/70r28 a tył 520/70r38. Chce wymienić na nowe możliwe jak najwyższe i najszersze nawet 710 na tył. Jak dobrać żeby napęd się zgrywał? 
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??