bugi

Prędkość C-330 na poszcególnych biegach

Polecane posty

Filipo    15

Nieznalazłem podobnego tematu wiec założyłem ten.

Potrzebuje informacji na temat tego jaką prędkosc ma 30-stka jadąca na 4 biegu powiedzmy przy 1600obr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Tylko potrzebowałbym dokładne dane, dlatego ze potrzebuje to do ustawienia opryskiwacza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1827

to trzeba zmierzyć prędkośc jazdy i to wykonyje sie z opryskiwaczem i obciązeniem z jakim bedziesz jechał, a robi sie to tak: Pomiaru dokonujemy na odcinku 100 m jadąc na wybranym biegu i ustalonych obrotach silnika. Czas przejazdu mierzymy w sekundach, a następnie dzielimy 360 przez uzyskany wynik i otrzymujemy prędkość w km/h ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Na obrotach około 2300 osiąga 7km/h. Na obrotach 2000 rpm jest około 6,2


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Poco mierzyć skoro buty mają numerację a w książce są prędkości dla każdej z nich.

9-32 lub 11-28 prędkość na 4 biegu przy obrotach silnika 2200 wynosi 7,57 km/h

10-28 reszta j.w. a prędkość 7,18km/h


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Po to mierzyć bo prędkość zależna jest nie tylko od rozmiaru kapci ale też od ciśnienia powietrza w nich zawartego(a i owszem ciśnieni może być podane w katalogu :) ) i oczywiście od zwięzłości podłoża po jakim jedziesz opryskując. Moim zdaniem najlepiej zmierzyć na 100 metrach jak ktoś mówił i jest aktualny pomiar, a tel. każdy przy sobie nosi to i na bieżąco policzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I ile zmieni się prędkość na mniej lub bardziej ugiętych oponach? 200...500 metrów na godzinę. To wszystko. poza tym Fillipo potrzebuje te dane do opryskiwacza. Jeśli zawieszanego to ugięcie opon będzie się zmieniało w zależności od ilości wody w zbiorniku. Takie małe różnice nie mają znaczenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba330m    2

Prędkość jazdy przy ogumieniu 12,4-28, przy 2200obr/min

1 bieg 1,87 km/h

2 bieg 3,63 km/h

3 bieg 5,79 km/h

4 bieg 7,57 km/h

5 bieg 14,65 km/h

6 bieg 23,44 km/h

1 wsteczny 1,57 km/h

2 wsteczny 6,36 km/h

 

Dane są z instrukcji obsługi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Seweryn nieraz przy oprysku może ci i 10 metrów zabraknąć. Każda metoda ma swoją dokładność, nawet pomiary satelitarne. I nie mamy na to wpływu. Grunt to dobrać metodykę adekwatną do oczekiwanej dokładności wyników. Poza tym nawet na kursach chemizacyjnych doradzają przeprowadzanie prób polowych przed tabelami prędkości z uwagi na grunt itp. i wg. pomysłodawców to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek93    6

A może masz znajomego który mazachodni ciągnik z dokładnym pomiarem prędkości? Jeżeli tak to jedźcie równo i się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie można od 30-ki wymagać satelitarnej dokładności. Nie był to ciągnik stworzony do tak precyzyjnych maszyn jakie dziś są produkowane. A zakładając stary opryskiwacz czy siewnik do nawozów do 30-ki różnica prędkości 500 metrów na godzinę w przód czy tył specjalnie nie robi różnicy z racji założonego sprzętu którego precyzja daje wiele do życzenia.

Do dobory prędkości i sposoby oprysku czy wysiewu służą tak jak mówisz orientacyjne tabele w których podstawowe dane są zawarte. Stosując się do tego bądz pewny że zmieścisz się w normach a ciśnienie w oponach nie będzie miało na to wielkiego wpływu.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaskurp    7

Każdy orze jak może. Osobiście stosuje pomiar prędkości z własnych wyliczeń, stosuje też próbę kręconą przy siewie, namawiam do ich stosowania jeżeli niema GPSu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Dokładnie. Metoda skuteczna i w zupełności wystarczająca.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyplomant    0

Pomoże ktoś w obliczeniach przełożeń i prędkości na poszczególnych biegach?? Obliczenia robię na podstawie c-330. Tworzę program do obliczeń trakcyjnych ciągników na pracę magisterską. Skończony zamieszczę na forum do waszego użytku. Obliczenia masy ciągnika, rozkład masy na kołach, dobór silnika mam już policzony. Program utknął przy obliczeniach przełożeń.

 

Do obliczeń przyjmuję Vmax=23.4 Vmin=2,1km/h

 

iloraz ciągu: q1=1.166; rozpiętość przełożeń: q=1.58; rozpiętość prędkości: av=10; przełożenie reduktora: ired1=0, ired2=9

 

Pomoże ktoś w liczeniu? Może Pan Mechanizator. Pozdrawiam i z góry dziękuję. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Instrukcja obsługi podaje:

Prędkości jazdy na poszczególnych biegach przy 2200 obr./min. silnika, ciśnieniu w oponach 1,5 bara i ogumieniu 12,4-28 lub 9,5-32:

1 bieg - 1,87 km/h

2 bieg - 3,63 km/h

3 bieg - 5,79 km/h

4 bieg - 7,57 km/h

5 bieg - 14,65 km/h

6 bieg - 23,44 km/h

wsteczny polowy - 1,57 km/h

wsteczny szosowy - 6,36 km/h

 

Przy ogumieniu 11,2-28:

1 bieg - 1,77 km/h

2 bieg - 3,44 km/h

3 bieg - 5,49 km/h

4 bieg - 7,18 km/h

5 bieg - 13,94 km/h

6 bieg - 22,24 km/h

wsteczny polowy - 1,49 km/h

wsteczny szosowy - 6,03 km/h

 

Przełożenia w skrzyni biegów:

z wyłączonym reduktorem:

1 bieg - 3,1; 2 bieg - 1,59; 3 bieg - 1,00; wsteczny - 3,69

z włączonym reduktorem:

4 bieg - 12,51; 5 bieg - 6,47; 6 bieg - 4,05; wsteczny - 14,95

przełożenie przekładni głównej - 4,44

przełożenie zwolnic - 4,81

 

Podobno niektóre modele Ursusa C-330 miały inne przełożenia i osiągały wyższe prędkości jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

te z innym przełożeniem to wersja M

w tych danych jest tekst " z włączonym reduktorem" jaki reduktor ?


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielbasa    1

C-328. C-330 i C-330M mają różne prędkości. Kolejno rosnące. Nie są to wielkie różnice, ale są. Reduktor to popularnie nazywane biegi terenowe. Postaram się coś stworzyć na wieczór. Piszesz w C++?


"Na forum zawsze się znajdzie jakiś smutny fajfus, który będzie mówił co trzeba robić i jak trzeba żyć, bo akurat wstał lewą nogą albo zaczepił chu...em o sprężynę w materacu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyplomant    0

Witajcie ;)

 

Już udało mi się obliczyć samemu przełożenia w skrzynce 330. Wyniki powychodziły zbliżone do danych z książki ursusa :) Wyznaczyłem też prędkości na poszczególnych biegach (wyniki też są niemalże identyczne z tymi co są w danych) SUKCES. A teraz mam pytanko: jak mam już przełożenia na biegach, to jak wyznaczyć przełożenie skrzynki biegów isb?? To przyjmuje się jedno z wyliczonych przełożeń czy wszystkie jakoś się zlicza razem?

 

Bo w programie teraz sobie dobieram przełożenie zwolnicy: iz=4,9 i z wzoru: ic=isb*ig*iz wyliczę sobie przełożenie przekładni głównej, tylko nie wiem jak z tym isb zrobić. Tu liczę na pomoc kolegów z forum. No i dalej jak już to wyznaczę to już będę tworzył charakterystyki uciągu wedle wskazówek promotora ;[

 

WYNIKI: kph=km/h

ib6=1 ---- v1=2.39 kph

ib5=1.6 ---- v2=3.78 kph

1b4=2.5 ---- v3=6 kph

ib3=3.99 ---- v4=9.51 kph

ib2=6.32 ---- v5=15.08 kph

ib1=11 ---- v6=23.92 kph

 

 

Jestem pozytywnie zaskoczony szybkim odzewem forumowiczów. Bardzo dziękuję i liczę na dalsze wskazówki :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukasz    58

Reduktor to popularnie nazywane biegi terenowe.

Tak też najpierw pomyśałem jednak zmyliła mie druga częśc wykazu gdzie jest włączony reduktor i biegi od 4 do 6. Jesteś pewny że 328 i 330 mają różne prędkośc? Jakiś czas temu podczas remontu skrzyni i mostu w 328 były kupowane cześci od 330 i wszystko było tak samo.


sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj