bugi

Prędkość C-330 na poszcególnych biegach

Polecane posty

bugi    0

Ile chodzą wasze trzydziestki, może wiecie?

Mam takie pytanie czy da się założyć licznik mierzący prędkość jazdy, jest jakiś specjalny? A czy taki zwykły rowerowy by pasował? bo słyszałem również o takim rozwiązaniu, bardzo mi zależy żeby sprawdzić ile moja trzydziestka ciśnie na max gazie :D, a poza tym był by to taki bajer :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agronom16    2

Spokojnie można założyć rowerowy licznik. Tylko trzeba tak przymocować magnes aby odległość od sensora nie wynosiła więcej niż 2 cm bo nie będzie liczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0

To spoko że się da

agronom16 robiłeś coś takiego? jak myślisz/myślicie dokładnie pokazuje to prędkość? Jak tak to jaki licznik warto kupić taki tańszy czy się trochę wykosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja jeździłem c 330 z przestawioną pompą paliwową 35 km/h śmierć w oczach


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam przestawnią pompę paliwową ale nie dożo muszę zmieżyć kiedy prędkość

Ale mój brat z pełno wyładowaną przyczepą z piachem wyprzedził na pusto jadącego faceta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1

Ciekawy bajer ten licznik rowerowy w Ursusie, też myślę nad zamontowaniem go u siebie. Tylko czy one aby napewno pokazują dobre prędkości. Aha i jak myślicie na jakim kole najlepiej zamontować magnes i sensor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver105    10

może trochę nie w temacie ale taki licznik bardzo przydaje się do oprysków itp. ja miałem zamontowany to dobrze mierzył i precyzyjnie się pryskało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bugi    0

hmm koło obojętne, tylko żeby dpobrze mierzył to chyba trzeba dobrą średnicę koła wybrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciek90    1

Nie średnicę tylko obwód koła trzeba podać. Mam jednak wątpliwości co do dokładności wskazywanej przez to małe cudeńko prędkości. I dołączam sie do prośby kolegi wyżej aby ktoś zamieścił zdjęcie zamontowanego licznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To jest prędkościomierz zamontowany w ciągniku U 1004 magnesy 2 sztuki na obwodzie w celu poprawienia dokładności małych prędkości. Prędkościomierze mam zamontowane w kilku maszynach działają bezproblemowo, tylko okresowo bateria.

Polecam liczniki gdzie obwód koła wprowadza się w mm, bo jak jest w calach to może być problem z dobraniem obwodu koła ciągnika.

 

Na zdjęciu widok czujnika i magnesu w ciągniku U 1004, konsoli nie wrzucam bo to już normalne jak ją zamocować.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...c0b675298c.html


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

maja c 330 też miała przestawioną lekko pompe to zawsze jak razem z sąsiadem jechaliśmy to jego c360 nieźle odpalaliśmy i się wkurzał

 

a prawdziwe wyzwanie dla ciapera to 7 rejsów po 100km z przyczepą 4,5t (przeprowadzka do miasta wuaszka), ojciec robił w niecałe 5 godz, ale potem wysiadał jak po 0,5l ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Mam pytanie-czy ktoś może sprawdzał jaką prędkość ma 30-tka na poszczególnych biegach i obrotach? Np na biegu 4 przy obrotach 1600? Chodzi mi o prędkości do opryskiwacza i rozsiewacza, takie ok 6-10 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Jeżeli się nie myle to 4 bieg przy 1600 obrotów daje coś około 6,2 km/h

a 5 bieg przy obrotach 1400 10 km/h


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

a nie ma znaczenia czy to jest c 330 czy c 330M bo wydaj mi się że mają troszkę inne skrzynie c330 M jest chyba troszkę szybsza?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
bieg km\h

1 - 1,8

2 - 3,5

3 - 5,6

4 - 7,3

5 - 14,3

6 - 22,8

r1- 1,5

r2 - 6,2

 

a przy jakich obrotach? 1600?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

To są prędkości przy obrotach znamionowych

Książka tak pisze :) :) :) :) :)


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
bieg km\h

1 - 1,8

2 - 3,5

3 - 5,6

4 - 7,3

5 - 14,3

6 - 22,8

r1- 1,5

r2 - 6,2

Ale podałeś chyba prędkości przy obrotach 2200 tak jak w instrukcji. Wyliczyłem sobie na przykładzie wzoru z jedną niewiadomą, że przy 1600 obrotach mamy prędkość 5,5 km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

30 na 5 biegu 1200 obr daje 8km/h. To jest na bank bo my tak pryskamy i wychodzi 180l cieczy na ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103
Ale podałeś chyba prędkości przy obrotach 2200 tak jak w instrukcji. Wyliczyłem sobie na przykładzie wzoru z jedną niewiadomą, że przy 1600 obrotach mamy prędkość 5,5 km/h

Oczywiście zapomniałem dodać, że mowa o biegu 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Egon_1
      Witam mam problem  z najprawdopodobniej reduktorem w c330 gdy chce wbić 5 bieg to na ostro wbija się 2 a gdy puści się sprzęgło normalnie jest 5 a gdy chce wbić 2 to wchodzi bieg na bieg i skrzynia się blokuje w przypadku 3 biegu jest podobnie jak przy 5 biegu 
    • Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.
       
      Co mi możecie doradzić w tej sytuacji
       
      z góry dziękuje
    • Przez Mechanikza
      Witam ciągnik same laser stał całą zimę ostatnio do niego podchodzę naciskam sprzęgło a ono wpadło w podłogę co mogło się wydarzyć?
    • Przez gege
      Witam.
      Ciągnik po przerwie zimowej. Stał na luzie, lewarek na boki chodzi. Ale biegi żadne nie wchodzą. Ani na zgaszonym silniku ani na włączonym. 
      Po zdemontowaniu lewarka widać, że tam wszystko jest równo (załączam zdjęcie) ale nie da sie nawet śrubokrętem nic przesunąć.
      Do tej pory wszystko działało poza tym, że ciężko było przełączyć na górne biegi oraz z nich wrócić.
      Proszę o pomoc.
      G.

    • Przez bugi
      Witam
      Strzasznie ciężko w mojej trzydziestce chodzi sprzęgło, słyszałem że nie tylko u mnie, ale słyszałem też że da się coś z tym zrobić ale nie słyszałem co i właśnie dlatego chcę coś z tym zrobić da się? Jak tak to co?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj