Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

MTZ 4x4 czy Fortschritt zt-303

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam :)

Mam pytanie jakie jest wasze zdanie pod wzgledem wybrania ciagnika sposrod tych dwoch??

Tzn czy jakis MTZ 4x4 typu 52,55,82 cz Fortschritt zt-303??

Mam takiepytanie gdyz ja kupilem juz Fortchritta ale czy dobrze zrobilem ze nie wziolem MTZ-ta??

Ten Fortschitt mi w zupelnosci wystarcza pod wzgledem mocy itp. a nawet ma duzy zapasa mocy;]

Ale czy MTZ by tez dal rade na moim 20ha gospodarstwie??

Dodam ze maszyny jakie ciaga Fortschritt to plug OVERUM 4 i agregat uprawkowy 2.5m,no i wiadoma sprawa ze jeszcze przyczepy;]

A i jeszcze jedna najwazniejsza rzecz ze mam w swoim zt-303 przerobione sprzeglo z hydraulicznego na mechaniczne;]

I nic nie szarpie przy ruszaniu itp. i rusza plynnie w zaleznosci od kierowcy a dokladniej to od tego jak puszcza sprzeglo;]

Pytanie to kieruje do was bo zastanawiam sie nad tym aby gdy zakoncze odnawianie mojego zt-303 sprzedac go a w tych pieniadzach kupic jakiegos MTZ-ta, oczywiscie jesli Wy mnie uswiadomicie w tym zalozeniu to na 75% tak zrobie :)

Z gory dziekuje i czekam na odowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Pierwsze co mi się nasuwa po przeczytaniu to FORTSCHRITT NIE SZARPIE PODCZAS RUSZANIA a jak szarpie to wina kierowcy że nie potrafi wyregulować sprzęgła.

Kolejne co się nasuwa to to że nie będzie Ci się po remoncie opłacało sprzedać bo dużo za niego nie weźmiesz - no chyba że nie dużo włożysz w remont.

Wg mnie na te 20 ha i maszyny które masz lepszy byłby MTZ ale na pewno nie kupisz MTZ-ta za kasę za jaką sprzedasz fortschritta. A jeśli masz dać za jakiegoś konkretnego MTZ-ta 15 czy 17 tyś to lepiej za tą kasę kupić fortschritta 323 który będzie w miarę wygodny podczas pracy i nie namęczysz się.

 

ps: tak na marginesie to mtz i fortschritt to chyba dwie różne klasy ciągników zarówno pod względem mocy, wagi a co za tym idzie uciągu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Yhy apropo tego remontu to nie wlozylem w niego nic po za tym ze za farbe zaplacilem jakies 200zl bo ja nie musialem zadnych podzespolow robic tylko tyle ze go maluje!!

A apropo tego zeby wziasc za niego nie wystarczajaco tyle aby starczylo na MTZ to ja sie z tym wiaze ze trzeba bedzie dolozyc!!

A apropo tego kupna 323 to dzieki wielkie za to mialem juz na oku kilka to nie wziolem wolalem 303 nie ze wzgledu na cene tylko na stan bo ogladalem tych 323 chyba z 10 i kazdy byl w stanie oplakanym!!

A zt303 pojechalem trzeciego ogladac i juz wziolem!!

Takze wiesz;]

Ale ja tutaj pytalem o MTZ a Fortschritt a nie o 303 a 323!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MTZ 82 użytkuje z turem już 10 lat i przez większość czasu był to główny ciągnik w gospodarswie ok 60ha, więc moge się wypowiedzieć na ten temat. Fortchrittem nie pracowałem, ale mam dobre zdanie na temat tej marki. Z tego powodu nie bede porównywał, tylko powiem czemu MTZ jest ok:

-dostępność części bardzo dobra

-prosta konstrukcja

-zadowalające spalanie

-komfotr w kabinie może być

-silnik niezniszczalny

Mógłbym jeszcze dużo pisać. Najlpiej poczytaj na forum o tych ciągnikach i będziesz miał pełny obraz. A najlepiej jak by się wypowiedziała osoba która pracowała na jednym i drugim sprzęcie.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

ja co prawda MTZ-a nie mialem ale za to dwa fortschritty zt 323a. u nie sprawowaly sie dobrze. mało palą są szybkie. dobry uciąg. co do części też nie ma problemu silnik IFA. jak sobie wyremontujesz fortschritta to go zostaw napewno Ci posluży. a tak na marginesie 303 nie mialo sprzęgla na powietrze?


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Ja byłbym za Mtz-em .. Nie masz aż tak ciężkiego sprzetu zeby MTZ sobie nie radził :) Spalanie MTZ napewno jest mniejsze a Fortschritt jest Cięzkim traktorem , wielkim gabarytowo ,na ciezkie ziemie sie sprawdza :) Jestem za MTZ bo u mnie w wiosce ok 10 lat temu kupł sobie pewien pan takiego i do dziś ma niezłą kondycje a ma ponad 6000 mth :) współppracuje z agregatem 2,7 m ,pługiem 5 skibowym ruskim ,agregat scierniskowy 2,7 uni grudziąc i naprawde sprzet ciezki a idzie jak przecinak!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ale ja wlasnie chcialem ciagnik duzy raczej i silny;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

to zostaw forszaja, zapas mocy się przyda, może lepiej kupić większy agregat, itp. niż ryzykować, bo to co kupujesz nigdy nie przepatrzysz na 100%, mtz to ogólnie dobry sprzęt, ale skoro ten fortschritt chodzi, to po co kombinować? szybciej pole obrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Forsztaje tez są dobre ciągnik wiec moze byc forsztaj bedzie wiekszy zapas mocy i szybciej sie obrobisz... a zawsze trzeba mysleć przyszłościowo :) moze kiedys ci własnie sie przyda te dodatkowych pare koników do kuponego w okazji sprzetu :) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No w sumie macie racje wiec zostaej u mnie zt303!!

Dzieki;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolllllll    0

po co Ci na 20 ha taki duży ciągnik :) dobry 3P dalby sobie rade a ty mowisz o fortschricie 303 badz mtz 4x4. szkoda tego ciagnika do tego agregatu 2.50 metra. przeciez te maszyny to nie beda nigdy wykorzystane. Ujdzie jeszcze ten mtz 50.... ale nie ok. 120 km na 20 ha. to juz przesada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

a od kiedy forszaj 303 ma 120 koników? ,niewiem od jak dawna masz tego forszaja ale ja miałem 323 przez osiem lat i ogólnie niezły ciągnik jednak czasami potrafi człowiekowi dopiec silniki niewykazują wielkiej kultury pracy i między innymi w swoim założyłem leylanda z turbiną i jeszcze jedno duży promień skrętu potrafi denerwować jeśli chcesz coś więcej o twoim nabytku zapraszam tutaj http://fortschritt.p2a.pl/ co do wschodnich ciągników to się nie wypowiadam bo niemam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolego @karolllll powiem tak ze ja nawet na te 20ha moge kupic sobie jakiegos 300konnego a to juz moja sprawa!!!

A i po za tym to chyba nie wiesz duzo o tych maszynkach bo On nie ma 120 konikow!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Po co nadmiernie eksplolatowac MTZ jak mozna to spokojnie zrobic Forsztajem? Spalanie napewno nie bedzie przepaśćią a gdy dokupisz sobie np inna maszyne lub zwiekszysz areal to nie bedziesz załował!! :) Uwazam ze SPRAWA JASNA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ok ja tez uwazam ze sprawa jasna dzieki za pomoc;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A ja myśle ze tematy tego typu, są bez sensu. Bo i tak z góry wiadomo, ze kazdy zrobi jak uwaza. A skoro już Damian wziołeś sie za mały remoncik forszaja to mozna załozyc, ze zrobisz go dobrze i ze u Ciebie zostanie, więc pyatanie w tym temacie wydaje sie bezsensowne. Ale to moje zdanie i nie musicie sie z nim zgadzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Nie do konca/./ Agrofoto jest wałśnie po to zeby podpowiedziec a wiadomo koncowa decyzja nalezy do właściciela!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czytales kolego caly tekst mojego pierwszego psta??

Zapytalem co wy o tym myslicie bo uwazam ze AF po to jest!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Tak czytałem od poczatku, ale taki temat powinienes załozyc za nim kupiles forszaja, bym zrozumiał jesli forszaj by był za slaby lub sie psuł, ale skoro ma jeszcze zapas mocy i dobrze chodzi jak pisales to wymiana na inny ciagnik nie ma sesnu i sam o tym dobrze wiesz. Wieć dlatego sie dziwie ze taki team załozyłes ale jak już wspomniał NEW1 agrofoto po to jest i kazdy moze wyrazic tu swoje zdanie, i ja takowe wyraziłem porostu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie no spoko kazdy ma swoje zdanie!!

 

I juz przrrobione sprzeglo na mechaniczne i sprawdzone i dziala jak ta lala!!;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Damian9 ja bym brał MTZ, z tego co wiem to Fortschritt to taki czołg. Brałbym MTZ ze względu na niskie spalanie, wiek oraz kabina. Te Fortschritty są no już trochę stare, natomiast taki MTZ z 95r super by chodził na 20ha. Kabina w MTZ jest świetna, idealnie wszystko widać, do prasy jest bardzo dobry, części są do niego. Wada rusków to przecieki, no ale jak pouszczelniasz porządnie to nie wierze ze cieknie. Ja bym bardziej polecał MTZ 82. Aaaaa np. do tura to jest akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Damian9 ja bym brał MTZ, z tego co wiem to Fortschritt to taki czołg. Brałbym MTZ ze względu na niskie spalanie, wiek oraz kabina. Te Fortschritty są no już trochę stare, natomiast taki MTZ z 95r super by chodził na 20ha. Kabina w MTZ jest świetna, idealnie wszystko widać, do prasy jest bardzo dobry, części są do niego. Wada rusków to przecieki, no ale jak pouszczelniasz porządnie to nie wierze ze cieknie. Ja bym bardziej polecał MTZ 82. Aaaaa np. do tura to jest akurat.

 

 

tylko czy mtz z 95 roku w przyzwoitym stanie kupisz za równowartość ZT303? ja wolałbym poszukać agregatu, pługa i można nieco "gospodarę" powiększyć,

gdybym 10 lat temu miał dostęp do neta, i byłoby w nim tyle informacji co teraz, to pewnie tata nie kupiłby 360 tylko poszukał czegoś większego za tą kasę, choćby jakiegoś mtz lub forszaja, bo ursusy są za drogie w stosunku do tego co przezentują, a gdyby były mało awaryjne, to czy tyle sklepów z częściami by z nas żyło? niedługo będę musiał się zabierać za remont podnośnika w 360, bo już jesienią na gorącym oleju problem miała 2 skibowy pług podnieść, i jeszcze skrzynia do uszczelnienia, tarcza 2 stopnia do wymiany, akumulatory po 3 latah padły, prawy hamulec cieknie, dobrze, że chociarz silnik ładnie cyka ,ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No wlansie nie kupisz MTZ w rtownowartosci zt303!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

Mi chodziło o to, że wzialbym MTZ a wiadomo, że za taką cenę to rusa nie kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj