Zaloguj się, aby obserwować  
piotrus19

Same Silver 95-Czy to dobry wybór na 45ha?

Polecane posty

piotrus19    8

Co myslicie o kupnie ciągnika same silver 95 używanego na gospodarstwo 45ha z przeznaczeniem jako głowny ciągnik w gospodarstwie > O opinie proszę użytkowników silverów, jakie spalanie, jak z częsciami ??? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

takie 120-130km mysle że za duży ale 95 to i owszem i do prasy i do orki Wydaje mi śię że bardziej jest funkcjonalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

A ja bym proponowal jakiś ciągnik o mocy ok. 110km - do pługa i do prasy z rotorem, do tura. Moim zdaniem taka moc jest uniwersalna :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

w mojej okolicy na takim areale kroluja ciagniki ursus 1224 sam mam takiego ursusa ale mam tez lambo grand prix 95 oba pracuja na 70 ha ale gdybym mial wybrac jednego na 40 ha to bylby to 1224 do niego podepne spokojnie plug 4 obrotowy i agregat uprawowo siewny 3 metrowy famarol do lambo tego agregatu nie podepne za ciezki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm, ja tez mysle ,że 95km to za mało na 40 ha wez lepiej Silver 130 mój kolega ma takiego , a jak nie to Silver 100.6, moze co ???


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

najgorsze jest że u mnie te 40ha obrabia jedna c 360 A od razu przesiadać się z 50km na 130 według mnie to też lipa>>.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

No nie pszesadaj!! Schowaj dume w kieszeń :lol: (żart). Ja sam pszesiadłem się z 47km na 80km i szkoda że nie większy. Ale zobaczysz jak to jest przesiąść się z "polaczka" do zachodniego sprzętu i to większej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ale dla c360 to męka , ja bym tam Silvera 130 kupił i sie nie martwił czy mokro czy zimno tylko raz dwa i skończone. a jeżeli C360 tak daje rade to może zastanów sie czy wogóle Ci ciagnik potrzebny większy i kasy tyle pójdzie. mój kolega ma z 50 ha to od nas kupił Case Magnum 7120(180km) :)


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusik1634    1

moj kuzyn ma 2x1634 jednego starego i jednego nowego oba robią na 80 ha i cały czas śmigają a drugi kuzyn ma 40 ha i obrabia je 914 i 360 więc to wszystko zależy od pracy jaką dany ciągnik bedzie wykonywał

 

Nie cytujemy poprzedniego posta!-mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

koniecznie potrzebny mi drugi ciągnik bo nawet z tym przypinaniem się w lato to zap******. Pomyśle coś o 110km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd1177    0

witam. ja mam około 40 ha. jestem posiadaczem same silver 80 z 96 roku. ciągniczek jendym słowem super sie sprawuje. Ciągnik pracuje z: pług 3 skibowy obrotka kvernelanda, agregat umrawowy unii 3,7m , hmmm prasa jd 550, włóka 5m, jesienią ciągnie 2 przyczemy łącznie około 12 ton, o spalaniu można by dużo pisac ale to zależy z czym pracuje. także jak masz 95 koni to mysle ze powinno ci starczyc ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrus19    8

Dzięki za informacje. Co możesz mi powiedzieć na temat dostępności i cenie części do SAME Chyba części są sporo tańsze co do <czystego> deutza???

 

Nie cytujemy poprzedniego posta!-mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd1177    0

hmmmm... co do częsci to ja zawsze mam oryginały bo nie daleko mnie jest dealer lamborghini także wszystko pasuje od nich... co do ceny to nie wiem niew zastanawialem sie nad tym ;):D:)

 

Nie cytujemy poprzedniego posta!-mod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Kargul652
      Witam. Mam problem z ciągnikiem same iron 150s a mianowicie sam w czasie jazdy, pracy przy wyłączonym napędzie i blokadach, z balastem i bez, oś sama podnosi się i opuszcza,co to może być za przyczyna? 
    • Przez Rafał11
      Witam, otóż dziś zauważyłem w moim Same że kopci na niebiesko. Gdy wyciągam bagnet oleju na odpalonym silniku nie wygania oleju po odkręceniu nakrętki od wlewu oleju też nie wygania oleju. Jak dodam gazu ciągnik ma normalny dźwięk chodzi ładnie równo pracuje. Czym może byc spowodowane że kopci na niebiesko??
    • Przez edi2000
      Dzień dobry
      Mógłby mnie ktoś poinstruować jak odpowietrzyć układ hamulcowy w Same Iron 150?
      Zabrakło płynu w zbiorniczku i nie został uzupełniony na czas.
    • Przez semos
      Tak jak w temacie kupię ciągnik Lamborghini Lampo lub jego odpowiednik Same Roller powyżej 2007r. Interesują mnie tylko oferty krajowe najlepiej od pierwszego właściciela. Kontakt: 508-228-452; lub adres e-mail: semos@wp.pl
    • Przez NorbertKolk
      Witam . Poszukuję informacji technicznych do skrzyni w która wyposażone są ciągniki same titan lamborghini  deutz fahr itd . Wiem że montowane były tam te same skrzynie a jedynie różniły się wyposażeniem i sterowaniem . Taką samą skrzynię mam w Renault 180.94 i niestety brak ludzi do pomocy aby ją reaktywować . Zbieram wszystkie informacje aby wiedzieć jak ta skrzynia działa jakie musi mieć wartości itd . Większość użytkowników  Ciągników renault ze skrzynią multishift 3 zakresy 9 przełożeń ,sprzedają te ciagniki ze względu na fakt iż nie mogą nigdzie uzyskać pomocy i rzetelnych informacji aby te skrzynie naprawić . Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc gdyż nie chodzi tu tylko o mój problem lecz  o to aby te ciągniki również u innych wróciły do żywych .Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj