Polecane posty

Matuch    1

Z Vatem to tyle wyjdzie, ja mam cenę za Tur 120

- 3+1 40 R - 16 tyś netto - 19 520 zł

- 4+ 40 R - 18,1 tyś netto - 22 082 zł

 

A są gdzieś dużo tańsze?


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

kupuj Kverneland AB 100 4 skibowy promocja jest za 24,5 tysia


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

ja miałem agregat ścierni. kos 3,7 m . nawet nawet tylko lubiał się zapchać czasem pod belką zaczepową no i pługi ibis 5 korpusów ładnie kryją tylko troche mało wytrzymałe . rama kółka popękała podczas transportu na kole. ogólnie4+


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Mam pług Unia Grudziądz 4 + i jestem z niego zadowolony. Dałem za niego wiosną 37000zł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorpion    2

właśnie kupiłem pług 3+1 TUR 120 S (zabezpieczenie sprężynowe) z przedpłużkami i belka do narzędzia pomocniczego cena 17.700 brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey15    0

Ja mam pług 4 skiby 50 cm odładnice i jak narazie złego słowa nie moge powiedzieć , oprócz tego mam agregat ares ls 2,7 i też nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corman    0

czy jakas dobra dusza moglaby mnie oswiecic, co jest potrzebne do regeneracji glebogryzarki 1.6m? chodzi mi o to, jakie sa potrzebne lozyska i uszczelniacze bo mam stary sprzet w kawalkach i chcialbym go w koncu zlozyc. z gory dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu    1

Ja mam agregat półzawieszany Atlas z podwujnym kroskilem z tyłu sprawuje sie super zero pchania ziemi przed wałami jak to moze miec miejsce np w packerze.Miałem grubera na sprezynie ale zrezygnowałem poniewaz zapychał sie czesto pomoedzy talerzami niwelujacymi ,kupiłem talerzówke kv do pronara 5135 super robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MojePole    0
czy jakas dobra dusza moglaby mnie oswiecic, co jest potrzebne do regeneracji glebogryzarki 1.6m? chodzi mi o to, jakie sa potrzebne lozyska i uszczelniacze bo mam stary sprzet w kawalkach i chcialbym go w koncu zlozyc. z gory dziekuje.

 

Witam,

 

jestem gotowy pomóc z glebogryzarką.

proszę o kontakt na forum lub mailem - mojepole@sklepunia.pl

 

Pozdrawiam

 

MojePole.pl


Oryginalne części Unia Grudziądz - mojepole.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JoHnyD    3

Potrzebuję katalogu do pługa unii grudziądz TUR 3skibowego zagonowego z zabezpieczeniami śrubowymi na klucz 24 i niżej na 30. A tak konkretnie to wystarczyłby scan jednej strony na której jest grądziel/grządziel i jego numer katalogowy. Dla tych co nie wiedza to grądziel jest elementem który jest przykręcony do ramy a do niego jest przykręcony korpus.

Z góry dzieki, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

ja mam Aresa TL 3m (2009r)i jestem najbardziej z niego zadowolony, mam też pług (2001r)i agregat uprawowo siewny (2000r), ale tam są niedociągnięcia i niektóre elementy są zrobione z słabych materiałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

ja mam atlasa 5 nonstop na kamienie nie pamiętam z którego roku, i zablokowałem zmienną szerokość orki ponieważ sworznie i otwory na nie sie już wyrobiły > jak sie jechało to pług nie trzymał równej szerokości i zygzaki na polu wychodziły , wyjąłem jeden sworzeń od chudszej* ramy i zespawałem je (ramy) do siebie , siłownikiem teraz tylko składam i rozkładam go do orki. Mam też agregat uprawowy kombi 4.2 z 2009 roku ogólnie nie mogę nic złego powiedzieć o nim ponieważ za mało zrobił , ale mam jedną wadę otóż środkowa sekcja trocha za bardzo zagłębia sie w ziemie trzeba podregulować przednim wałem żeby było równo , powód ? na środkowej sekcji leży* prawie cała rama czyli sporo żelastwa , a na boczne są mniej obciążone . Może jakbym uprawiał na reg siłowej to by było lepiej , śmigam na pozycyjnej. >> Nie chciałem dodawać nowego postu to edytowałem :D . Jeśli chodzi o dużą masę agregatów uprawowych UG tak jak pisał kolega 3 posty niżej , miałem kilka agregatów przed UG i powiem że one poprostu pękały i to prawie wszędzie tym bardziej że jak czasem na mały kawałek pola sie jechało to jeszcze jakiś worek z nawozem albo ze zbożem sie wrzuciło na agragat i heja po dziurach ( wolno jeżdże ale wszystkich dziur nie sposób ominąć lu w pore zobaczyć) noto te agregaty sie krzywiły, a UG niby mam go dopiero rok ale jak sie przyglądnołem jak jest wykonana rama :D niema mowy żeby tam sie coś urwało i przy normalnej eksploatacji pogieło. Pozdrawiam sorka za długą wypowiedź .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

witam wszystkich kupilem wlasnie agrgat uprawowy unia grudziadz kombi 5.2m i tak ie zastanawiam czy moj ciagnik poradzi sobie z nim w polu bo dopiero go kupilem taz jest ti pronar 1221A c 130 km . jak myslicie da sobie rade z tym agregatem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

@lukaszjarm mysle ze sobie poradzi poniewaz mtz 82 z agregatem 3,7 metra radzi sobie bardzo dobrze a u masz 1,5 metra szerszy agregar i 50 km wiecej wiec mysle ze nie bedzie mial problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor53400    2

Ja osobiście mialem sporo do czynienia z maszynami z pod znaku jabłuszka :) ogólnie to tak je oceniam :

-ibis M 2+1 : ładnie kryje ,przy rozstawie 42cm 20 koni na skibe mu sarczy , jedynie na kamienistych polach zab. srubowe doprowadza do szału , ale ogółnie to dobry pług :)

-Brzeg mx850 H : dokładnosc wysiewu bardzo dobra , lecz powłoka lakiernicza jest na bardzo słabym poziomie , ale za tą cene to i tak jest dobra siewka :)

-kombi 3,7 m : agregat bardzo ładnie uprawia ,nie zapycza się , jedyna jego wada to masa , ale i tak oceniam ten agregat bardzo dobrze :D

-tytan 10 plus : mocna konstrukcja , latwe ustawianie posówu , przy cieżkim oborniku szeroko rzuca , zas przy lekkim nierównomiernie i wąsko .

-RCW 5500 : ładowny i bardzo przyjemny "piast" , bardzo szeroko rzuca wapno , wada zaś jest cienka szczelina zapobiegająca wysypanie wapna poza taśmy (przy 2 letnim wapnie ,takim skawalonym trzeba ją odkręcac i wtedy robota idzie milo i przykjemnie ^^

-kret 3S : głębosz jak głebosz , przy wysokim sciernisku moze sie zapychać ponieważ przy robieniu na 50 cm zostaje mała szczelina miedzy ziemią a ramą , ogólnie tylko resory zdają egzamin w głęboszu , niewyobrażam sobie pracy nim na zab. śrubowym :)

-kos 2,1 S : bardzo miły gruberek , gdy gruberowalem sciernisko po pszenzycie na ktorym była cieta słoma i rozwieziony obornik to szło bardzo ładnie (w porównaniu do mojego grubera zdj.w galeri) nie zapycha sie nawet gdy jest sporo resztek pożniwnych, tylko znowu ta masa strasznie ciezki ten gruberek .ale podsumowując ma wiecej zalet jak wad :)

 

Ogólnie to jakośc wykonania w produktach oferowanbych przez unie nie odstaje bardzo od zachodnich marek , a jest często 2x tanśza niz konkuręcja i wart jest swojej ceny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Ja mam pług z Uni 5 skibowy. Naprawde jest to dobry pług do ursusa 1014. Kupiony był w roku 2001 i jak dotad nie narzekamy na niego. Maszyny z Uni sa godne polecenia


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!

CZy ktoś użytkuje agregat UG cross L? Czy można nim zastąpić pług? Pod zboża? Pod kukurydzę? Po kukurydzy? Czy może lepszy byłby w wersji TXXL, TWIX lub TX? Dodam, że ziemie mam mozaikowate. Od ciężkich glin po lekkie piachu. Agregat ma być pod ciągnik 200KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Na chwilę obecną szczerze polecam agregat uprawowo siewny Atlas na gęsiostopkach. Rewelacja. Pole doskonale uprawione i wyrównane !!! Wielką niewiadomą jest dla mnie jeszcze siewnik Polonez oraz rozsiewacz MX tej firmy ale zobaczymy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boruch    0

Witam. Czy do Aresa TL idzie założyć siewnik nabudowany?? Czy jedyną opcją zamontowania siewnika jest hydropack???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj