Polecane posty

piootr    4

@krzysiu musisz mieć lżejsze ziemie bo u mnie z tym pługiem 1614 chodzi na 1 szosowej czyli ok 9km/h ja MF 110 km orałem na biegu 8,5 km/h przy 2200 takze podczas pracy przy obr do 2000 to jest do 8 km/h 1234 też tak jak ja orze

 

Pisałem w innym temacie że przyprowadził niedaleko mnie w sobote zetorka 11441 a wczoraj przywiezli mu czwórke vogel&noota ja chyba kupie coś z overuma cena 32000 zł na ramie 4+ w razie co jak kupie większy ciągnik to 5 skibe będe mógł dołożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

mam ibisa 4*48 ten pług dobrze orze i przykrywa ale ma tendencje do zapychania się i stawia durze opory natomiast agregat scierniskowy kos to moim zdaniem super maszynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3

Mam zamiar kupić TUR-a 4*35 do Zetora 5340, czy warto dopłacać do ażurowych odkładnic ,mają jakieś wady w stosunku do pełnych, czy same zalety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

mają też wady, to jest najprościej tak jak masz gliny i ciężkie ziemie to pójdzie lżej i wiele zalet jak masz piaski i wogóle słabsze lub lżejsze ziemie to pójdzie ciężej niż normalnie i możesz się zapłakać co do orki wykonanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Zgadzam się z piootrem mój sąsiad ma 2 pługi polskiego ibisa i zachodniego rabe werk. Powiem tylko tyle minusami ibisa są duża waga, niezbyt równo orze i stawia większy opór. Plusem jest to że ładnie kryje i łatwo wchodzi w ziemię. Co do innych maszyn to mam aresa xl c maszyna przyznam robi bardzo ładnie ale czasem się zapycha (wyrzuciłem 1 rząd zębów i teraz już nie) i jest za ciężki ale ogólnie jestem z niego zadowolony. pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

też mam ARES 3m XL C i tak jak Łukasz wyrzucić musiałem jeden rząd zembów środkowy bo nie dało się robić chyba że bardzo płytko i wolno bo nawet ziemia przy większej prędkości nie zdążała przelecieć a pozatym chwale sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Ja mam Ibisa 3+1 sz xxl, aresa p 3m, polonez 3m, i brone talerzową cut 3,2m z wałem. Sprzęt ogólnie sprawuje się dobrze, tylko agregat się troche przypycha na lżejszej ziemi.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z maszyn unii mi sie podobaja duze agregaty uprawowe takie jak atlas, mars i max i siewnik mazur 6t

natomiast wole dolozyc wiecej i kupic zachodnich producentow: plug, agregat podorywkowy, zestaw do siewu uproszczonego, rozsiewacz i opryskiwacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja odebrałem w czwartek MX 1600 rozsiewacz i on nie jest pospawany tylko podryzdany troszke żałuje że nie kupiłem zachodniego ale 50% trzeba było dołożyć :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@piootr też mam MX tylko 1000 ładnie sieje tylko mogłem wziąć zasówy otwierane ręcznie ale człowiek uczy się na błędach :unsure

 

@kamil41najmniejszy ma 500kg (uwaga nie litrów!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Ja kupiłem Kosa 2,6b.

Zamówłiem go 2 miesiace temu,oczywiście dealer powiedział że w ciągu 2 tygodni bede go miał u siebie.

Minęło 2 tygodnie wiec pojechałem do dealera,a on ze juz do mnie jedzie i nic.4,5,6 tydzien no w koncu dzwoni zeby przyjechac.

Podjezdzam zadowolony w piekna sobote,a tam zamiast ladnego Kosa stoi jakis poobijany z 2006r.

Niewziołem go bo jak ja mam kupic taki poobijany jako nowy to ja sobie uzywanego kupie.

Po 2tygodniach przyszedl nastepny kos no juz troche lepszy i 2007.

Jak to swiadczy o uni,zeby taki pobijany zlom jako nowy sprzedawac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

to napewno wina dealera napewno ma takich pracowników którzy kłada wszystko na kupie jak na składowisku złomu rozładowuja jak popadnie !! sam miałem taki przypadek poobijanego sprzętu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebastian    0
@piootr też mam MX tylko 1000 ładnie sieje tylko mogłem wziąć zasówy otwierane ręcznie ale człowiek uczy się na błędach :unsure

 

@kamil41najmniejszy ma 500kg (uwaga nie litrów!)

tomek dlaczego byś wziął z ręczną zasówą ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

dlatego że przy hyrdraulicznej zasuwie fabryczna regulacja nie jest dostosowana do ciśnienia w ciągniku(nie mam takiego z regulowanym ciśnieniem) i podczas rozsiewu nawozy dawka nawozu zwiększa się a wiesz co to znaczy nie? ja w swoim przerobiłem na regulację śrubą i takie ciśnienie wytrzymuje bez problemu :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf    15

to masz takego z pojedyńczą zasuwą ?? no bo inaczej ty chyba nie ma możliwości zwiekszania śię ja mam MX850 i tam nic sie nie zwieksza są 2 zasuwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja mam MX 1200 i nieważne jakie ma ciśnienie oleju ciągnik i nie musi mieć regulacji, bo: z tyłu ustawiasz lewą i prawą komore oddzielnie od 0 - 100mn a w kabinie mam funkcje otwarty i zamknięty i nie trzeba mieć mocy hydrauliki bo zasuwy jak daje na zamykanie to sprężyny je docisną byle by olej miał dostęp do wlotu do skrzyni jeden przewód podłączony do ciągnika i dzielenie na dwie komory proste i funkcjonalne rozwiązanie żałuję tylko jednego że nie wziołem z nierdzewki ale to już po fakcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Czytalem tu na Agrofoto że są przypadki gdzie te MX z nierdzewki niestety rdzewieją,a jeszcze stoia u dealera nigdy nieużywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj