jkl

Monitor (czujnik) straty ziarna.

Polecane posty

jkl    0

Gdzie i za ile można takie cudeńko zakupić? Po tegorocznych stratach jestem zdegustowany brakiem tego czegoś!!

Bardzo proszę o namiary firm, ogłoszeń sprzedaży, itp.

Z góry dziękuję za pomoc.


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A jaki to kombajn??

To że bedziesz miał taki czujnik nie oznacza że kombajn zacznie mniej z siebie wyrzucać. To nadal zależne jest od operatora jak i stanu maszyny.

Jesli czujniki ustawisz na duża czułośc to beda wskazywac nawet wylatujący chwast. Jak za mała czułosć to możesz siac za soba a czujnik nawet nie drgnie. Kombajnista ocenia jaka czułość a zarazem starty przyjąć. To że ci wskażnik wskaże nadmierne stary to ty musisz zadziałać zmieniajac nastawy kombajnu bądz predkość.

Tak więc porozpoczeciu i przejechaniu kilkunastu metrów najlepiej sprawdzic co leży za kombajnem jak i w zbiorniku i dokonywać korekty. Trzeba to robic majac jak i nie majac czujnika. Dzieki temu mozna skalibrowac czujnik aby pokazywał dokładnie i w tedy dopiero w czasie jazdy bedzie on pomocny.

Więc sie nie obraź ale skoro ty tego nie robiłeś nie mając czujnika to jak go kupisz nic sie nie zmieni.

 

Koszt takiego ustrojstwa jest spory i trzeba przemysleć czy warto do starszego kombajnu kupować, czy co jakis czas zobaczyc co wylatuje z komabjnu, co bedzie bardziej opłacalne.

Urzywanego raczej nie kupisz bo nie słyszałem zeby ktos sie tego pozbywał(ani nie znalazłem).

 

Zapytaj w tym temacie http://www.agrofoto.pl/forum/Sklep-AgroSmo...0&start=100 badz kolege @AgroSmol na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jkl    0

Dominator 66 z 1984r.

Interesuję sie tym urządzeniem ponieważ w ostatnim sezonie przytrafiła się mojemu ojcu przykra awaria, tnz. odczepił się drut od nastawy sita i na polu zostało tyle ziarna jęczmienia, że raczej by się opłaciło takowy czujnik zamontować na przyszłość. Na początku młócenia oczywiście sprawdzaliśmy czy ziarno nie jest gubione, ale zanim się pokapowaliśmy skąd się pojawiły straty to już parę ton się zmarnowało. A po uprawie gruberem pole wyglądało na łąkę. A wstydu się najedliśmy jak nie powiem co :lol: . A żniwa na 40h obsługuję sam z ojcem, więc zbyt dużo czasu też nie było na oglądanie się za siebie. Czego bardzo żałuję. To się dopiero nazywa złośliwość rzeczy martwych!!! Jak to mówią. "Nie uważałeś jak robiłeś, to teraz rób jak uważasz" :lol:


Lepiej mieć brzuch od piwa, niż garba od roboty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Witam

 

Nowe urządzenie to LH Agro

 

http://www.lh-agro.co.uk/

http://www.teejet.com/english/home/product...ss-monitor.aspx

 

Produkt firmy Hago to rękodzieło za duże pieniądze.

Ciekawym rozwiązaniem może być produkt z firmy Mescomp.

 

http://mescomp.com/mescomp03.html#

 

Kupując sterownik S111 do pomiaru hektarów, prędkości i czasu pracy urządzenie to można wyposażyć w czujnik strat ziarna za 1000 zł.

Zasada działania jest podobna jak w LH Agro czujnik reaguje na dźwięk a nie na uderzenie jak np. w czujnikach Claasa.

Oglądałem prototyp tego czujnika, w tym roku producent nie wprowadzi jeszcze go do sprzedaży.

 

Sam szukałem długo i nie chciałem wydać fortuny znalazłem tu:

 

http://www.rol-trans.pl/

 

urządzenie LH Agro z demontażu 500 zł. za komplet.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frutis    0

Nie będę zakładał nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum, ale moje pytania częściowo nawiązują do tego tematu.

 

W kombajnie który zakupiłem jest zamontowany taki wskaźnik: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9225990e3d0528a.html na pierwszy rzut oka wygląda na to że jest to czujnik strat ziarna na sitach i na wytrząsaczach. Potwierdzeniem tego są czujniki które są zamontowane zaraz za sitami: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eaaad5c14fa28c60.html i za wytrząsaczami: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3a327480aed84836.html

Po dokładniejszym obejrzeniu kombajnu znalazłem jeszcze dwa czujniki jeden jest zamontowany przy tylnym prawym kole: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f54d9e7de3c667f9.html a drugi na dachu kabiny: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ab73252ed9b20a9.html Wszystkie te czujniki które wymieniłem wyżej są podłączone z tym wskaźnikiem o którym pisałem na samym początku. Tak wygląda on z tyłu gdzie wchodzą wszystkie przewody: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/be8f2ea135344e64.html

Moje pytanie dotyczy czy ktoś spotkał się z takimi czujnikami głównie mam tu na myśli czujnik który jest zamontowany w kole i na dachu. Co one mogą mierzyć i w jaki sposób można odczytywać ich wskazania. Dodam że na tym wskaźniku do którego są podłączone przewody wszystkich czujników nie ma żadnych innych przełączników które by nie były widoczne na zamieszczonych zdjęciach.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek informacje w tej sprawie

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7333    1

Mam pytanie czy może ktoś kupił w firmie Hago czujnik strat ziarna, sam chciałbym wyposażyć swój kombajn w takie urządzenie, ale wcześniej chcę zasięgnąć informacji od kogoś kto miał kontakt z tą firmą bądź ma nawet od nich taki czujnik. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Interesuję się również tym czujnikiem :P.Koszt kompletnego urządzenia to 3500zł.Gwarancja obowiązuje podajerze dwa lata.Poczytaj temat o przeróbkach w bizonie-tam jest napisane trochę na temat czujników strat ziarna,oraz podałem inny link do czujnika uniwersalnego,który może znaleźć zastosowanie również w innych maszynach rolniczych,a także jest przystosowany do pokazywania innych wartości typu prędkość maszyny,areał itd :D .Pozdrawiam :D


Praca wszystko zwycięża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik7333    1

Dziękuję za odpowiedź, co do ceny też jestem zorientowany, bardziej interesuje mnie opinia użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Nie wiem czy ktoś z was widział czujnik Hago bo ten który jest na stronie to nie jest ich produkt.

Większość zdjęć na ich stronie nie prezentują ich wyrobów. Jedyne co produkują to są stoły a i tak nie wszystkie zdjęcia przedstawiają ich własne. W zeszłym roku pytając się o czujnik strat wywnioskowałem, że nie sprzedali do tej pory żadnego.

Nie mogłem uzyskać nr telefonu do kogoś kto kupił i mógłby podzielić się uwagami, nie mieli sztuki aby pokazać. Z innego źródła wiem że jest to niesprawdzone w praktyce rękodzieło jakiegoś amatora które firma Hago próbuje sprzedać aż za 3500 zł.

Można za mniejsze pieniądze kupić sprawdzone urządzenia.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robert28    0

Witam

Ja w zeszłym roku zakupiłem czujnik strat ziarna od firmy Hago. Faktycznie czas realizacji zamówienia był dośc długi ale jestem zadowolony z tego zakupu. Sprawdził się podczas żniw, nie mam żadnych zastrzeżeń i w porównaniu z innymi firmami, które oferowały podobne czujniki uważam, że cena którą oferują jest dość dobra. 3 lata temu zamówiłem w tej firmie stół do Bizona z dwiema kosami bocznymi, 2 dni pózniej miałem go u siebie na dworze, jestem zadowolony, dobrze się sprawdza. Ogólnie polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr2691    8

Nie będę zakładał nowego tematu żeby nie zaśmiecać forum, ale...

 

 

Chyba znalazłem odpowiedź na twoje pytanie, zobacz sobie opis tego produktu, tam jest chyba to samo co masz Ty, ale w nowszej wersji...

 

Oto link: http://www.teejet.com/media/78164133-fd0a-40fa-bce2-ec3aafc9da3b-144_CAT50_POLISH_LR.pdf


Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filus    1

Witam!

 

Mam pytanie dotyczące czujnika strat ziarna w Deutz Fahr 4080 HTS z 96 roku.

Czujnik za sitami jest uszkodzony. Jest w kształcie rury, w której w środku znajduje się odbiornik - płytka firmy LH AGRO o symbolu GPU-9.

Pozostałe oznaczenia to: ET 3074A, MC 1368C, MULTI 94V-0.

 

Problemem jest to, że do płytki przylutowanych jest 6 przewodów w różnych kolorach. Oprócz jednego - białego wszystkie pozostałe są urwane.

Jeśli ma ktoś u siebie taki czujnik proszę o info w jakiej kolejności należy przylutować kable gdyż pomyłka może skończyć się uszkodzeniem płytki.

 

Można pisać na: hopadek@poczta.fm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekk310    1

Witam

 

Mam w swojej maszynie taki oto komputer (zdjęcie zapożyczone) http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/183999-lh-agro-965-kalibracja/

 

I mam z nim problem bo nie mam do niego belki strat ziarna która jest zamontowana za sitami kto wie gdzie mogą taką zakupić ??

 

Po drugie mam strasznie dziwny język w nim przy starcie wyświetla się ver. 1.12 DK czyli chyba duński , znacie jakiś serwis który może zmienić mi język na angielski lub polski???

 

Komp także nie trzyma pamięci tzn gdy wprowadzę szerokość koszenia ,obwód koła to po wyłączeniu hebla przy akumulatorach dane znikają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Witam!

Wiem iż to trochu archeologia, ale

chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie pracuje taki czujnik(monitor) strat ziarna.

Czy ktoś dysponuje dokumentacją elektroniczną takiego urządzenia( schemat, jakieś zdjęcia elementów elektronicznych podzespołów wykonawczych)? Cena takiego nowego urządzenia wydaje się być naprawdę zawrotna, jakby tam się znajdowała naprawdę niewybredna elektronika.

Pozdrawiam


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kristofus    11

Niedawno przygotowując kombajn analizowałem jak działa taki monitoring strat (JD seria 9000).

Czujniki praktycznie elektroniki nie zawierają - sensorem jest płytka laminatu prawie na całej powierzchni niewytrawiona, pośrodku posiada wydzieloną ścieżkę do której przylutowana jest blaszka. Między blaszką a laminatem jest jakiś drobny element, możliwe, że piezoelektryczny. Ogólnie przypomina to w działaniu mikrofon. Pukając delikatnie w płytkę generowane są impulsy napięciowe, w centralnej części osiągają one kilkanaście volt (sprawdzałem na oscyloskopie).

Nie ma żadnego zasilania, wychodzą dwa przewody przy czym ważna jest biegunowość. Duży obszar miedzi na laminacie robi za masę, w wiązkach czujników prowadzony jest też trzeci przewód ekranujący. Sądzę, że jest to ochrona przeciwzakłóceniowa, przewody te są przykręcane do wytrząsaczy oraz do obudowy sit.

Dalej wszystko idzie do jednostki przetwarzającej a następnie po CAN-ie do kabiny i jednostki wizualizacji. Owszem, to zaawansowana elektronika ale obsługuje ona jeszcze wiele innych funkcji. Ogólnie zasada jest prosta: zliczane są wygenerowane impulsy a ich ilość w jednostce czasu przekłada się na wysokość słupka strat na wskaźniku. Do wyboru są jeszcze 3 rodzaje czułości odpowiednio do rodzaju zbieranego zboża.

 

Nie wiem jakie masz zamiary i możliwości ale sądzę, że mając wiedzę na temat przetworzenia takich impulsów dla np. jakiegoś taniego AVR-ka (Atmega, etc.) zrobienie na nim wizualizacji nie byłoby specjalnie skomplikowanym zadaniem. O kosztach, zwłaszcza prototypu trudno jednak się wypowiedzieć bo na pewno wymagałoby to wiele pracy z chociażby kalibracją. Może to byłby lepszy temat do działu elektroniki lub w ogóle dla magików od mikrokontrolerów na elektrodzie. Koszt nowego sensora o którym piszę u dealera to ok. 100euro netto, w tych kombajnach są 2 na sitach i 2 na wytrząsaczach. Nie wiem czy podobne były w starszych kombajnach, można próbować szukać coś na szrotach. Swoje wszystkie sprawdziłem, mimo 5 lat i ponad tysiąca godzin po umyciu zewn. pow. laminatu wyglądają jak nowe, impulsy generują w zasadzie identycznie i nie bardzo widzę jakiś sposób ich uszkodzenia w normalnej pracy poza "przypadkowym" konkretnym przywaleniem w nie młotkiem ale to zostawiłoby widoczny ślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amfipterus    1

Dzięki za odpowiedź, wielki szacun za posiadanie oscyloskopu w domu i szczegółową rozkminę.

Czy mam ochotę coś takiego wykonać, jeszcze nie wiem.

Analizując Twoją wypowiedź: czujnikiem są na pewno piezoelektryki( obstawiam iż to będzie jakieś MFC zatopione w blasze)ponieważ nie pobierają zasilania z zewnątrz,w jednostce przetwarzającej zapewne siedzi jakiś CPLD - bo zasadniczo nic bardziej się nie nadaje do zliczania w danej jednostce czasu impulsów i przesyłania ich po CAN-ie - do tego obsługa kilkunastu czujników równolegle i to w czasie rzeczywistym.

Stworzenie wizualizacji wydaje się być najprostszym zagadnieniem... Zasadniczym problem: czułość stworzonego urządzenia, niewrażliwość na drgania generowane przez kombajn(tu już trochu majcy się wplata -fale Lmba?).

 

Zabawy przy tym pewnie co nie miara. Kosztów też( 250 zł samo cpld). Gotowe urządzenie: 1 986,36€ netto. Zakładając pracę kombajnu(poczciwy bizonik rekordzik) w rzepaku i oszczędności z zachowanego ziarna na poziomie 3q na ha(~ 300zł) to wydaje mi się iż warto( gdzie praca kombajnu na rok to ok 20 dni). Zwłaszcza iż stworzenie, działającej zabawki trochu radości przyniesie, a nabywana w tym czasie wiedza jeszcze większą, zwłaszcza iż to by nie była sztuka dla sztuki, niczym jeżdżące robociki.


1)Take it ALL on your stride!!!
2) Liczby są cierpliwe, zawsze jakiś wynik dadzą....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki75    0

Kupiłem czujnik strat ziarna od firmy HAGO za 2700 zł i jestem bardzo zadowolony z niego. Nie muszę co chwile sprawdzać czy się coś zapcha. byłem go odebrać. mieli na stanie chyba z 30 kompletów. nie piszcie ze oni go nie robią, chyba tylko złośliwość albo jakaś konkurencja tak pisze. Oprócz tego pełno stołów, kos, sit, zawiesi, agregatów itp. jak chcecie to wejdźcie na stronę http://www.hago.pl/ mój sąsiad ma stół hago do JD. Jest bardzo zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

witam wszystkich!

 

mam do was pytanie i prosbe. Czy kupowal ktos z was czujnik strat ziarna do kombajnu (najlepiej jesli chodzilo by o bizona Rekorda) i jakiej firmy czujnik wybraliscie? czy oplaca sie kupowac takie cudo, czy lepiej po staremu kosic na czuja?

W internecie znalazlem kilka czujnikow:

1. Mescomp - cyfrowy miernik, podobno najdokladniejszy- ale drogi, bo sama belka pomiarowa 2700 zlotych, a najlepiej miec je dwie, i do tego komputer za ponad 1000 zlotych.

2. Hago - ktos pisal, ze to niesprawdzone rekodzielnictwo. Cena juz lepsza, bo 2900 na allegro za caly komplet i chyba bylbym za tym.

3. Teejet cena ok. 2000 euro. nie wiem czy to dziala, jak powinno, ale jak dla mnie za drogie. Ma ktos jakies doswiadczenia z tym producentem?

 

Czy taki wydatek jest sie w stanie zwrocic w jedne zniwa, przy zalozeniu koszenia ok. 50 hektarow (pszenica i rzepak) w sezonie?

 

Mam nadzieje, ze odezwie sie ktos kto sie na tym troche zna lub ma, ktores z tych urzadzen, a nie jakis naganiacz firmy Hago albo dziecko neostrady.

 

Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Teejet kupił LH Agro więc chyba tej marki nie trzeba przedstawiać. Dobre 30 lat robią elektronikę dla rolnictwa w tym i monitory strat ziarna. Zdecydowanie jest to najlepszy wybór ale cena niezbyt atrakcyjna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0
Napisano (edytowany)

no 2 tys. Euro netto to przeszlo 8 tys. zlotych, a to sporo za duzo :( ciekaw jestem jak sie sprawuje ten czujnik hago. Chociaz widac, ze na forum malo kto sie wypowiada, wiec raczej nikt sie w takie rzeczy nie bawi. Ehh chyba lepiej byloby zmienic kombajn, ale rynek wtorny jest ciezki to ogarniecia. Samemu ciezko sprzedac, a kupic kreconego claas, ktory jest tylko odpicowany pod sprzedaz mija sie z celem.

Czy ktos sie orientuje ile sie uda zaoszczedzic uzywajac czujnikow strat?

Pozdro

Edytowano przez Dario23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj