jkl

Monitor (czujnik) straty ziarna.

Polecane posty

kristofus    11

Nie wiem czy Ci ktoś odpowie ile jesteś w stanie zaoszczędzić. To przede wszystkim zależy od tego na ile znasz swój kombajn, jak o niego dbasz i jak potrafisz go ustawić. Jeśli sprawdzasz co zostawiasz za sobą i nie widzisz tam wydmuchanego ziarna to... nic nie oszczędzisz :) Nie licząc przypadków awaryjnych (zapchanie, zatrzymanie podsiewacza z sitami, etc.) ale to też w dużej mierze zależy od stanu maszyny a ten zwykle najbardziej zależy od kombajnisty :)

Wydmuchać pszenicę w Bizonie to moim zdaniem trzeba trochę "zdolności", rzepak też ze względu na jego niewielką masę przechodzącą przez kombajn raczej trudno. Dość łatwo o kłopoty w jęczmieniu ale w tym przypadku raczej problem pojawia się na wytrząsaczach a chyba nie o takich czujnikach myślisz. Piszę o doświadczeniach na Z056, Rekordem nie jeździłem ale w końcu heder ten sam a to w tym sprzęcie jest najczęściej wąskie gardło.

W większej i wydajniejszej maszynie taki czujnik (na sitach i wytrząsaczach) to podstawowy wskaźnik aby ręka się nie "omsknęła" na hydrostacie i można było pracować z optymalną wydajnością. Przy szerszym hederze każda dziesiąta część km/h robi różnicę zwłaszcza w nierównym terenie. Mam spore doświadczenie ale nie wyobrażam sobie czymś co ma heder i młocarnię znacznie wydajniejszą od zespołu czyszczącego jeździć na czuja. W Bizonie raczej takiego problemu nie miałem a przeciętnie zwykle robiłem hektar w 0:50-1h. Z perspektywy czasu dla przypadków awaryjnych raczej zainwestowałbym w kilka chińskich liczników rowerowych i umieściłbym je na newralgicznych kołach napędowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario23    0

ok. dzieki kristofus. To co napisales jest logiczne i w zasadzie przekonales mnie do tego by nie kupowac na sile jakiegokolwiek czujnika. Jak zmienie kombajn to wtedy mam nadzieje miernik strat bedzie juz w standardzie :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafals2    6

Kupiłem claasa dominatora 88 maxi i z tyłu na sitach jest zamontowany czujnik strat ziarna ale w kabinie nie ma pokręteł do regulacji tego i czy może to w jakiś sposób działać bez pokręteł ? czy konieczne są pokrętła żeby to działało ?? pod panelem jest kostka która jest odłączona ale po podłączeniu na wyświetlaczu zapalają się wszystkie diody i nie gasną. Co jest powodem tego i co można z tym zrobić ??? Z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil1998    92

Witam, posiadam taki czujnik strat ziarna http://abload.de/img/dsc_03837nzus.jpg i nie ma czujników... są poobrywane kable: http://abload.de/img/dsc_03711jyb4.jpg (sita) http://abload.de/img/dsc_03730ta02.jpg (wytrząsacze) http://abload.de/img/dsc_03749yajc.jpg . Kable idą do tego "czegoś" http://abload.de/img/dsc_03709uu3t.jpg .

I teraz mam do was pytanie,czy jest możliwość dokupienia takich czujników,bo sam komputer raczej działa,bo po przestawieniu go z off podświetla się zegar.


Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,o ile dobrze pamiętam to w temacie mercator, ktoś oferował czujniki ,ale chyba od kombajnu mercator, trzeba by poszukać tam właśnie, ja mam w swoim claas mercator zamontowane, jeden zaraz za wytrząsaczami, drugi zaraz za podsiewaczem ,a wewnątrz kabiny wyświetlacz z wskażnikiem i pokrętłami, ale że pierwszy rok nim koszę to ustawiłem kombajn tak że czysto wymłaca i ziarna nie gubi, to sobie nim głowy nie zawracam, powiem że nawet nie dociekałem jak to działa, z braku czasu, jak będę miał więcej czasu to się tym zajmę, jak nie to wymontuję i sprzedam, dużo ha nie mam do obróbki na kombajn, to po ustawieniu zobaczę jak idzie, i jeśli jest dobrze nic nie przestawiam w kombajnie tyko jadę dalej .Wiadomo że jak ktoś dużo kosi, a i do tego jeszcze może wieczorami czy nocą, to na pewno że jest przydatne coś takiego, raz że wygoda ,a dwa oszczędności w stratach ziarna :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rollass    2

Nowe spojrzenie na czujnik start ziarna. Pierwsze testy odbyły się na żniwach 2019r. Efekty zadowalające.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ftl    17

Witam. 

Czy posiada ktoś instrukcje bądź schemat do LHAgro 862? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MESCOMP    1
Dnia 26.05.2013 o 12:38, Arek napisał:

Teejet kupił LH Agro więc chyba tej marki nie trzeba przedstawiać. Dobre 30 lat robią elektronikę dla rolnictwa w tym i monitory strat ziarna. Zdecydowanie jest to najlepszy wybór ale cena niezbyt atrakcyjna...

Witaj,

znowu ktoś nas wywołał do odpowiedzi.

 Typowa agumentacja - lepsze, bo zagraniczne i firma dłużej się tym zajmuje.

Mało kto wie, że Mescomp w elektronice działa od 1983 roku. Nasz najnowszy cyfrowy miernik strat jest opatentowany. Komputer rejestruje każde gubione ziarno i podaje dokładne straty w tysiącach nasion na ha. Według naszej wiedzy oprtej na badaniach Urzędu Patentowego jesteśmy jedynym producentem czukników strat o tak zaawasowanej technologii.

Jeżeli zechcesz podyskutować na temat nowoczesnych metod stosowanych w miernikach strat - bardzo chętnie przedstawimy swoje  merytoryczne argumenty.

Pozdrawiam

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj