blondynek2004

Volvo S900 oględziny i zakup

Polecane posty

Witam
Mam pytanie do was panowie odnośnie kombajnu Volvo s900. Chcę zakupić taką maszynę i chciałbym się dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy oględzinach. Jakieś newralgiczne miejsca gdzie zajrzeć o co pytać. Głównie chodzi mi o wszystko oprócz silnika. Będę wdzięczny za pomoc.
Kombajn stoi nie daleko mnie u rolnika. Ceni 16k za niego.
Wiem że są podobne tematy pisałem w nich ale umarły śmiercią naturalną chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

co chcesz wiedzieć  mam taki tez kupowałem w twoich okolicach .mogę coś podpowiedzieć daj  zdjęcia tej maszyny.Jest to dobra maszyna jak dbasz to jedziesz.Sprawdz czy jest kompletna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

kolego a gdzie to volvo stoi, bo nie daleko mnie też jest jedno do sprzedania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Nie powie bo się  boi konkurencji.A tak poważnie  to ile mogę to  pomogę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorry panowie że się nie odzywałem ale gości po świątecznych jeszcze miałem.

Volvo stoi za Garwolinem w stronę Żelechowa, stoczka łukowskiego. Zdjęć nie mam ale byłem przejazdem i na ogrodzeniu wisiało ogłoszenie to stanąłem. Obejrzałem go tylko tak pobieżnie bo nie bardzo było jak włazić w niego. No ale kombajn nie malowany co widać garażowany z kabiną heder 3.6 roboczej 3 komplety sit zapasowa kosa sieczkarnia.

@ovi a gdzie?? Masz jakieś namiary?? Kiedyś widziałem gdzieś w okolicach kraśnika było ładne volvo ale później zginęło mi ogłoszenie.

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ruski76    0

jak lecisz od lublina w Rykach stoi jak minąć most kolejowy to po prawej stronie u Bałmana z dala widać 3,60


Koledzy zwracajcie uwagę na stan wytrząsaczy tzn,luz na wykorbieniach wzdłuż i w poprzek, bo jak jest to może takiej kaszany narobić ze hej .Ja po takich przejściach przerobiłem wytrząsacze  na łożyska ,od bizona z-40 bo prawie pasują .A i rozdzielacz czy bardzo się poci  ale rozdzielacz to łatwo zregenerować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

w tamtym roku oglądałem takiego z kolegą bo szukał dla siebie, ten o którym mówie stoii Zawadzie koło Zamościa, okazało sie że stoi szczelnie okryty plandeką tirowską przez co blachy zaczeły już gnić tak śmierdziało, większość kół pasowy spawane, sieczkarnia nieorginalna , pod tylną żmijką że noga by przeszla a klijent twierdzil że kombajn prosto w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten u baumana to już poszedł.
No właśnie różne kwiatki bywają a ja w tedy nie byłem przygotowany na grubsze oględziny. A kombajn jak to kombajn zakurzony i w ogóle. A poza tym ciasno w tym garażu i trzeba wyjechać żeby się do czegokolwiek dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Swojego brałem z okolic Trojanowa  facet   to rolnik .Miał 3  kombajny na sprzedaż sprowadzone . Kombajn  nasmarowany prosto w pole. Przez 3  lata   z 300 max dołożyłem.poszukam umowy to napisze  gdzie dokładnie on jest.na olx był ale teraz nie sprzedaje nic.Luz na panewkach standard .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie takie rzeczy mnie interesują które są częstymi usterkami lub ich zaniedbanie może spowodować poważną awarię. 

Przykład luzu panewek na wytrząsaczach już wiadomo że trzeba sprawdzić.

O takie rzeczy właśnie mi chodzi. To co wam, użytkownikom tych kombajnów się przy darzyło. Ja będę wiedział co przejrzeć i gdzie zaglądać żeby się nie wbić na skarbonkę.

 

 

@ovi mówisz o tym z linku że taki szrot w "bdb" stanie prosto w pole??

https://www.olx.pl/oferta/volvo-s900-z-sieczkarnia-CID757-IDc45jW.html#ff300854d8

Edytowano przez blondynek2004

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

tak to ten ,ze zdjęcia to jeszcze jako tako ale na żywo to tragedia do tego klijent nie mówil prawdy twierdząc że kombajn stoii rok pod plandką bo już w 2013 mieli drugi kombajn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampas    0

Witam panowie mam takie pytanie co się w tych modelach najbardziej psuje na co zwracać uwagę przy kupnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurus144    0

Witam wszystkich jestem tu nowy,

Tez zamierzam na dniach kupic volvo s900 stan sredni stało 2 lata nie uzywane,
a nie bardzo wiem co sprawdzic młocarnie wytrzaszace łopatki na slimakach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Turbina
      Witam wszystkich,koledzy spotkał się ktoś z kombajnem duńskiej firmy DRONINGDORK?????????????
      Piszcie co wiecie o tych maszynach,jak się sprawują no i czy da do tego części,pozdrawiam.........
    • Przez ARTI2019
      Witam, szukam instrukcji obsługi kombajnu massey ferguson 31xp lub dronningborg 8500 z racji ze to bliźniacze konstrukcje, nigdzie nie mogę znaleźć, liczę na moc forum agrofoto 💪 ZDU

    • Przez farmer_89
      Witam, ma ktos wiedze czy dronningborg d 4000 na pomaranczowym spodzie wychodzily orginalnie bez  kabin? czywiscie niektore egzemplarze.
    • Przez szakal911
      Witam.
       
      Przeszukałem forum i nie znalazłem nic odnośnie tych kombajnów, mogłem coś przeoczyć oczywiście.
       
      Zakupiłem niedawno sampo 580 rocznik 90. Poszukuje katalogu części oraz instrukcji użytkowania.
       
      Będę ogromnie wdzięczy za pomoc : )
    • Przez Dariusz12
      Witam moj john deere 2064 nie może się zatrzymać na hydrostacie zawsze jedzie powoli do przodu lub do tyłu co moze byc tego przyczyna ?  Jest lekki wyciek z rozdzielacza (tego od sterowania na linke ) czy to może być przyczyną?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj