JD5620

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli?

Polecane posty

gangster    7

Mnie nauczył dziadek i tata do jazdy nie musieli mnie namawiać bo sam chciałem a teraz to ja mogę już uczyć dziadka i tatę z obsługą maszyn :)


Wypadek trwa sekundy, leczenie miesiące!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja pamietam jak miałem komunie rodzina sie smiała że rośnie gospodarz wsi w tedy pamietam tato nie dawał mi jedynie robić opryskiwaczem siewnikiem i wielorakiem (pielaczem) no i kombajnem zbozowym. dzisiaj smiem twierdzić i kilka osób rodziny jak to powiedziało ze on juz zostanie kto w jego wieku przy wieku 19 lat spedził już połowe życia na ciągniku. I powiem wam że kreci mnie to ale sytuacja polskiego ronictwa odstrasza. Dziasiaj mówie tacie ze jeśli praktycznie po twojej chorobie obrabiam sam wszystko to zajmij sie przydomowymi pracami (obrzadek itp i sie nie męcz bo i tak nikt cie nie upilnuje czy tak czy tak to pracujesz więc przynajmniej bądź przy domu ) a ja biore co sie da i pole zostaw mi najwyzej pokierujesz jak i co jak bym sie pogubił no i na dzień dzisiejszy już w niedziele jade podpisać umowę na 8 ha dzierżawy i kolejne w drodze juz sie mysli jak i na jakich warunkach człowieka podejść aby tylko wyrwać te kilka ha. Z tymi 8 ha juz by było jakieś 42 ha ornego plus jakies 20 łąk ja dac rade dam ale nie wiem czy sprzet da hehehe trzeba nieźle się zwijać i unowoczesniac graty lub zwiekszyć moc pociagową gosp. Wychodzi jednak na to ze jedno i drugie.

ojciec powtarza mi że poco mi to itd ja mówię ze dzierżawę zawsze jest prosto oddac właścicielowi sprzedać swoją ziemie juz trochę boli wiec puki moge bede robił i pomagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Nauczył mnie ojciec a teraz to na własnych błędach się uczę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk1993    0

A mnie nauczyli wszystkiego rodzice i za to im dziekuje bo żeby nie oni to bym był zielony jak trawa.A przede wszystkim potrzeba chęci.

 

<_< :) :) :) :) :) :) :)


powered by DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

mnie wszystkiego co jest związane z pracą na roli nauczył dziadek i wujek troszeczke też tata :D:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fdt309ci    1

We mnie pasje do gospodarki zaszczepił tata wszystkiego mnie uczył lecz w 2006 roku zmarł :D i od tej pory wszystkiego ucze się od dziadka a także wuja no i nie wspomne już o agrofoto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

a ja jestem samoukiem a od ojca to w 15latach lepiej robiłem , każdy we wsi mnie chwali i nie boi sie dać nawet nowego ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek30    0

ja większość umiejętności zawdzięczam mojemu tacie ale wielu rzeczy też sam sie nauczyłem :(


MTZ 80
URSUS C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi10495    0

Chodź mam dopiero 16 lat to dziadek był jest i będzie moim autorytetem i myślę że jeszcze dużo się odniego nauczę :( A i małe pytanko do kolegi @redbull to co w twojej wsi mają za ciągniki nowe???(c360) :) Bo ja to i używki się boję porzyczyć dobremu sąsiadowi a co tu mówić o mało mi znanej osobie i to nowego ciągnika.


2812=Power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redbull    50

nie debilu C-328 k***a

 

Wyzwiska (prowokowanie do kłótni), cytowanie poprzedniego posta, wulgaryzmy 30%

Edytowano przez wsk125ccm
j.w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekvet    11

ja mam 13 lat i się ucze ale naj wiecej to mnie dziadek z rolnictwa nauczył i po części też tata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaWeL1995    1

Chociaż mam 14 lat (no jutro rocznikowo będę miał 15) ;[ to całe g**** się znam ale wszystkiego nauczył mnie dziadek :lol: gdy miałem 8-12 lat pracował jeszcze w okolicznym SKR i zawsze gdy kosił gdzieś w okolicy to często znim jeździłem kombajnem ;[ i ma gospodarce dość dużo mnie tresuje przy podjeżdzaniu pod maszyny rol. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poke912    0

Dziadek Tato i Pracownicy Taty jak miałem 7 lat pierwsi dali mi samemu jechać ciągnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj