JD5620

Komu zawdzięczacie umiejetność pracy na roli?

Polecane posty

JD5620    10

Tak jak w temacie kto was wszystkiego nauczył? U mnie chyba największą rolę odgrywał dziadek który można powiedzieć nauczył mnie wszystkiego dzięki czemu wraz z upływem czasu mam wieksze doświadczenie w pracy a wy?


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Mnie dziadek i ojciec juz kiedy musiałem zapierać się o kierownicę żeby wcisnąć sprzegło uczył mnie podstawowych rzeczy ciągnikiem do dziadka zawsze jak na wakacjach to całymi dniami w ciagniku z ojcem tak samo na kombajnie wszedzie. No i tak zostało już od jakis 3 4 lat wiekszość prac w polu robiłem sam w tym roku praktycznie cała gosp na mojej głowie jak ociec zachorował i czy w polu czy w szpitalu dałem rade i ciesze się ze w młodym wieku nauczyli mnie i jak trzeba było to soebie potrafiłem poradzić nie raz zarywająć nocke itd ale dałem i daje rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Cóż to u mnie troszkę przeżyć było jednak dałem rade i pewnie ojciec był by ze mnie dumny :lol:

 

Do 13 roku życia brałem nauki właśnie u taty, jednak w 2003r zmarł :D przez 3 lata można by rzec, że cofnąłem się w rozwoju gospodarki ucząc się na własnych błędach i stereotypach dziadka. Ale w 2006 przyszło zbawienie w postaci AF i od tamtej pory wszelkie nowinki stosuje u siebie i daje radę się rozwijać :D

 

Czyli można powiedzieć, że umiejętność pracy na roli zawdzięczam ojcu i AF :D

 

To by było na tyle:)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patol    0

mnie to najwiecej nauczył dziadek, przewaznie z nim wszystko w polu robilem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Ja mojemu tacie ;] I dziadkowi po części od niego też się uczyłem ;]


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

dziadkowie ,rodzice i czasopisma rolnicze które niejednokrotnie pomagają


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Mnie podstaw nauczył, wiadomo Tata :lol:. Resztę głównie sam drogą samodoskonalenia (nauka na błędach - najkosztowniejsza ale za to najbardziej efektywna :D ).

 

OT

@Mesershmit wiem że masz refleks (wiadomo Twój ,,Stary" wymięka), ale ani się obejrzysz jak przepuścisz swój cały kapitał na AF.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Jak ja bym robił tak jak ludzie na AF piszą to już dawno moja gospodarka by zbankrutowała

 

Co masz na myśli?

Oczywiście Ojciec i wujek zaszczepili we mnie zamiłowanie do rolnictwa, poniekąd brat tez dużo rzeczy mi wytłumaczył i przybliżył


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

ja na poczatku przyglądałem sie pracy wujka , a jak nikogo w domu nie było to jazda w pole i wypróbowywanie nowych umiejetnosci:P.Ale teraz wszystko to ja robie jesli mam czas a jesli nie to ktos mnie zastępuje ale to zadkosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mesershimt nie prowokuj, bo szybko skończysz... :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Dziadek i tata.. wiadomo człowiek uczy sie na błędach ale jak sie chce cos zrobic to sie potrafi.. pare wskazówek i jest Ok :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Ja te umiejętności to własciwie dopiero nabywam, ale ciesze sie że razem z AF. Doświadczenia w praktyce mam nie wiele, ale wszystko przychodzi z czasem :lol:

 

Tą wiedze która posiadam, zawdzięczam Agrofotowiczom, moim wujaszkom a także kolegom. I co jeszcze dodam - kiedyś miałam pomysłow mnóstwo na zawód, a teraz (głównie dzięki AF) wiem że to będzie rolnictwo. Więc trzymajcie za mnie kciuki, co bym się do ogólniaka dostała i poszła na biologiczno - chemiczny :D


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Jak ja bym robił tak jak ludzie na AF piszą to już dawno moja gospodarka by zbankrutowała

nic tylko gratulowac twojej gospodarki,

kiedy moge przyjechac na konsultacje?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aldanio    2

Ja zawdzieczam wszystko tacie od malego juz jezdzilem w ciagniku z tylu na desce jak mialem moze z 5 lat w wieku 6 juz ja jezdzilem za kierownica a tata na blotniku mowiac i instrujac co mam robic a teraz udoskonalam swoje umiejetnosci tata mi powiedzial ze jezdze lepiej niz niektórzy starsi kierowcy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5620    10

dzięki tacie i dziadkowi nauczyłem sie podstaw a reszta jak np. ustawianie pługa itp. uczyłem sie sam na własnych błedach czesto coś zepsułem ale na drugi raz pamietałem :lol:


Diesel KOPCI, Diesel CZADZI, Diesel nigdy cię nie ZDRADZI !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamkon    16

Mnie nauczy tata, ale jeszcze wszystkiego niewiem :lol: bo czlowiek uczy sie cale zycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ja od malucha zawsze jeździłem czy to z ojcem czy to z wujem w pole.zawsze to lubiłem.mimo to że ojciec nigdy nie chciał żebym sie kręcił,ojciec jest mechanikiem a ja o samochadach to wiem 0 a o ciągnikach wiem tyle co na af przeczytałem.umiejętność pracy w gospodarstwie zawdzięczam matce.bardzo to lubi i mi tez to przekazała.a miłość do zawodu rolnika i do ziemii zaszczepił mi dziadek.to on mnie nauczył jak sie powinno obrabiac w ziemii.sporo wiedzy też zebrałem czytając fora na af.

i ja myślę wprost przeciwnie niż @Mesershmit.trzeba brac pod uwagę to że niektórzy lubią się pochwalić.a wiele ciekawych rzeczy tez można się dowiedzieć.przecież np jeżeli ktoś orze glinę po ramę to wcale nie oznacza że na piasku tez trzeba tak robić.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

U mnie to cała pasje zaszczepił we mnie dziadek. Od niego się ucze staram sie uczyć na swoich i jego błędach. Będzie już z 8 lat doświadczenia na maszynach...

 

Ale co to jest ? Nic. :lol:


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerak    0

Mnie to tata zawsze ratuje w każdej sytuacji tak jak dzisiaj zakopałem się ciągnikiem i męczyłem się i by uratować sytuacje poszedłem po człowieka, który uczył mnie wszystkiego od podstaw w pracy na roli-tate tata tez pogłówkował i wbił bieg a my pchnęliśmy 60 i wyjechała, a tata szybko wskoczył do ciągnika i udało się wyjść z tak ciężkiej sytuacji z której wybawił mnie tata :lol:


Green power ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fedzio255    1

Tak jak nie których przedmówców tak i mnie prawie wszystkiego nauczył dziadek no i pasja do rolnictwa :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Mnie wszystkiego nauczył i nadal uczy mój tata bo dziadek to strasznie zacofany jest pamietam te pierwsze jazdy z tatem mf 255 zawsze mialem problem z jechaniem po drodze ściągalo mnie w pole ale to było jakieś 13-14 lat temu :lol: :D


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj