Skocz do zawartości
Demilio

ZLECĘ SPRASOWANIE 200-300 Ha woj śląskie.

Polecane posty

endrju00711    11

Dokładnie dyczkowski, a apropos to po mojej prasie to myśle że 150 kg do 200 będzie miała, a cenowo, to kształtuje się u mnie tak, 6 zł od bali za sprasowanie, i siatka klient, albo moge sam kupić, to wyjdzie coś około 7 - 7,5 zł od bali. No to zapobiegne wasze pytania, wszystko zależy od rodzaju słomy i jej suchości, ale wątpię aby ktura miała poniżej 150 kg , jak będzie miała, to nie wiem co to za słoma będzie musiała być.

EDIT : mam raptem coś ponad 30 ha , w dopłatach mam 26,64 ha, ale dużo dzierżawie w układzie że ktoś zabiera dopłatę, a ja uprawiam tą łąkę, bo nie muszę płacić podatku, a oni sami sobie dopłaty odpisują :) Tak jest uzgodnione , i jest dobrze. A wogóle to jak tata czasami na wieś wyjdzie, albo pod kościołem się wiara pyta czy tego nie chce, później sam się dziwie dla czego skosił sąsiadowi łąkę, i każe mi jechać przetrząś to, i później jest tekst typu : ,, To ty nie wiesz że my to uprawiamy ?? " a ja zdziwiony skąd te hektary się nabrały :):) Ale przeważnie to są miłe niespodzianki, tylko ostatnio mam taką łąkę, co strach wrzucić trojkę szosową, bo trzeba się mocno kabiny trzymać, a o tym że są takie kretowiny że jak wpadam tam trzepakiem to świata nie widać to nie wspomnę. Ale na szczęście mam takiej łąki tylko hektar, ale jak tam jadę to nie biorę pepsi do ciągnika, bo bym mokry wrócił :)

kat    7

140zł/h czy się stoi czy się leży. Ale z reguły od 25 do 30 belek na godzinę :) .

Tylko ze nie moja okolica...

Tą słomę będziesz zbierał do spalarni?

Kto Ci prasował poprzedni sezon?

arassso    3

ja tam 7 zł belka nie moge na godzine brac bo nikt nie bierze u nas na godzine tylko na belki.

imi    8

ja biore po 10zł za 120x165 waga zależy od słomy 300-360kg na rotorze.

endrju00711    11

A ile bierzesz za 120 x 120 , bo wiesz chyba że w beli 120 x 180 jest dwa i pół raza wiecej słomy, niż w belce 120 x 120, to za belke 120 x 120 to chyba po 4 zł bierzesz ??

robertbara    57
coś mi to nie pasuje napisałeś 25 balotów z hektara a piszą że waga od 200-300 kg 1 balota - a z hektara średnio wychodzi 3-3,5 t słomy czyli jakieś 10-15 balotów . prosze o propozycje cenowe oraz jaką wagę balota wasza prasa wiąże ( wiem że zależy od wilgotności ale z praktyki -przeciętnie ile?) pozdrawiam i czekam na odpowiedź

Napisze dla przykładu chociaż usługi i tak Ci nie zrobie.]

Moja robi bele 1,8 m o wadze do 450 kg mniej więcej, w godzinę zrobię około 20-25 bel co daje jakieś 10 ton/h. Wszystko zależy od plonu.

Co do stawki na hektar to jak dla mnie nie ma czegoś takiego że jade w ciemno na hektar tylko licząć. Ważniejsza jest liczba belek.

Za belkę 1,8 m biore bez sznurka 12-14 zł, 1,2 m około 5,5 bez sznurka. Jeśli plon jest mały i nie zdąże zrobić tyle balotów żeby uzyskać min 250 zł/h to nawet jeśli masz licząć bele do zapłacenia 200 zł to ja biorę 250 zł od tak sobie.

Jeśli plon jest dobry to 300 zł/h jest osiągalne. :D

Na tyle hektarów to tylko porzadna firma usługowa, nie ma się co bawić w jakieś małe prasy bo Ci miesiąc czasu będą belować :lol:

endrju00711    11

Też tak sobie powoli liczyłe, i rzeczywiście sporo godzin bym musiał spędzić na polu, ale co za problem kupić drugi zestaw :) Wtedy czas belowania skraca się dwukrotnie, i w dwóch tygodniach bym się spokojnie uwinoł, jak co to mam znajomego co ma taką samą prase, i pojedzie ze mną jak bedzie trzeba :lol: a jak we dwóch nie da rady, to trzeci też się znajdzie, i czwarty też :D:lol: Także w dwóch znajomi obskakują spółdzielnie 1200 ha, i do pomocy mają tylko starą prase dużą kostke forschnita, także jak w koniec czerwca pojechali tak w lipcy byli w domu i swoje robili :D

Ortografia!!!

Sory za ortografie, ale nie mialem czasu zredagować tekstu, ale dzienki za poprawienie.:D

Edytowano przez endrju00711

arassso    3

Ale jak sobie ktoś myśli kupić porządna prasę o dobrej wydajności i ma ciągnik który da rade spokojnie taka prasę potargać z dobra wydajnością to można się zabawić w takie coś bo na takim areale prasę zwraca się szybciutko

imi    8

ciśnienie mam tylko ustawione na 50 bo łancuchy sa na wykonczeniu a na żniwa ustawie na 150 to mysle że kulki beda ważyć też 450kg

Axial    7

Ubiegłoroczne ceny prasowania w "dużą kostkę" /120x80x250; waga ok. 300 kg/

Sprasowanie za 1 tonę słomy 60 zł netto.

Zwózka wraz ze stogowaniem na brzegu pola za 1 tonę 20 zł netto.

Piotras    2

nio do 200 ha to mi nie warto jechac w zeszłym roku presowałem na pomorzu 480 ha bele 120x170 cena 12zł od beli siatka klijenta.

nio szukam jeszcze zleceń na presowanie sprzęt MF + Class variant 280 2006rok .

Pozdrawiam

EDWIN    0

oj jak tam u was nie chca ludzie po 7 zeta za bele dawac to w moje strony zapraszam po12 zeta z zaladunkiem iustawieniem a belki 120 120.

UrsusCzesio    303

A nie lepiej kupić dużą kostkę i traktor do niej, np: Zetor 16245, bo okolo 160KM potrzeba do nich, nie wiem jak z innymi ale u mojej kumpeli z prasami fortschritt chodzi JD 7800 i 3x 16245. Nieźle im to idzie, praca zorganizowana, oni chętnie by to sprasowali ale po 1Daleko jak diabli( fakt że maja swoje lawety bo to tez i handlarze) po 2 swoje 1500ha i umowa z ciepłownia na 5 tyś ton słomy, policzcie sobie 5tys ton x 100zł tona, pare zylionów jest ;):D :D 500 000zł Koszty pracowników, paliwa częsci sznurka pokryją, nie wiem jak to wyglada ile zostanie bo w takich sumach sie gubie, tylko znowu, 200l dziennie im pala traktory w prasie :ox 4to jest 800litrów n dzień na same prasy ci co zwoża, ładują, no to z 1500 litrów dziennei też idzie ropy :D

szybki00    4

@UrsusCzesio ale powiem ci że jak na jeden ciągnik z prasą to moim zdaniem 200litry...duzo jak na jeden dzień prasowania i to do jednego ciagnika w sumie to zależy tez ile dziennie sprasuje.

krystek1992    4

Moim zdaniem 200 litrów na dzień to nie dużo czyli po przeliczeniu ok 17l na godzinę. 16245 ma 6 cylindrów i to nie jest wysokie spalanie tak samo JD który ma więcej niż 150 KM.

UrsusCzesio    303
@UrsusCzesio ale powiem ci że jak na jeden ciągnik z prasą to moim zdaniem 200litry...duzo jak na jeden dzień prasowania i to do jednego ciagnika w sumie to zależy tez ile dziennie sprasuje.

No wiesz duża kostka troche stawia opór a jedna prasa 35ha dziennie robią. Zetory też słyna że lubia troche więcej spalić <_<

szybki00    4

No w sumie jeśli 35ha na dzień to jednak już troche jest, ja Ursusem 1002 z prasą rolującą Claas Rollant 62 dziennie mogłem sprasować około 10 ha zależy jaka jest słoma i na hektar ładnej słomy jakieś 7-8 litry ropy

szybki00    4

Ale troche zeszłem z tematu, kolego @Demilio moim zdaniem na taki areał to najlepiej zainwestować we własny sprzęt bo tyle co musiał byś zapłacić za usługe to miał byś juz prawie swój sprzęt i to nie byle jaki <_<

endrju00711    11

Na moje to jakiś kant jest, po pierwsze kolega demilio nie interesuje się tematem, choć do żniw coraz bliżej, a po drugie to kto by nie kupił własnego sprzętu na taki kawał pola <_<

UrsusCzesio    303

Ja tez sadze jakiś kant, kazdy by brał sprzęt, ja bym wziol na poczatek 16245 niedaleko stoi mnie jakies 7km 3 sztuki i prasa duża kostka razem zestaw z 90tys by wyszel mi, brał bym od razu kredycik i sru <_<

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się