kaczmar

Co sądzicie o MF 520???

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kaczmar    0

Chce się coś dowiedzieć na temat masseya fergusona 520 ponieważ chce sobie taki sprawić. Obejrzałem już 4 które były w granicach 20-15tys., wzrokowo były niezłe ale chodzi mi o to czy dużo pali, czy jest podatny na awarie itp. Chyba że na 20 hektarów polecacie coś innego. Prosze o komentarze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kacu    4

Z tego co wiem to dobry sprzęt.Wydajny i mało pali,ale jedna rzecz.On ma silnik z boku i w mokrym terenie będzie ci siadał jednym kołem bardziej.Jak będzie mokrzej to będzie gorzej.Nie wiem jak to działa w eksploatacji,ale ja nie mam przekonania.Wolałbym coś z silnikiem centralnie umieszczonym.Może coś tego typu:

http://www.allegro.pl/item523279173_kombajn_mf_330.html

http://www.allegro.pl/item520601113_kombajn_zbozowy_mf.html

http://www.allegro.pl/item527268188_kombaj...rguson_307.html

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=B5342


Zapraszam do oglądania moich fotek.
Jesteś ze świętokrzyskiego??Napisz na PW!!
Sprzedam rozdzielacz do Ursusa C-330(ten na błotnik).
Info na gg o PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m11031993    3

jesli chodzi o MF 520 to nie polecam Ci tego kombajnu nawet sie nie chytaj silnik 6 dużo pali a mało wydajny słabo wciaga i mi sie wydaje ze Mf 529 ma silnika za zbiornikiem na zboze u góry a nie zboku jak kolega powiedział ale nie jestem pewien powiedział mi raz hadnlarz że MF do 500 to sa sprząty a le już po 500 to już lepiej sie nie chytać a jak byśchciał kombajn dla siebie na własny uzytek to mam cos dla Ciebie bo jestem na bierząca w Mf bo dzisiaj byłem z somsiadem za MF i kupiliśmy i jest jeszcze jeden w dobrym stanie idealny odezwija sie do mnie na gg jak jestes zainteresowany 1329472

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parti    0
Chce się coś dowiedzieć na temat masseya fergusona 520 ponieważ chce sobie taki sprawić. Obejrzałem już 4 które były w granicach 20-15tys., wzrokowo były niezłe ale chodzi mi o to czy dużo pali, czy jest podatny na awarie itp. Chyba że na 20 hektarów polecacie coś innego. Prosze o komentarze!!

 

To dobry sprzęt, MF ogólnie wszystkie są dobre, 520 to prosty kombajn. Ja mam obecnie perkinsa 6 cylindrowy (i wcale dużo nie pali jak na 100 KM silnik) z 3,6 m hederem i jestem z niego zadowolony. Ma dużo lepsza przepustowość niż np Bizon. Dobrze wymłaca i jest prawie bezawaryjny. Pasy i łożyska łatwe do kupienia. nie tak jak w Claasie, gdzie większość łożysk jest igiełkowych i dużo droższych. Jedyna wada tego kombajnu o której słyszałem, choć jeszcze się z tym nie spotkałem to jest to, ze siadają w nim często tarcze od włączania młocarni, ale czy to prawda????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 20 ha kup sobie MF 487 albo 506 mają one silniki 4cylindrowe bardzo oszczędne natomiast młockarnie mają szeroką na 107 cm,sita na 104 cm i 5 wytrząsaczy co powoduje że są bardzo wydajne jak na wielkość gabarytową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasmiler    0
To dobry sprzęt, MF ogólnie wszystkie są dobre, 520 to prosty kombajn. Ja mam obecnie perkinsa 6 cylindrowy (i wcale dużo nie pali jak na 100 KM silnik) z 3,6 m hederem i jestem z niego zadowolony. Ma dużo lepsza przepustowość niż np Bizon. Dobrze wymłaca i jest prawie bezawaryjny. Pasy i łożyska łatwe do kupienia. nie tak jak w Claasie, gdzie większość łożysk jest igiełkowych i dużo droższych. Jedyna wada tego kombajnu o której słyszałem, choć jeszcze się z tym nie spotkałem to jest to, ze siadają w nim często tarcze od włączania młocarni, ale czy to prawda????

 

 

Witam kupiłem kombajn mf 520 i niewiem jakie sita dolne zwykle(nie zaluzjowe) do zboża, do kombajnu dostalem z otworami 11mm i 16mm i niewiem ktore załozyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno82    5

Panowie krytycy ja mam MF-520 już 12lat przez sezon przepracowuje ok 100h dopiero w tym roku zamierzam wymienić sprzęgło od młocarni,silnik spala ok. 10l na godzinę.chodzi bez zarzutów paski i łożyska to rzecz normalna ze się zużywają mam ok 40ha swojej ziemi kl.3-4a reszta to zarobek.Z częściami nie mam żadnego problemu.MF-520 to kombajn na piątkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o jakich Wy kombajnach piszecie sam posiadam MF 620 troche większy od 520 ale mechanizmy te same i uciekać od tego rodzaju kombajnów. Części niedostępne! Łozyska wszystko niewymiarowe bo to anglik a co za tym idzie tam sa cale!!! Jedyne co dobre to silnik ja ma 6 perkinsa 120 koni ale potrfi spalić na hektar bardzo ładnej pszenicy 18 litrów. A jeszcze wydajność jest niezła (młocarnia 137cm szerokości)


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek34    1
jesli chodzi o MF 520 to nie polecam Ci tego kombajnu nawet sie nie chytaj silnik 6 dużo pali a mało wydajny słabo wciaga i mi sie wydaje ze Mf 529 ma silnika za zbiornikiem na zboze u góry a nie zboku jak kolega powiedział ale nie jestem pewien powiedział mi raz hadnlarz że MF do 500 to sa sprząty a le już po 500 to już lepiej sie nie chytać a jak byśchciał kombajn dla siebie na własny uzytek to mam cos dla Ciebie bo jestem na bierząca w Mf bo dzisiaj byłem z somsiadem za MF i kupiliśmy i jest jeszcze jeden w dobrym stanie idealny odezwija sie do mnie na gg jak jestes zainteresowany 1329472

 

Ale ci ktoś głupot naopowiadał , moim zdaniem są to udane kombajny . Model 520 jest wydajnym kombajnem posiada on 6 wytrząsaczy co w porównaniu z szerokścią hedera daje bardzo duże możliwości efektywnego koszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djvtec    0
To dobry sprzęt, MF ogólnie wszystkie są dobre, 520 to prosty kombajn. Ja mam obecnie perkinsa 6 cylindrowy (i wcale dużo nie pali jak na 100 KM silnik) z 3,6 m hederem i jestem z niego zadowolony. Ma dużo lepsza przepustowość niż np Bizon. Dobrze wymłaca i jest prawie bezawaryjny. Pasy i łożyska łatwe do kupienia. nie tak jak w Claasie, gdzie większość łożysk jest igiełkowych i dużo droższych. Jedyna wada tego kombajnu o której słyszałem, choć jeszcze się z tym nie spotkałem to jest to, ze siadają w nim często tarcze od włączania młocarni, ale czy to prawda????

 

My posiadamy juz 8 sezon ten kombajn i nie narzekamy :D malo pali, jest wydajny i silny, a co do tej tarczy to my dopiero po tych 8 latach ja wymienilismy :D czesci sa latwo dostepne awaryjnosc mala wiec czego chciec od kombajnu w tym wieku :D przez caly okres uzytkowania stalismy moze ok 3 dni :(


Ursus C-360
Ursus 3512
New Holland TD80D to mój tabor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
styk5    0

Ja bym posłuchał Wiesiuńka 91-wie co mówi-,a 520 czy 620 to są takie "krowy" do kołchozu(bardzo przepraszam użytkowników tych maszyn). Trzeba jednak wiedzieć,że Ferguson to Anglik,ale większość kombajnów jest metrycznych tylko te przeznaczone dla Ameryki czy Anglii są w calach, i nie chodzi tylko o gwinty ,bo to pół biedy,lecz o łożyska,gdyż za calowe trzeba słono płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja go posłuchałem ale wymieniając wszystkie łożyska w nowo zakupionym starym kombajnie MF nie znalazłem żadnego "calowego", ba nawet nie było żadnego mało spotykanego. Mechanik twierdzi, że z łożyskami do kombajnów MF jest dużo lepiej niż do bizona, bo wszystkie są popularne. Massey Ferguson to firma kanadyjska, a kombajny w Europie są (a właściwie były) produkowane we Francji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Witam, pogode mamy jaką mamy więc postanowiem kupić jakiś niedrogi ombajne żeby skosić swoje 15ha ewentualnie z 5ha na usludze złapać. Co sądzicie o tym MF-ie http://www.allegro.pl/item1063883966_kombajn_zbozowy_massey_ferguson_520.html rzed żniwami to teraz ceny wszyscy podnoszą, a za te pieniądze z sieczkarką sądzę że nie jest zły. Jest w nim rura hydrauliczna? Paski są dostępne?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :D


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mocno pogięty, a stan lakieru wskazuje, że stał na wolnym powietrzu długo co z mojego doświadczenia powoduje konieczność wymiany prawie wszystkich łożysk. Jeżeli silnik jest ok. i masz dodatkowe 5 tys. (starczy spokojnie a może na wyrost) na solidny remont to chyba warto. Jednak dokładnie oglądaj młocarnię czy nie dostała kamienia. Jak byś kupował to mogę podpowiedzieć na co zwracać uwagę. Dodam także uwagę mechanika co naprawia zachodnie kombajny. Modele mniejsze z danej serii są zawsze w lepszym stanie bo mają te same podzespoły i są oczywiście mniej obciążone. 520 to najmniejszy z serii i powinien być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zolwik129    0

Troche póżno ale sie wtrącę do dyskusji moze ktoś będzie szukał informacji o tych kombajnach wiec mu sie to przyda.

Ja mam jak najlepsze zdanie o tych kombajnach do plusów należy zaliczyć:

- solidne, popularne oszczedne silniki Perkinsa ( zaden zacierający sie Ford lub drogi JD)

- bardzo prosta i solidna konstrukcja

- duża wydajność kobajny - nawet przy plonie ok 6 ton sita i przenośniki radza sobie doskonale, zresztaa to widać po szerokości tych kombajnów

- ciekawie jest rozwiązana rura wysypowa która mozna wysypywać w każdej pozycji, moze nie wygląda to zbyt dobrze ale technologicznie i praktycznie to numer 1

Do minus należy zaliczyc hałas spowodowany silnikiem z boku, nie nakryty zbiornik, i jak dla mnie zbyt ciezkie podsiewacze w starszych modelach ale nowsze modele typu 530, 507, 307, 815, 825 i inne są juz zwężone w podsiewaczach wiec jest ok.Wiecej minusów tych maszyn nie znam. Siedzenie z boku ma swoje plusy a mianowicie widocznosc jest znakomita zwłaszcza podczas cofania.

Aha jest jeszcze jedna zaleta wiekszośc kombajnów ma skrzynie i 2 biegi na młocarni. Wiec podczas np omłotu rzepaku, łubinu wystarczy przełączyć bied na tej skrzyni i obroty młocarni spadają o połowę do ok 400 i wtedy omłot np roslin strączkowych jest idealny. Zaden inny kobajn tak ładnie tego nie zrobi a sekret tkwi tak jak pisałem w bardzo niskich obrotach młocarni. Ad razu wyjasnię ze tak małych obrotów nie da sie uzyskac kożystając tylko z przekładnie bezstopniowej....

Jeżeli zakupi sie model z nierlnym przebiegirm powienien słuzyć naprawde przez długie lata, a jak sami widzicie cena tych maszyn jest niższa niż innych odpowiedników. Moim zdaniem to wina wygglądu i moze strach przed calowymi cześciami . Ale ja nie spotkałem sie z problem odnośnie części. Paski i łozyska są ogólnie dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areks_87    0

Witam , mam do was prośbę: potrzebuję nietypowy bezpiecznik od elektryki do kombajnu mf 307. nie mogę go nigdzie dostać. kształt- okrągły , taki jak na moim zdjęciu profilowym ....pomóżcie!!!!!!!!!!!

Edytowano przez areks_87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jeżeli ciężko dostać to nie lepiej zmienić całą puszkę bezpieczników? Bo rozumiem, że on jest w jakiejś grupie bezpieczników i pojedynczo nie występuje?


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areks_87    0

tylko tak się zastanawiam bo jak wymieniałbym całą puszkę to musiałbym również wymieniać wszystkie kable . I dlatego właśnie szukam czy jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marjan    0

A co myślicie o hederze do kukurydzy do MF520 ? Zastanawiam się jakby chodził... Z góry dziękuje.

Edytowano przez Marjan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo91    7

witam, u mnie w 520-ce jak załączam młocarnie to sama odskakuje ta wajcha i się rozłącza młocarnia. co to może być ?


jutro to to samo co dzisiaj tyle, że jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

witam. mam pytanie odnośnie tej dzwigni zmiany obrotów mlocarni w mf 620. w jakiej pozycji są wolniejsze a w jakiej szybsze??? pytam gdyz licznik mi nie dziala od obrotów a mam problem z wymlacaniem. mlocarnia zlozona jest prawie na maxa, zarowno jej dolna jak i tylna czesc. co moze być tego przyczyną??? moze nie powinno sie skladac mlocarni na maxa a moze to wina obrotow??? naprawde nie wiem o co chodzi. moze moglby mi ktos z uzytkownikow mf 620-520 podpowiedziec jak ustawic ten kombajn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj