Skocz do zawartości
mapi

Czy będą mogli pójśc na rentę strukturalną?

Polecane posty

mapi    0

Sytuacja wygląda tak że mam gospodarstwo które przekazali mi rodzice 4 lata temu. Ojciec wtedy poszedł na rentę strukturalną. Ja dostaję dopłaty bezpośrednie i dla gospodarstw niskotowarowych.

Teraz chcieliby pójść na rentę strukturalna moi teściowie, jednak żadne z ich dzieci nie ma wykształcenia rolniczego. Oni tez dostają takie dopłaty jak ja(bezpośrednie i niskotowarówka).

Czy mogą mnie przepisać swoje gospodarstwo? Jeśli tak to co z pieniędzmi z niskotowarówki, bo oni dostają i ja też. Czy musieliby zwrócić to co dostali czy po prostu ja będę dostawał jedną pólę posiadając obydwa gospodarstwa?

Ew. w jaki sposób można najszybciej zdobyć papier żeby można było komuś bez wykształcenia przepisać gospodarstwo. Szwagier ma skończone studia inż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    569

ja skończyłem roczne podyplomowe i juz, nie jestem tylko pewien czy goły inżynier moze zrobić podyplomówke, czy czasem nie musi miec dodatkowych 3 literek przed nazwiskiem.

 

co do reszty pytania nie mam pojecia - kwestia jest inna

moj ojciec od kwietnia chodzi do agencji i ciagle pyta kiedy może złożyc wniosek o rente, a oni ciagle go zbywaja ze za 3 miesiace bo nie ma pieniedzy na nowe renty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer40    0

Ja mam podobne pytanie , jakie są minimalne wymagania aby ojciec mógł mi przepisać gospodarstwo? np. co do wykształcenia, czy jakieś inne kryteria jeśli są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

Badylarz    13

Do kiedy te renty są przyznawane? Mój ojciec w tym roku skończy 49 lat... Czyli za 6 lat będzie mógł się starać o strukturalną... Załapie się jeszcze wtedy czy już nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo o będzie w tym roku, a ty pytasz co będzie za 6 lat. W naszej Polsce i Unii wszystko się szybko zmienia i może za kilka lat będą dawać rętę od 50 lat. Oby :) Trzeba czekać cierpliwie i obserwować co się dzieje. Mojemu ojcu jeszcze 10 lat brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    88

yacenty przecież wnioski na rente były przyjmowane pod koniec czerwca 2008 także nie wiem dlaczego twojemu ojcu coś ściemniają. może przegapiliście termin bo ilość przyjętych wniosków jka zwykle była ograniczona?przyjmowali chyba przez pare dni...

 

moi rodzice mają już rentę od października

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


 • Podobna zawartość

  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez Aries
   Na własnej posesji od dzisiaj czyli 01.01.2017 można wycinać drzewa bez zezwolenia jeżeli nie odbywa się ona na cele gospodarcze. Czyli u siebie prywatnie można już ciąć wszystko według uznania, pamiętając tylko, że wycina się łatwo a na urośnięcie trzeba długo czekać.
    
   Na cele gospodarcze zezwolenie obowiązuje na drzewa, których obwód pnia na wysokości 130 cm nie przekracza 100 cm w przypadku: topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej i platanu klonolistnego. W przypadkach pozostałych gatunków drzew – 50 cm czyli np. dąb, brzoza, sosna, świerk, grab, buk i inne nie wymienione w przedziale powyżej 100 obwodu.
    
   Warto ochłonąć po tym nagłym uchyleniu niesprawiedliwej blokady i najpierw przemyśleć co naprawdę trzeba wyciąć. Często człowiek rzuca się na możliwość kiedy tylko ona powstanie a potem żałuje.
    
   ====================================================
   4 stycznia - Dodaję praktyczną informację z gminy Gniezno
    
                              *   *   *
   1 stycznia 2017r. weszła w życie ustawa o zmianie ustawy o ochronie przyrody oraz ustawy o lasach. Znosi ona wymóg uzyskania zezwolenia na wycinkę drzew i krzewów, które rosną na nieruchomościach stanowiących własność osób fizycznych i są usuwane w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz są usuwane w celu przywrócenia gruntów nieużytkowanych do użytkowania rolniczego.
   W pozostałych przypadkach (dotyczy to m.in. użytkowników działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, osób fizycznych i podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, wspólnot mieszkaniowych, osób prawnych) wymagane jest uzyskanie zezwolenia na usunięcie drzewa, którego obwód pnia liczony na wysokości 130 cm przekracza: 100 cm – w przypadku topoli, wierzb, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego, klonu srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego; 50 cm – w przypadku pozostałych gatunków drzew, oraz na usunięcie krzewów rosnących w skupisku o powierzchni powyżej 25 m2. Wszelkie informacje w tym zakresie można uzyskać w  Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pokój numer: 46, 47 oraz pod numerami telefonów: 61 426 04 45, 61 426 04 46, 61 426 04 47. Wnioski w sprawie wydania zezwolenia na wycinkę drzew lub krzewów są dostępne w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego ul. Lecha 6, 62- 200 Gniezno pokój nr 46, 47 oraz na stronie internetowej: www.gniezno.eu.
   http://www.informacj...ug-nowych-zasad
    
   Już nie ma wątpliwości - u siebie prywatnie tniemy jak chcemy a w "pozostałych przypadkach" (wymienione wyżej) jest ograniczenie między innymi w postaci podanych średnic mierzonych na wysokości 130 cm.
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
×