oFsik

Siewnik punktowy

Polecane posty

oFsik    138

Jakie firmy produkują siewniki punktowe ręczne? Wiem że UG ma taki siewnik ''kruk''. Jest jeszcze jakaś inna firma która produkuje coś takiego?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Hmm, w sklepie na giełdzie ważywnej w poznaniu mają pare takich, ale troszku cenka mnie aż odepchneła :) A chcesz kupić, jak tak to co będziesz siał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Chcę siać marchewkę pietruszkę i buraki. A nie pamiętasz co to za producenci?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

hmm, dawno tam nie byłem, a o drugie patrzałem tylko na ceny, to od 800 zł się zaczynały, chciałem siać marchew. A nawet na producentów nie patrzałem, bo nie będe brał siewnika drogiego z marką na pół hektara :) było ich chyba cztery, i stały na pułce z prawej strony :) ewentualnie latem pojade na franowo z czereśniami, to podejde zobaczyć, a może nawet go kupie, zobaczy się. Wiesz, jak jesteś prewnumeratorem Top Agrar Polska, to bodajrze równy rok temu był artykuł z takimi siewniczkami, i były i takie za 750 zł, a kończyło się bodajże na siewniku o wartości ponad sześć tysięcy. Było tam wszystko fajnie opisane co i jak z punktu widzenia użytkownika. Pamiętam że gość troche za nim biega, bo jak poliszyłem, to wyszło mi coś koło 30 - 60 km :) trasy. Na twoim miejscu przetrzepał bym neta, pamiętamże na aukcjach nie znalazłem nic ciekawego, ale przeglądając z dwadziścia stron google znalazłem ciekawe maszynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

To mówisz że w top agrar o tym było szkoda że brat pożyczył wszystkie gazety koleżance a w którym to było dokładnie numerze?

 

Myślę że siałbym ponad 1ha.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

O numer to szczeże nie wiem, jak będe po wystawieniu ocen i po testach gimnazjalnych to otworze swoją kolekcje, i powinienem znaleźć ten numer, ale to w sobote najszybciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

A myslicie że tym siewniczkiem dałoby sie punktowo siać warzywa??? Może ma ktoś taki z was?? jutro tam zadzwonię i zapytam :)Siewnik allegro


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Da się siać punktowo ale nieprecyzyjnie. Bo to wysiewa przez cały czas nasiona a przy redlicy jest taka zapadka i się otwiera co jakiś czas.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

ale z tego opisu to wnioskuje że jadę sobie i otwiera się ta zapadka wypada kilkanaście nasion i jade dalej znowu wypada i tak co kilkanascie cm??? - jeżeli tak to raczej nie nadaje się do warzyw....


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Dokładnie tak jak napisałeś i to tylko dwie odległości są do wyboru ale za tą cenę nie jest źle.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Mi się wydaje że marchewkę czy tam inne warzywka to tak żeby co kilka cm siało po ziarenku a nie co 25cm jak jest w tym z linka. Pojade na agrotech to podpatrzę kruka lub inny punktowy ręczny i może do kwietnia coś zmące.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Mi to się trafiło z tym krukiem jak nigdy :) od razu Ci powiem że tanie to one nie są jedno rzędowy 2tys.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sa siewniki do warzyw ktore maja tarczke z otworwmi roznej wielkosci i taka okragla szczoteczke ktora wypycha nasiona przez otwor w tarczy widzialem taki siewnik w sklepie ogrodniczym cena cos kolo 200zl i jest podobny do tego z allegro bo w opisie jest ze moze siec w sposob ciagly tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja mam taki siewnik jak opisałeś @krzysiek3120. Zresztą z wyglądu to jest podobny do tego co na aukcji tylko że ma 1 koło z przodu siewnika a po bokach nie ma. Reszta wygląda tak samo. Sieje nim kukurydze i powiem wam że nie ma dużej odległości od ziaren. Ta zapadka się często otwiera i nie ma wielkich różnic. A zresztą można ustawić tak aby zapadka była ciągle otwarta. Kosztował coś kolo 300 zł 3 lata temu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

I powiem wam że oglądałem w sobotę w Kielcach na Agrotechu te siewniki punktowe i rzędowe. I za podobny jak ten z allegro co jest za 149 zł to gościu zawołał 2700 netto jedyne co miał lepszego to to że miał możliwość siania na 2 rządki w jednej redlinie oddalone o 5cm.

 

Był też drógi punktowy za podobną cenę i w środku zamiast tego kułeczka z pędzelkiiem miał stalowe koło z powierconymi dziurkami co kilka cm więc budowa też nie jest skomplikowana


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szark93    0

Witam. Wiecie może gdzie w Białymstoku mogę kupić taki siewnik ? Z góy dzieki za wszystkie info .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Dzwoniłem do tej firmy i ceny są następujące:

-dwurzędowy 556zł+ koszt przesyłki

-jednorzędowy 338zł+ koszt....

 

tak więc tańsze są na allegro, tylko nie wiadomo czy to nie są made in china.

 

Może ma ktoś z was taki siewnik, mógłby napisać jak się sprawuje?

Edytowano przez Medalik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mam taki 1-rzędowy. Pietruszki nie siałem ale pewnie się da(wystarczy odpowiedni otworek w tarczy, a jest ich z 30). Ale sam siew punktowy to porażka, bo masz punktowo garść ziaren. Używać się da ale trzeba trochę modyfikacji i cierpliwości, ale biorąc pod uwagę cenę to bym sobie raczej odpuścił.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

to ile może kosztować taki lepszy, żeby nie siał całej garści punktowo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

    • Przez BELLAAGRO
      Witajcie, 
      czy ktoś z was miał do czynienia z takim sprzętem jak rabe monoseed 
      mam do kupienia od pierwszego właściciela taki 6 rzędowy a w internecie ciężko o jakieś informacje na temat takiego sprzętu 
    • Przez dominikl95
      posiadam siewnik Hassia Dan 300 19 lejków koło 16 cali ale nie mam żadnej tabeli wysiewu,nie wiem ile razy kołem kręcić proszę o pomoc chciałbym bardziej dokładnie siać a nie tak na oko . chociaż bym chciał wiedzieć ile razy muszę korbą kręcić
    • Przez slawek_82
      Witam. Szukam tabeli wysiewu ziarna kukurydzy oraz wysiewu nawozu w dozowniku w siewniku Becker 4 rzędowy. Chciałbym ustawić wysiew ziarna tak na około 85-90 tys. i nawóz tak około 100 kg/ha Może jakieś fotki tych zębatek jak powinny być pozakładane. Z góry dziękuję!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj