luckywasak

Zgrabiarka podbierakowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
luckywasak    15

Kiedyś przypadkowo natknąłem się na zdjęcie i jakiś krótki opis zgrabiarki podbierakowej (szeroki podbierak i taśma). Był to prototyp bodajże Krone. Nie pamiętam w jakiej gazecie widziałem te informacje ale sam pomysł utkwił mi w pamięci.

Jeśli ktoś wie o co chodzi i ma jakiekolwiek informacje, artykuły, zdjęcia tej maszyny itp, proszę o umieszczanie w tym temacie.

Wielkie dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łukasz jak skończysz projekt to wstaw jakieś fotki na Galerię całkiem ciekawa jest ta zgrabiarka czy jest w seryjnej produkcji czy jako prototyp?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

- może nie w temacie ale jak firma produkuje takiego typu zgrabiarki???

 

To chociaz napiszcie jak ona fachowo się nazywa (jaki rodzaj?)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alorolnik    0

Są to włoskie zgrabiarki repossi mozna ją kupic w zambrowie jak sie pytałem na pokazach w Szepietowie to chciał za nia 36tys brutto niby wtedy i euro tańsze było. podoba mi sie ona straszine bo pierwsze co to jest bardzo prosta w budowie lekka odchodzi jeden operator i jeden traktor potrzebuje mało mocy około 20KM bardzo czysto zbiera bo pazury tylko lekko dotykaja do ziemi i juz zaraz sie podnoszą. jak by to odemnie zależało to bym juz ją mniał. no oczywiście jak nie ma ktoś przedniego tuza (wom nie jest potrzebny napedzana jest olejem) to można ją także ciągac z tylu.

Niedaleko mnie jeden rolnik juz sobie taka kupił przyjdą sianokosy to musze to niego jeszcza wpaść i zobaczyć jak to chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W USA od dawna pracują takimi. Ich maszyny są często konstruowane tak, że podbierak jest taki szeroki, żeby zebrać jeden pokos, a taśma wystaje, tak, żeby wrzucić materiał na drugi pokos.

 

tu akurat kuhn, ale on produkują 300-tkę tylko do USA:

 

 

NH:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

KUHN robi takie zgrabiarki 9m szerokość możliwość układania wała z prawej lub lewej strony lub po środku model MERGE-MAXX 900

wczoraj dostałem od KUHN film z jej pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maszyna fajna, ale cena wynosi 100 tyś euro, a 6 metrowa zgrabiarka karuzelowa ,,tylko'' 12 tyś euro. Serwis w podbierakowej i jej awaryjność są na pewno większe, a koszty ewentualnej wymiany niektórych części np. taśmy, są ogromne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duzy1    13

To cena kosmiczna ciekawe za co przecież nie jest aż tak skomplikowana za 100 tys euro to można kombajn kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czy taka podbierakowa mniej niszczy rośliny motylkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest pytanie... Na pewno jest bardziej łagodna dla zbieranej masy i przez to, że zbiera i później transportuje, a nie przeciąga materiał jest czystszy. Ale jak wpływa to na motylkowe?... Na moją logikę lepiej tak jak ciągnąć te rośliny przez 6 metrów po ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj